سرور مجازیمدیریت سرورمقالات وب

انتخاب کنترل پنل مناسب برای سرورهای مجازی

زمانی که کنترل پنل مناسبی نصب شده باشد، استفاده از سرور مجازی بسیار راحت تر خواهد بود. کنترل پنل بر روی سرور نصب می شود و به همراه سیستم عامل کار می کند.رابطی که بر روی سیستم عامل بارگذاری می شود به شما اجازه می دهد تنظیمات خود را تغییر دهید و سرور را به راحتی مدیریت نمایید.

چرا وجود کنترل پنل از اهمیت زیادی برخوردار است؟

کنترل پنل می تواند کار مدیریت سرور را بسیار ساده تر و راحت تر کند. کنترل پنل  به روز رسانی های منظمی را برای موارد امنیتی فراهم می کند و قادر است مدیریت کلی سرور را برای کاربرانی که اطلاعات زیادی در مورد سرور مجازی ندارند ساده تر نماید. زمانی که رابط کنترل پنل خوبی بر روی سرور نصب شده باشد لازم نیست برای مدیریت آن دانش زیادی داشته باشید و در این امر متخصص باشید.

برای سرور مجازی چه نوع کنترل پنلی ایده آل تر است؟

کنترل پنل های مختلفی در دنیای هاست وجود دارد. بیشتر شرکت های فراهم کننده هاست به شما اجازه می دهند از میان کنترل پنل های محبوب، یکی را به دلخواه انتخاب کنید. در ادامه برخی از کنترل پنل های محبوب برای سرورهای مجازی را معرفی خواهیم کرد.

  • cPanel
  • Plesk
  • Direct admin
  • H-sphere

چگونه می توانیم بهترین کنترل پنل را برای سرور مجازی خود انتخاب کنیم؟

مزایا و معایب کمتری در مورد هر کدام از کنترل پنل ها وجود دارد. بهترین روش برای تصمیم گیری در مورد کنترل پنل این است که سایت مرتبط با کنترل پنل ها را مورد بازدید قرار دهید و هر کدام از رابط ها و مزایای آن ها را  ارزیابی نمایید. مرحله بعدی لاگین کردن در این کنترل پنل ها و مشاهده دموی رایگانی است که در اختیار شما قرار می گیرد. بیشتر کنترل پنل های محبوب به کاربران جدید اجازه می دهند در محیطشان لاگین کنند و اگر دوست داشتند بر روی موارد مختلف کلیک نمایند. با اینکه هر کنترل پنلی کارکرد خاص خود را دارد، اکثر قریب به اتفاق آن ها عملکردشان یکسان است. بنابراین زمانی که می خواهید در مورد انتخاب کنترل پنل تصمیم بگیرید کافیست بر روی ظاهر و راحتی کاربرد آن تمرکز کنید. چه یک سایت بر روی سرور مجازی خود داشته باشید یا کاربران متعددی را به کمک آن مدیریت کنید، کنترل پنل همیشه هوشمندترین گزینه است.  این گزینه زمان مدیریت شما را کمتر می کند و باعث می شود ایجاد تغییر ساده تر و اسان تر باشد. تمامی شرکت های ارائه دهنده سرورهای مجازی کنترل  پنل های خود را لیست می کنند. در صورت نیاز می توانید از بین این لیست یکی را به دلخواه انتخاب کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن