وبلاگ وب ایده https://webide.ir/blog اولین پایگاه جامع آموزش های وب ، وبمستر Tue, 24 Mar 2020 10:35:09 +0000 fa-IR hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.4.6 https://webide.ir/blog/wp-content/uploads/2020/04/logo-webide.png وبلاگ وب ایده https://webide.ir/blog 32 32 نوروز ۹۹ با شگفت انگیز ترین تخفیف ها و سرویس رایگان https://webide.ir/blog/%d9%86%d9%88%d8%b1%d9%88%d8%b2-%db%b9%db%b9-%d8%a8%d8%a7-%d8%b4%da%af%d9%81%d8%aa-%d8%a7%d9%86%da%af%db%8c%d8%b2-%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%aa%d8%ae%d9%81%db%8c%d9%81-%d9%87%d8%a7-%d9%88-%d8%b3 https://webide.ir/blog/%d9%86%d9%88%d8%b1%d9%88%d8%b2-%db%b9%db%b9-%d8%a8%d8%a7-%d8%b4%da%af%d9%81%d8%aa-%d8%a7%d9%86%da%af%db%8c%d8%b2-%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%aa%d8%ae%d9%81%db%8c%d9%81-%d9%87%d8%a7-%d9%88-%d8%b3#comments Thu, 19 Mar 2020 10:00:00 +0000 http://webide.ir/blog/?p=3673 نوروز ۹۹ با وب ایده خوشحال تر باشید نور‌وز ۹۹ پیشاپیش مبارک هر چند نوروز امسال مثل سال های قبل نخواهد بود و بیماری کرونا باعث شده حال و هوای شب عید چندان باب دل مون نباشه اما با حفظ روحیه و رعایت مسایل بهداشتی انشاله این مشکل نیز برطرف خواهد شد امسال تخفیف های …

نوشته نوروز ۹۹ با شگفت انگیز ترین تخفیف ها و سرویس رایگان اولین بار در وبلاگ وب ایده. پدیدار شد.

]]>
نوروز ۹۹ با وب ایده خوشحال تر باشید

نور‌وز ۹۹ پیشاپیش مبارک

هر چند نوروز امسال مثل سال های قبل نخواهد بود و بیماری کرونا باعث شده حال و هوای شب عید چندان باب دل مون نباشه

اما با حفظ روحیه و رعایت مسایل بهداشتی انشاله این مشکل نیز برطرف خواهد شد

امسال تخفیف های ویژه ای داریم

نوروز۹۹-وب ایده

علاوه بر آن یک هدیه فوق العاده ویژه ، امکان ثبت یک دامنه آی آر رایگان برای تمام مشترکینی که حداقل یک سرویس فعال دارند. کد تخفیف:n99irc

امکان ثبت ۱۳۹ دامنه آی آر رایگان برای ۱۳۹ نفر اول، هر نفر یک دامنه – تمام مشترکین جدید یا قدیم ! کدتخفیف:n99ca

تخفیف ۲۵٪  برای تمدید یا سفارش جدید کلیه سرویس های هاست و سرورهای مجازی تا ۲۰ فروردین ۹۹ . کد تخفیف:n99hv

سرویس رایگان ویژه آموزش مجازی و از راه دور:
وب ایده در راستای عمل به وظایف اجتماعی خود، جهت کمک به کاهش تردد و همچنین تسهیل امور آموزشی در این روزها. سرور مجازی رایگان جهت ارایه محتوای آموزشی در اختیار مدارس – دانشگاه ها و سایر موسسات آموزشی می گذارد
جهت هماهنگی با ما تماس بگیرید

نوشته نوروز ۹۹ با شگفت انگیز ترین تخفیف ها و سرویس رایگان اولین بار در وبلاگ وب ایده. پدیدار شد.

]]>
https://webide.ir/blog/%d9%86%d9%88%d8%b1%d9%88%d8%b2-%db%b9%db%b9-%d8%a8%d8%a7-%d8%b4%da%af%d9%81%d8%aa-%d8%a7%d9%86%da%af%db%8c%d8%b2-%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%aa%d8%ae%d9%81%db%8c%d9%81-%d9%87%d8%a7-%d9%88-%d8%b3/feed 2
چگونه سایت وردپرسی کاربرپسندی ایجاد کنیم؟ https://webide.ir/blog/how-to-build-user-friendly-wordpress-site https://webide.ir/blog/how-to-build-user-friendly-wordpress-site#comments Sun, 06 Jan 2019 04:00:14 +0000 http://webide.ir/blog/?p=3655 همانطور که قبلا بارها و بارها گفته ایم، وردپرس یکی از محبوب ترین پلتفرم های مدیریت محتواست. چرا؟ چون به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد و می توان آن را برای کاربردهای مختلف سفارشی سازی کرد. اما چیزی که باعث می شود وردپرس از سایر رقبایش متمایز شود توانایی آن برای دستیابی …

نوشته چگونه سایت وردپرسی کاربرپسندی ایجاد کنیم؟ اولین بار در وبلاگ وب ایده. پدیدار شد.

]]>
همانطور که قبلا بارها و بارها گفته ایم، وردپرس یکی از محبوب ترین پلتفرم های مدیریت محتواست. چرا؟ چون به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد و می توان آن را برای کاربردهای مختلف سفارشی سازی کرد. اما چیزی که باعث می شود وردپرس از سایر رقبایش متمایز شود توانایی آن برای دستیابی به یک سری نیازهای پایه ای است. این  سیستم مدیریت محتوا به شما کمک می کند سایت های کاربرپسندی طراحی کنید.  با توسعه افزونه ها و قالب های متعدد وردپرسی، رسیدن به چنین هدفی ساده تر از قبل شده است. از آنجایی که برای مشکلات کاربران راه حل های متعددی وجود دارد خیلی ها نمی توانند بهترین موقعیت برای شروع کار را پیدا کنند. همه ابزارها هم به طور یکسان ایجاد نشده اند و مسیر موفقیت هم به طور شفاف نشان داده نشده است.  به همین خاطر قصد داریم در این مقاله ۵ رازی که برای طراحی سایت های کاربر پسند وجود دارد را با هم مرور کنیم. پس همراه وب ایده باشید.

ناوبری آسان برایشان ایجاد کنید:

اولین چیزی که برای رسیدن به سایت کاربرپسند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است ساده و راحت بودن دسترسی به نوار ناوبری ان است.  از هر چیزی که باعث سردرگمی کاربران در یافتن نوار ناوبری سایت می شود خودداری کنید.

کاربران در سایت نباید سردرگم شوند. اگر چنین کاری با آن ها بکنید قطعا از دستشان خواهید داد. پس باید سعی کنید نوار ناوبری را تا جایی که می توانید ساده طراحی نمایید و دسترسی به آن را آسان تر سازید. از ناوبری های موثر،بردکرامب ها و دکمه های به سمت بالا استفاده کنید. همه این ها در کنار هم به کاربر کمک می کند تجربه بهتری از گشت و گذار بر روی سایت تان داشته باشد. اگر قالبتان ناوبری خوبی ندارد از یک افزونه ساده برای سازماندهی آن استفاده کنید. برای اینکار افزونه هایی که در ادامه ذکر شده است را امتحان کنید تا ببینید کدام یک تاثیر بهتری بر روی تجربه کاربرانتان دارد:

 • WP-Page Navi
 • WP Page Numbers
 • Breadcrumb NavXT
 • Scroll to Top

تجربه کامنت گذاری را در سایت ساده تر کنید:

نیازی به گفتن نیست که کاربران دوست دارند با سایت محبوبشان تعامل داشته باشند بهترین روش برای رسیدن به چنین تعاملی استفاده از قابلیت کامنت گذاری است. زمانی که مخاطب روی وبلاگ شما کامنت می گذارد نرخ تعامل بالاتر می رود. به همین خاطر است که باید این بخش از سایت هم کاربرپسندتر شود.  برای رسیدن به چنین هدفی می توانید چک لیست زیر را دنبال کنید .

 • استفاده از ابزارک کامنت ها: از جعبه ساده با دسترسی اسان برای کامنت ها استفاده کنید تا بتوانید قدرت نوشتن کامنت ها را برای کاربران دو چندان نمایید
 • پیش نمایش کامنت ها: همچنین می توانید از قابلیت پیش نمایش کامنت ها هم استفاده کنید. به کاربر اجازه دهید پیش نمایشی از کامنتی که می نویسد را ببیند.
 • ثبت نام برای کامنت گذاری: شما باید گزینه ای را به سایت اضافه کنید که بازدیدکننده را تشویق کند برای دریافت به روزرسانی ها ثبت نام نماید. اینکار باعث می شود هر بار که کامنتی به روز شد نوتیفیکشنی برای کاربر ارسال گردد. برای اینکار می توانید از افزونه Subscribe To Comments استفاده کنید.
 • استفاده از Captcha: اسپم شدن کامنت ها موضوع ازاردهنده ای برای صاحبان سایت هاست. برای اینکه بتوانید جلوی ارسال پیام های اسپم را بگیرید می توانید از افزونه های Captcha بهره ببرید.

 سایت خود را با رسانه های اجتماعی یکپارچه سازید:

ارزش واقعی سایت از طریق اشتراک گذاری مطالبش در رسانه های اجتماعی مشخص می شود. برای اینکه بتوانید تعامل کاربرانتان را در سایت وردپرسی بیشتر کنید می  توانید دکمه های اشتراک مطالب در رسانه های اجتماعی را در سایت بگنجانید. برای اینکار می توانید از افزونه هایی همچون Social Share Buttons استفاده کنید. چنین افزونه هایی به شما کمک می کنند دکمه اشتراک مطالب را در پست هایتان قرار دهید. اگر بازدیدکننده از مطلب شما خوشش آمد می تواند آن را در  اکانت خود به اشتراک بگذارد.

از فرم دریافت بازخورد یا دریافت اطلاعات تماس استفاده کنید:

برای اینکه بتوانید جریان ارتباطی بین خودتان و بازدیدکننده را حفظ کنید باید فرمی برای ارائه اطلاعات تماس در اختیارشان بگذارید. افزونه های زیادی وجود دارد که شما را در رسیدن به چنین هدفی یاری می کند. به عنوان مثال می توانید از افزونه Contact Form 7 استفاده کنید. این افزونه ها به شما کمک می کنند فرم دریافت اطلاعات را در صفحه مدنظرتان بگذارید. بهترین مکان برای استفاده از چنین فرم هایی در صفحه تماس با ماست. حالا کاربران می توانند این فرم را پر کنند و به راحتی با شما در تماس باشند.

 ناوبری در مقالات را ساده تر سازید:

این بخش مهم ترین قسمت از سایت وردپرسی تان است. شما باید ارتباط و تعامل سازنده ای با بازدیدکنندگان سایت تان داشته باشید. به همین منظور باید  مقالات جذابی در اختیار کاربران قرار دهید. قبل از هر چیزی سرتیتر جذابی بنویسید. سپس نوشته های مرتبط با مقاله ای که در حال مطالعه اش هستند را به آن ها نشان دهید.  کاربران را تشویق کنید در خبرنامه تان مشترک شوند و به روزرسانی های مرتبط با مطالب وبلاگ را دریافت نمایند. اینکار به تعامل دائم و مستمر بازدیدکننده با سایت کمک می کند.

 سخن نهایی:

همانطور که مشاهده کردید این ۵ نکته به شما کمک می کند سایت کاربرپسندتری داشته باشید. فقط باید مطمئن شوید که همه این موارد را به درستی انجام می دهید  و به تعامل سازنده با مخاطبان کمک می کنید.

اجازه دهید نکاتی که در این مقاله بیان کردیم را به اختصار مرور کنیم:

 • اولین چیزی که باید به آن توجه داشته باشید ساده تر کردن نوار ناوبری است. دسترسی به این نوار را برای کاربرانتان اسان کنید.
 • کامنت گذاری را برای مخاطبان ساده تر و جذاب تر نمایید.
 • ارزش واقعی سایت بر اساس مطالبی که در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود مشخص می گردد. برای اینکه بتوانید تعامل کاربران با سایت را بیشتر کنید باید دکمه اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی را به پست هایتان بیفزایید.
 • برای حفظ ارتباط با مخاطبان از فرم های دریافت اطلاعات تماس بهره ببرید.
 • ناوبری و گشت و گذار در مقالات وبلاگ را ساده تر سازید.

نوشته چگونه سایت وردپرسی کاربرپسندی ایجاد کنیم؟ اولین بار در وبلاگ وب ایده. پدیدار شد.

]]>
https://webide.ir/blog/how-to-build-user-friendly-wordpress-site/feed 5
پیش بینی متخصصان سئو برای سال جدید چیست؟ https://webide.ir/blog/real-seo-prediction https://webide.ir/blog/real-seo-prediction#comments Sat, 05 Jan 2019 04:01:45 +0000 http://webide.ir/blog/?p=3647 افرادی که در دنیای آنلاین فعالیت می کنند به خوبی می دانند که برای دیده شدن نیاز به فعالیت دارند.   معمولا از روش های مختلفی برای افزایش آگاهی از برند استفاده می شود. یکی از این روش ها به کارگیری تمرینات سئوست. بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو که در میان افراد با عنوان سئو …

نوشته پیش بینی متخصصان سئو برای سال جدید چیست؟ اولین بار در وبلاگ وب ایده. پدیدار شد.

]]>
افرادی که در دنیای آنلاین فعالیت می کنند به خوبی می دانند که برای دیده شدن نیاز به فعالیت دارند.   معمولا از روش های مختلفی برای افزایش آگاهی از برند استفاده می شود. یکی از این روش ها به کارگیری تمرینات سئوست. بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو که در میان افراد با عنوان سئو شناخته می شود موضوع مهمی است که هر مدیری باید درباره آن اطلاعات کافی داشته باشد.  حالا که وارد سال جدید میلادی شده ایم باید ببینیم آیا سئو امسال هم دستخوش تغییراتی می شود؟ پاسخ به این سوال قطعا مثبت است. تغییر در هر حوزه ای اجتناب ناپذیر است اما نکته مهم این است که بدانیم چه نوع تغییراتی قرار است اتفاق بیفتد و خود را برای چه چیزی باید آماده کنیم؟ امروز قصد داریم به همین موضوع بپردازیم. پس همراه وب ایده باشید.

 1. کلیک های کمتری را انتظار داشته باشید:

این روزها جستجوکنندگان کمتر از قبل بر روی نتایج طبیعی در موتورهای جستجو کلیک می کنند. متغیرهای زیادی مسئول ایجاد چنین تغییری هستند اما دو مورد از مهم ترینشان عبارت است از :

 قابلیت های بیشتر در صفحه نتایج موتورهای جستجو:

اسنیپت های برجسته، نتایج نامرئی طبیعی، پاسخ های سریع و جعبه های دانش باعث کاهش نرخ کلیک طبیعی سایت ها شده اند. حالا بیشتر افراد با خواندن پاسخ های سریع در موتورهای جستجو دیگر رغبتی به کلیک بر روی نتایج نخواهند داشت.

 تبلیغات گوگل:

بهترین روش برای گوگل، فیس بوک و سایر غول های فناوری این است که برای افزایش درآمدشان از تبلیغات استفاده کنند. همین امر تمایل افراد به کلیک بر روی نتایج طبیعی را کاهش می دهد.

بله گوگل همیشه تلاش می کند بهترین و با کیفیت ترین پاسخ ها را در اختیار مخاطبانش قرار دهد اما فراموش نکنید که این شرکت بیشتر از هر چیزی باید به فکر سهام دارانش باشد.  به همین خاطر هر کاری را برای افزایش نرخ کلیک تبلیغ کنندگان انجام می دهد.  خوب  در چنین شرایطی یک سوال مهم ذهن افراد را درگیر می کند: برای افزایش نرخ کلیک طبیعی چه کاری باید انجام داد؟

 کلمات کلیدی خطرناک را هدف قرار ندهید:

استفاده از واژه خطرناک در چنین تیتری به نظر عجیب  و البته ترسناک می رسد اما زیاد نگران نباشید. قرار نیست اتفاق جانی برایتان بیفتد J  منظورمان این است که از هدف قرار دادن کلمات کلیدی که احتمال ایجاد نرخ کلیک پایین را دارند خودداری کنید.

مثلا فرض کنید وارد گوگل می شوید و یک سوال ساده مثل ساعت چند است یا درجه دمای تهران چقدر است از آن می پرسید. در چنین شرایطی گوگل تلاش می کند پاسخ ساده ای در صفحه نتایج جستجو در اختیارتان بگذارد.

پس مجبور نیستید بر روی نتایج کلیک کرده و بیشتر مطالعه کنید.  حالا متوجه شدید منظورمان از کلمات کلیدی خطرناک چیست؟ بله همان کلماتی که پاسخ ساده و سریعی برایشان وجود دارد. از این کلمات در محتوای خود استفاده نکنید زیرا نرخ کلیک بسیار پایینی دارند.

 برند خود را بسازید:

جستجوهای مرتبط با برندها همیشه برای موفقیت طولانی مدت در سئو از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده اند.  اگر محصول یا خدمات جذابی داشته باشید و به کمک آن بتوانید ارزش ماندگاری به بازارتان بیفزایید قادر خواهید بود جستجوهای مرتبط با برند بیشتری جذب کنید. علاوه بر این ، چنین جستجوهایی جزو سیگنال های اعتمادپذیری برای سئو هستند. به احتمال بسیار زیاد اعتماد و شهرت برند در آینده بر روی فعالیت های سئو بیشتر از پیش اثر خواهد گذاشت.

 1. جستجوهای صوتی بیشتر از قبل محبوب خواهد شد:

استفاده از قابلیت های صوتی چیزی نیست که در آینده به دنبالش باشیم. همین حالا هم اگر سرتان را بچرخانید و محیط اطرافتان را مورد بررسی قرار دهید خیلی از این قابلیت ها را می توانید ببینید.

بر اساس تحقیقات انجام شده  ۵۸ درصد از مشتریان برای یافتن اطلاعات مورد نیاز خود درباره کسب وکارهای محلی از جستجوی صوتی استفاده می کنند.  خبر خوبی برایتان داریم:  لازم نیست برای بهینه سازی سایت برای جستجوهای صوتی کاری انجام دهید( واقعا خبر خوبی است اینطور نیست؟)

همه فعالیت هایی که قبلا برای سئو انجام می دادید می تواند شما را در رسیدن به چنین هدفی یاری کنید.  با اینحال یک تفاوت کلیدی  هم وجود دارد که باید به آن توجه کنیم. بر اساس مطالعات انجام شده بر روی جستجوی صوتی، تقریبا ۷۵ درصد از نتایج جستجوهای صوتی در برای کوئری مدنظر در سه جایگاه برتر رتبه بندی می شوند.  خوب به این جمله فکر کنید.  اگر می خواهید در نتایج جستجوهای صوتی دیده شوید باید بر روی رتبه بندی سنتی هم تمرکز کنید.

 1. جستجو بر روی دستگاه های موبایلی باز هم فضا را در دست خواهد گرفت:

همه ما به خوبی می دانیم که این روزها استفاده از موبایل و دستگاه های موبایلی افزایش یافته است. به همین خاطر هم بیشتر جستجوهای انجام شده بر روی موبایل خواهد بود. اگر بخواهیم این موضوع را با آمار و ارقام موجود بررسی کنیم به یک نتیجه جالب می رسیم: بیش از ۵۲ درصد همه ترافیک های موجود در وب از طریق گوشی های موبایلی است.

فقط به خاطر داشته باشید که این عدد بر اساس صنعتی که در آن فعالیت می کنید ممکن است متغیر باشد.

به خاطر همین روند رو به رشدی که در دنیای جستجوی موبایلی وجود دارد گوگل  چندی پیش تصمیم گرفت ایندکس اول موبایل خود را عرضه کند.

از آن جا که اطلاعات منتقل شده از طریق دستگاه های تلفن همراه در حال افزایش است باید به فکر چاره باشیم. در چنین شرایطی است که بهینه سازی سایت برای موبایل یا موبایل دوست کردن سایت به میدان می اید.

 1. تجربه کاربری، فاکتور رتبه بندی بسیار قدرتمندی خواهد بود:

شنیدن این جمله زیاد هم دور از انتظار نبود. گوگل و موتورهای جستجوی بزرگِ دیگر همیشه به فکر بهبود تجربه کاربری بوده اند. یکی از بهترین روش ها برای بهبود عملکرد سئویی سایت، بهینه سازی آن برای تجربه کاربری است.

تحقیقات انجام شده توسط شرکت ادوبی نشان می دهد بیش از ۳۸ درصد افراد زمانی که محتوا و طرح سایت جذاب نباشد تعامل با آن را متوقف می کنند و به سراغ سایت دیگری می روند.  همین یک جمله کافیست تا بیشتر از قبل به فکر بهبود تجربه کاربری و رابط های های کاربری بیفتیم.  اما یک سوال مهم هست که باید به آن پاسخ بدهیم.  برای بهینه سازی تجربه کاربری چه کارهایی را باید انجام دهیم؟

خوب اگر کمی خلاق باشید پاسخ های متعددی به ذهنتان خطور می کند اما برای شروع بهتر است لیست زیر را بررسی کنید( خالی از لطف نیست):

 • افزایش سرعت سایت
 • موبایل دوست کردن سایت
 • استفاده نکردن از پاپ آپ های آزاردهنده
 • استفاده نکردن از تبلیغات آزاردهنده

سعی کنید همه عناصری که در سایت دارید را بر اساس نیت کاربرانتان بهینه سازی نمایید.

 1. برای رتبه بندی بهتر باز هم به بک لینک نیاز خواهید داشت:

خیلی ها ادعا می کنند دوره استفاده از بک لینک تمام شده یا تجربه کاربری خیلی مهم تر از کسب بک لینک های با کیفیت است. اما این ها تصورات نادرستی است که  بر جامعه سئو سایه انداخته  و حالا حالاها قصد رخت بر بستن ندارد.

همه ما به خوبی می دانیم که کسب لینک های با کیفیت یکی از فاکتورهای مهم رتبه بندی برای سئوست و این موضوع در آینده نیز دیده خواهد شد. لینک ها تنها متمایز کننده دقیقی هستند که در شرایط مساوی و برابر باعث تمییز سایت تان از سایت رقبا می شوند.

مثلا فرض کنید دو سایت دارید که برای کلیدواژه یکسانی با هم رقابت می کنند. هر دوی این سایت ها :

 • محتوای عمیق و دقیقی دارند که برای کلیدواژه مدنظر هم بهینه سازی شده است
 • صفحاتشان را به خوبی بهینه سازی کرده اند
 • تجربه کاربری خوبی فراهم نموده اند.

خوب حالا که همه شرایط با هم یکسان است گوگل از کجا باید بفهمد چه سایتی عملکرد بهتری دارد و باید رتبه بهتری در نتایج جستجو به دست آورد؟ بله درست حدس زدید به کمک بک لینک هایی که بسیار با کیفیت هستند.

سایت Brian مطالعه بسیار گسترده ای بر روی فاکتورهای رتبه بندی انجام داده و به یک نتیجه بسیار شگفت انگیز دست پیدا کرده است:

“تعداد دامنه هایی که به یک صفحه لینک داده اند برای رتبه بندی مهم تر از سایر فاکتورها هستند. ”

سایت SemRush هم به نتیجه مشابهی دست پیدا کرده است:

“هرچقدر جایگاه سایت در صفحه نتایج جستجو بالاتر باشد قطعا دامنه ارجاعی بیشتری هم داشته است.”

فقط این نیست. سایت Ahref  بیش از یک میلیارد صفحه را بررسی کرده و به این نتیجه رسیده که ارتباط مستقیمی بین تعداد دامنه های لینک دهنده و ترافیک حاصل از جستجوی طبیعی وجود دارد.

وقتی می گوییم لینک برای سئو اهمیت ندارد مثل این است که تغییرات آب و هوایی را انکار کنیم. برای بهبود فعالیت های سئویی خود به دنبال کسب بک لینک های با کیفیت باشید.

 1. اطلاعات دقیق، مهم تر و ضروری تر از قبل خواهد بود:

این پیش بینی یکی از مواردی است که جای بحث و تفکر بسیار زیادی دارد. این روزها بیشتر افراد زمان کافی برای تولید محتوای با کیفیت ندارند و به همین خاطر به روش هایی همچون کپی کردن محتوای دیگران روی می آورند.خیلی ها هم هستند که با خواندن چند کتاب و چند سایت مختلف ادعا می کنند متخصص آن حوزه شده اند و حالا می توانند در هر جنبه ای از آن اظهار نظر کنند.

اما گوگل اصلا چنین بازی را دوست ندارد. این شرکت می خواهد اطلاعاتی را در صفحه نتایج جستجویش به نمایش بگذارد که توسط متخصصان آن حوزه نوشته شده و بسیار دقیق است. به روزرسانی های الگوریتم های گوگل هم، چنین موضوعی را به خوبی نشان می دهد.

به عنوان مثال الگوریتم پاندا سعی می کند سایت های بی کیفیتی که محتوای بدی دارند را هدف قرار دهد و جریمه نماید. به همین خاطر گوگل تلاش می کند اطلاعات خطرناک و نادرستی که از طرف کاربران تولید می شود را از صفحه نتایجش پاک کند.  پس باید همین امروز دست به کار شوید. یک نویسنده معتبر برای خودتان پیدا کنید. از او بخواهید بر روی موضوعی که مدنظر دارید خوب تحقیق کند و سپس محتوای دقیقی برایش بنویسد.

 1. رتبه بندی به زمان بیشتری نیاز خواهد داشت:

آیا می دانستید به طور میانگین  ۱۰ صفحه برتر در نتایج جستجو  بیش از دو سال عمر دارند؟ پس باید خیلی صبور باشید. سئو یک بازی طولانی مدت است. اگر نتوانید زمان کافی به فعالیت هایتان اختصاص بدهید قطعا نتایجی که مدنظر دارید را هم به دست نخواهید آورد.  فعالیت های درست سئو را یاد بگیرید، آن را در سایت تان به کار ببرید و سپس صبور باشید. گوگل با رتبه بندی خوب در صفحه نتایجش، پاداش صبرتان را خواهد داد.

نوشته پیش بینی متخصصان سئو برای سال جدید چیست؟ اولین بار در وبلاگ وب ایده. پدیدار شد.

]]>
https://webide.ir/blog/real-seo-prediction/feed 2
چگونه سفارشات ووکامرس را در سایت جدید ایمپورت کنیم؟ https://webide.ir/blog/how-to-export-woocommerce-order https://webide.ir/blog/how-to-export-woocommerce-order#comments Wed, 02 Jan 2019 04:00:06 +0000 http://webide.ir/blog/?p=3641 همانطور که می دانید ووکامرس یکی از محبوب ترین پلتفرم های ایجاد فروشگاه های اینترنتی است.  این پلتفرم می تواند قابلیت های پایدار و مقیاس پذیری  زیادی در اختیارتان بگذارد. به کمک ووکامرس صاحبان کسب وکارها می توانند فروشگاه اینترنتی جذابی برای خود راه اندازی کنند و از مشتریانی که به دست می آورند نهایت …

نوشته چگونه سفارشات ووکامرس را در سایت جدید ایمپورت کنیم؟ اولین بار در وبلاگ وب ایده. پدیدار شد.

]]>
همانطور که می دانید ووکامرس یکی از محبوب ترین پلتفرم های ایجاد فروشگاه های اینترنتی است.  این پلتفرم می تواند قابلیت های پایدار و مقیاس پذیری  زیادی در اختیارتان بگذارد. به کمک ووکامرس صاحبان کسب وکارها می توانند فروشگاه اینترنتی جذابی برای خود راه اندازی کنند و از مشتریانی که به دست می آورند نهایت استفاده را ببرند.با اینحال در برخی از شرایط ممکن است مجبور شوید سفارشاتی که از ووکامرس دریافت می کنید را اکسپورت کنید و در سایت جدیدی ایمپورت نمایید. در این مقاله قصد داریم به همین موضوع بپردازیم . پس همراه وب ایده باشید.

سناریوی اول: ووکامرس به ووکامرس

فرض کنید می خواهید سفارشات ووکامرس را از فروشگاه ۱ اکسپورت کنید و سپس آن ها را در فروشگاه ۲ به کمک ووکامرس، ایمپورت نمایید. خوب در این شرایط باید چه کاری انجام دهید؟ اجازه دهید این موضوع را با هم مورد بررسی قرار دهیم.

ناحیه ادمین هر دو سایت را باز کنید. به قسمت ووکامرس و Order Im-Ex بروید.

شما می توانید به راحتی سفارشات فروشگاه های ووکامرسی خود را اکسپورت و ایمپورت کنید. به خاطر داشته باشید که فایل دانلود شده  به فرمت CSV خواهد بود.

بر روی Export Orders در فروشگاه اول کلیک کنید. حالا یک فایل CSV در اختیار دارید که می توانید در فروشگاه دوم آن را ایمپورت نمایید.

به فروشگاه دوم بروید و بر روی دکمه ایمپورت سفارشات(Import Orders) کلیک کنید.

حالا فایلی که در مرحله قبل دریافت کرده بودید را آپلود کنید. برای اینکار می توانید روی دکمه Upload file and import کلیک نمایید. خوب فرآیند ایمپورت سفارش های ووکامرس اغاز می شود. بعد از اینکه این فرایند به اتمام رسید باید پیام موفقیت آمیز بودن آن را دریافت کنید.

از فروشگاه اول خود به بخش ووکامرس و سفارشات بروید. می توانید فهرستی از سفارشاتی که  در این فروشگاه وجود دارد و به فروشگاه دوم منتقل شده است را ببینید.

سناریوی دوم:  انتقال سفارشات از پلتفرم های دیگر به ووکامرس

حالا فرض کنید می خواهید سفارشات فروشگاه ۱ که در پلتفرم دیگری قرار دارد را اکسپورت کنید و سپس آن را بر روی فروشگاه ۲ که توسط ووکامرس پشتیبانی می شود ایمپورت نمایید.

در این شرایط می توانید مراحل زیر را مدنظر داشته باشید:

 • در ابتدا سفارشات را از فروشگاه اکسپورت کنید و مطمئن شوید فایل دانلود شده به فرمت CSV است.
 • در گام بعدی باید فایل اکسپورت شده را به فروشگاه دوم که توسط ووکامرس راه اندازی شده ببرید.
 • حالا اطلاعات و داده های فایل CSV را  کپی کنید و با داده های فایل CSV فروشگاه ۲ جایگزین نمایید.

نکته مهم: به خاطر داشته باشید که لیبل یا برچسب ستون ها ممکن است در دو فایل متفاوت باشد. به همین خاطر باید در کپی و پیست کردن داده ها بین دو فایل دقت کنید. به عنوان مثال فروشگاه ۱ ممکن است ستونی با برچسب id داشته باشد و فروشگاه دوم از برچسب دیگری استفاده کند.

بعد از اینکه فایل را آماده کردید آن را در فروشگاه ۲ اپلود کنید.

 سخن نهایی:

اکسپورت و ایمپورت سفارش های ووکامرس بین فروشگاه های مختلف ممکن است کار دشواری برای برخی از افراد باشد . با اینحال شما می توانید از نکاتی که در این مقاله بیان کردیم استفاده کنید و کارتان را ساده تر نمایید.

 

نوشته چگونه سفارشات ووکامرس را در سایت جدید ایمپورت کنیم؟ اولین بار در وبلاگ وب ایده. پدیدار شد.

]]>
https://webide.ir/blog/how-to-export-woocommerce-order/feed 2
چگونه اخرین نسخه از ویرچوال باکس را بر روی لینوکس نصب کنیم؟ https://webide.ir/blog/install-virtualbox-on-redhat-centos-fedora https://webide.ir/blog/install-virtualbox-on-redhat-centos-fedora#respond Tue, 01 Jan 2019 04:00:49 +0000 http://webide.ir/blog/?p=3636 ویرچوال باکس (VirtualBox) یک نرم افزار مجازی سازی متن باز است که می توان آن را بر روی هر سیستم عاملی نصب کرد. این موضوع شما را قادر می سازد آن  را بر روی  سیستم عامل های متعدد مهمان در یک رایانه نصب و اجرا کنید. مثلا اگر این نرم افزار را بر روی سیستم …

نوشته چگونه اخرین نسخه از ویرچوال باکس را بر روی لینوکس نصب کنیم؟ اولین بار در وبلاگ وب ایده. پدیدار شد.

]]>
ویرچوال باکس (VirtualBox) یک نرم افزار مجازی سازی متن باز است که می توان آن را بر روی هر سیستم عاملی نصب کرد. این موضوع شما را قادر می سازد آن  را بر روی  سیستم عامل های متعدد مهمان در یک رایانه نصب و اجرا کنید. مثلا اگر این نرم افزار را بر روی سیستم لینوکسی تان نصب کرده اید می توانید سیستم عامل ویندوز ایکس پی را تحت این نرم افزار به عنوان سیستم عامل مهمان اجرا کنید یا سیستم عامل لینوکس را بر روی سیستم ویندوزی تان به اجرا در آورید. ویرچوال باکس مزایای زیادی برای شما دارد. به کمک این نرم افزار قادر خواهید بود هر چقدر سیستم عامل مهمان که دوست داشتید نصب و اجرا کنید. تنها محدودیتی که دارید فضای دیسک و حافظه تان است. اخیرا اوراکل  آخرین نسخه از ویرچوال باکس را منتشر کرده است. این نسخه جدید تغییرات  بزرگ و قابلیت های جدید زیادی در خود دارد. در این مقاله سعی می کنیم نحوه نصب آخرین نسخه از ویرچوال باکس بر روی لینوکس را با هم مرور کنیم. پس همراه وب ایده باشید.

 قابلیت های جدیدی که در ویرچوال باکس ۶٫۰ وجود دارد چیست؟

 • پشتیبانی از اکسپورت ماشین مجازی به زیرساخت های ابری اوراکل
 • HiDPI بهبود یافته و پشتیبانی از مقیاس بندی بهتر.
 • بهبود رابط کاربری با نصب ساده و اسان ماشین مجازی
 • فایل منیجر جدیدی که به کاربران اجازه می دهد فایل سیستم مهمان را مدیریت کنند و فایل ها را بین هاست و مهمان کپی نمایند.
 • پشتیبانی بیشتر برای استفاده از هایپر وی بر روی هاست ویندوز

در ادامه سعی می کنیم  نحوه نصب ویرچوال باکس ۶٫۰ بر روی سیستم عامل های سنت او اس، فدورا و RHEL را به کمک مخزن خود ویرچوال باکس به کمک YUM و DNF  مرور کنیم.  همچنین نحوه نصب ویرچوال باکس بر روی دبیان، اوبونتو و لینوکس مینت را هم به کمک مخزن خود ویرچوال باکس و دستورات Apt و Apt-Get مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 نصب ویرچوال باکس ۶٫۰ بر روی فدورا، سنت او اس و RHEL:

اگر بر روی سیستم عاملتان نسخه های قبلی ویرچوال باکس را دارید قبل از نصب آخرین نسخه از آن بهتر است نسخه قدیمی را حذف کنید:

# yum remove VirtualBox*

# dnf remove VirtualBox*  [On Fedora 22+]

 

حتما بخوانید:چگونه اوبونتو را بر روی VirtualBox نصب کنیم؟

اضافه کردن مخزن ویرچوال باکس:

در گام بعدی باید مخزن خود ویرچوال باکس را برای نصب آخرین نسخه از آن بر روی سیستم اضافه کنید.

برای سیستم عامل سنت او اس۷ و ۶ و سیستم عامل RHEL از دستورات زیر بهره بگیرید:

# cd /etc/yum.repos.d/

# wget http://download.virtualbox.org/virtualbox/rpm/rhel/virtualbox.repo

 

برای سیستم عامل RHEL و سنت او اس ۵ می توانید از دستور زیر استفاده کنید:

# wget http://dl.fedoraproject.org/pub/epel/5/i386/epel-release-5-4.noarch.rpm

# rpm -Uvh epel-release-5-4.noarch.rpm

 

برای سیستم عامل فدورا ۲۴-۲۹ می توانید از دستورات زیر کمک بگیرید:

# cd /etc/yum.repos.d/

# wget http://download.virtualbox.org/virtualbox/rpm/fedora/virtualbox.repo

 

نصب پکیج های Dependency برای ویرچوال باکس:

بهتر است بدانید که ویرچوال باکس از ماژول کرنل vboxdrv  برای کنترل و اختصاص حافظه فیزیکی برای اجرای سیستم عامل مهمان استفاده می کند.

بدون این ماژول شما باز هم می توانید برای ایجاد و پیکربندی ماشین مجازی از ویرچوال باکس استفاده کنید اما دیگر قادر به استفاده از آن ها نخواهید بود. پس برای اینکه مطمئن شوید ویرچوال باکستان به خوبی کار می کند باید سیستم را به روز کنید و سپس ماژول های مورد نیاز را بر روی آن نصب کنید. برای اینکار از دستورات زیر کمک بگیرید:

# yum update

# yum install binutils qt gcc make patch libgomp glibc-headers glibc-devel kernel-headers kernel-devel dkms

 

نصب ویرچوال باکس ۶٫۰:

خوب بعد از اینکه همه پکیج های مورد نیاز را نصب کردید می توانید آخرین نسخه از ویرچوال باکس را به کمک دستور زیر نصب کنید:

# yum install VirtualBox-6.0

 

ساخت مجدد ماژول های kernel برای ویرچوال باکس:

دستور زیر به طور خودکار گروه و کاربر vboxusers را ایجاد می کند و  ماژول های مورد نیاز را جستجو کرده و مجددا می سازد:

------------- Fedora 22+ and CentOS/RHEL 7 -------------

/usr/lib/virtualbox/vboxdrv.sh setup------------- Fedora 18-16 and CentOS/RHEL 6/5 -------------

/etc/init.d/vboxdrv setup

## OR ##

service vboxdrv setup

 

اگر فرایند بالا با شکست مواجه شد پیام هشداری شبیه پیام زیر دریافت خواهید کرد:

vboxdrv.sh: Stopping VirtualBox services.

vboxdrv.sh: Starting VirtualBox services.

vboxdrv.sh: Building VirtualBox kernel modules.

This system is currently not set up to build kernel modules.

Please install the Linux kernel "header" files matching the current kernel

for adding new hardware support to the system.

The distribution packages containing the headers are probably:

    kernel-devel kernel-devel-4.19.0-1.el7.elrepo.x86_64

 

در این شرایط باید ابتدا kernel نصب شده را بررسی کنید و سپس به کمک دستورات زیر kernel-devel مورد نیاز را نصب نمایید:

# uname -r

# yum install kernel-devel-CURRENT_KERNEL

 

نکته: CURRENT_KERNEL  را با رشته ای که از uname -r به دست می آورید جایگزین کنید. حالا می توانید فرایند ایجاد ماژول را دوباره آغاز کنید:

# /usr/lib/virtualbox/vboxdrv.sh setup

 

در گام بعدی user_name موجود در دستور زیر را با نام کاربری خود جایگزین کنید:

# usermod -a -G vboxusers user_name

 

عیب یابی:

اگر پیام هشداری همچون KERN_DIR  دریافت کردید یا اگر دایرکتوری سورس kernel به طور خودکار شناسایی نشد می توانید به کمک دستورات زیر مشکل را حل کنید. فقط مطمئن شوید که نسخه kernel را بر اساس سیستم خودتان تغییر می دهید.

## RHEL / CentOS / Fedora ##

KERN_DIR=/usr/src/kernels/4.19.0-1.el7.elrepo.x86_64## Export KERN_DIR ##

export KERN_DIR

 

نصب ویرچوال باکس بر روی دبیان، اوبونتو و لینوکس مینت:

در ابتدا نسخه قبلی ویرچوال باکس را غیر فعال کنید( البته اگر در حال حاضر این نرم افزار را بر روی سیستم تان نصب کرده اید):

$ sudo apt-get remove virtualbox-*

 

در مرحله بعدی، اخرین نسخه از ویرچوال باکس را به کمک مخزن رسمی این نرم افزار نصب نمایید. برای اضافه کردن مخزن، از دستورات زیر بهره ببرید:

$ sudo sh -c 'echo "deb http://download.virtualbox.org/virtualbox/debian $(lsb_release -cs) contrib" >> /etc/apt/sources.list.d/virtualbox.list'

$ wget -q https://www.virtualbox.org/download/oracle_vbox.asc -O- | sudo apt-key add -

$ sudo apt-get update

$ sudo apt-get install virtualbox-6.0

 

استارت ویرچوال باکس ۶٫۰:

در این گام به سادگی دستور زیر را اجرا کنید تا بتوانید نرم افزارها را از ترمینال استارت نمایید یا اینکه می توانید از launcher موجود در منو استفاده کنید:

# VirtualBox

 

نصب بسته اکستنشن های ویرچوال باکس:

خیلی از مواقع ممکن است به قابلیت بیشتری نیاز داشته باشید. در این شرایط می توانید پک اکستنشن های ویرچوال باکس را به کمک دستورات زیر نصب کنید و از قابلیت هایی که مدنظر دارید بهترین استفاده را ببرید:

# # wget http://download.virtualbox.org/virtualbox/6.0.0/Oracle_VM_VirtualBox_Extension_Pack-6.0.0.vbox-extpack

 

برای نصب پک اکستنشن ها باید ویرچوال باکس ۶٫۰ بر روی سیستم تان نصب شده باشد. بعد از اینکه پک مدنظر را دانلود کردید آن را به کمک ویرچوال باکس باز کنید.

اگر این روش کارساز نبود می توانید از Virtaulbox –> Preferences –> Extensions  استفاده کنید و به دنبال vbox-extpack  دانلود شده بگردید و آن را بر روی سیستم تان نصب کنید.

 به روزرسانی Virtualbox:

اگر در آینده بخواهید ویرچوال باکس را بر اساس آخرین نسخه های موجود به روز کنید کافیست دستور زیر را اجرا نمایید:

 بر روی سیستم عامل فدورا، سنت او اس و RHEL:

# yum update VirtualBox-6.0

 

بر روی اوبونتو و لینوکس مینت:

# apt-get install VirtualBox-6.0

 

حذف ویرچوال باکس از روی سیستم:

شاید دوست داشته باشید این نرم افزار را به طور کامل از روی سیستم تان حذف کنید. اگر چنین تصمیمی گرفته اید کافیست از دستور زیر برای حذف کامل آن از روی سیستم استفاده کنید:

 بر روی سیستم عامل سنت او اس، فدورا، RHEL:

# cd /etc/yum.repos.d/

# rm -rf virtualbox.repo

# yum remove VirtualBox-6.0

 

بر روی اوبونتو و لینوکس مینت:

# apt-get remove VirtualBox-6.0

 

نوشته چگونه اخرین نسخه از ویرچوال باکس را بر روی لینوکس نصب کنیم؟ اولین بار در وبلاگ وب ایده. پدیدار شد.

]]>
https://webide.ir/blog/install-virtualbox-on-redhat-centos-fedora/feed 0
چگونه به روزرسانی‌های محتوا را در وردپرس خودکار سازیم؟ https://webide.ir/blog/how-to-schedule-content-updates https://webide.ir/blog/how-to-schedule-content-updates#respond Mon, 31 Dec 2018 04:06:35 +0000 http://webide.ir/blog/?p=3631 خیلی از ماها زمانی که محتوایی را بر روی سایتمان منتشر می کنیم دیگر به فکرش نمی افتیم و آن را به حال خود رها می کنیم. اما به روزرسانی محتوا با اطلاعات جدید یکی از موارد مهمی است که به باقی ماندن آن در صدر نتایج جستجو کمک می کند. تا به حال برایتان …

نوشته چگونه به روزرسانی‌های محتوا را در وردپرس خودکار سازیم؟ اولین بار در وبلاگ وب ایده. پدیدار شد.

]]>
خیلی از ماها زمانی که محتوایی را بر روی سایتمان منتشر می کنیم دیگر به فکرش نمی افتیم و آن را به حال خود رها می کنیم. اما به روزرسانی محتوا با اطلاعات جدید یکی از موارد مهمی است که به باقی ماندن آن در صدر نتایج جستجو کمک می کند. تا به حال برایتان پیش آمده است بخواهید محتوایی را در وردپرس به روز کنید و این به روزرسانی را زمانبندی نمایید؟ اگر پاسخ شما به این سوال مثبت است جای خوبی را برای مطالعه انتخاب کرده اید. در این مقاله سعی می کنیم به کمک چند گام ساده نحوه زمانبندی به روزرسانی محتواهای منتشر شده را با هم مرور کنیم. پس همراه وب ایده باشید.

چرا به روزرسانی محتوا در وردپرس اهمیت دارد؟

به طور پیش فرض وردپرس به شما اجازه می دهد پست های جدیدتان را زمانبندی کنید و در یک بازه زمانی خاص منتشر نمایید. با اینحال شما نمی توانید به روزرسانی های محتوایی که منتشر شده است را زمانبندی کنید. بیشتر صاحبان سایت ها و وبلاگ ها برای بهبود سئوی محتوای خود تلاش می کنند پست های قدیمی را به روز کنند. در این شرایط می توان اطلاعات جدیدی به مقاله اضافه کرد .

سایت های کسب وکارهای مختلف هم می توانند از این گزینه به خوبی به نفع خود استفاده کنند. مثلا زمانی که شرکتی رویدادی برای فروش دارد یا یک تبلیغ محدود به زمان دارد می تواند از این به روزرسانی ها بهره ببرد. برخی از صاحبان سایت ها تلاش می کنند این تغییرات را به صورت پیش نویس ذخیره کنند و در موعد مقرر منتشر نمایند. اما به این موضوع فکر کرده اید اگر بتوان به روزرسانی محتوا را هم زمانبندی کرد چقدر در زمان افراد صرفه جویی می شود؟ به کمک چند گام ساده می توان اینکار را در وردپرس انجام داد. مراحل زیر به شما کمک می کنند اینکار را به راحتی انجام دهید.

 زمانبندی به روزرسانی محتوا در وردپرس:

اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعالسازی افزونه ای به نام Tao Schedule Update است.  بعد از اینکه افزونه را دانلود و نصب کردید آن را فعال نمایید. حالا سری به بخش نوشته ها و همه نوشته ها بزنید. در این بخش پستی که می خواهید به روزرسانی هایش را زمانبندی کنید انتخاب نمایید و بر روی لینک Scheduled Update کلیک کنید.

حالا این افزونه کپی پیش نویسی از متن اصلی ایجاد کرده و آن را در ویرایشگر برایتان باز می کند.  خوب تغییراتی که لازم دارید را بر روی پست تان اعمال کنید.  بعد از اینکه کار ویرایش متن به اتمام رسید بر روی گزینه تاریخ که کنار دکمه انتشار قرار دارد کلیک کنید.

اینکار به شما کمک می کند به بخش تنظیمات زمان و تاریخ به روزرسانی محتوا دسترسی داشته باشید. حالا باید  تاریخ و زمانی که می خواهید به روزرسانی را برای آن زمانبندی کنید انتخاب نمایید. سپس بر روی دکمه Schedule که در گوشه سمت راست و بالای صفحه نمایش قرار دارد کلیک کنید.

تغییرات شما در حال حاضر زمانبندی شده و به طور خودکار در تاریخ و زمان تعیین شده اعمال خواهد شد.

به روزرسانی محتوا در ویرایشگر کلاسیک:

اگر هنوز از ویرایشگر کلاسیک استفاده می کنید جعبه ای را در ستون راست با عنوان Scheduled Update’ مشاهده خواهید کرد.

از این بخش می توانید تاریخ و زمان به روزرسانی محتوا را انتخاب کنید. بعد از انجام اینکار، می توانید با کلیک بر روی دکمه Save  تغییرات اعمال شده را ذخیره کنید.

 مشاهده و مدیریت زمانبندی به روزرسانی های محتوا:

خوب علاوه بر مواردی که در بالا بدان اشاره کردیم می توانید به روزرسانی های زمانبندی را از بخش نوشته ها، همه نوشته ها مدیریت کنید. همه به روزرسانی های زمانبندی شده با تاریخ انتشارشان برجسته خواهند شد.  از این بخش می توانید بدون  تحت تاثیر قرار دادن پست اصلی، به روزرسانی های زمانبندی شده را اصلاح یا پاک کنید.  همچنین می توانید به روزرسانی محتوا را با کلیک بر روی لینک Publish now، بلافاصله منتشر نمایید. امیدواریم از این افزونه برای بهبود محتوای خود استفاده کنید و تجربه کاربرنتان را بهتر نمایید.

نوشته چگونه به روزرسانی‌های محتوا را در وردپرس خودکار سازیم؟ اولین بار در وبلاگ وب ایده. پدیدار شد.

]]>
https://webide.ir/blog/how-to-schedule-content-updates/feed 0
چگونه ابزارک شمارش معکوس را به وردپرس اضافه کنیم؟ https://webide.ir/blog/how-to-add-a-countdown-widget-in-wordpress https://webide.ir/blog/how-to-add-a-countdown-widget-in-wordpress#comments Sun, 30 Dec 2018 04:00:56 +0000 http://webide.ir/blog/?p=3622 حتما برای شما هم پیش امده است که بخواهید شمارش معکوس را به سایت وردپرسی تان اضافه کنید. تایمر شمارش معکوس به شما کمک می کند رویدادهای مهم، سالگردها، رویدادهای پیش رو و آغاز یک محصول یا خدمات جدید را به مشتریان تان اطلاع دهید. در این مقاله قصد داریم نحوه اضافه کردن تایمر شمارش …

نوشته چگونه ابزارک شمارش معکوس را به وردپرس اضافه کنیم؟ اولین بار در وبلاگ وب ایده. پدیدار شد.

]]>
حتما برای شما هم پیش امده است که بخواهید شمارش معکوس را به سایت وردپرسی تان اضافه کنید. تایمر شمارش معکوس به شما کمک می کند رویدادهای مهم، سالگردها، رویدادهای پیش رو و آغاز یک محصول یا خدمات جدید را به مشتریان تان اطلاع دهید. در این مقاله قصد داریم نحوه اضافه کردن تایمر شمارش معکوس به وردپرس را با هم مرور کنیم. پس همراه وب ایده باشید.

 چه زمانی به ابزارک شمارش معکوس نیاز خواهیم داشت؟

این ابزارک یکی از گزینه های مفیدی است که موارد و رویدادهای مهم را به اطلاع مشتریان می رساند. شما می توانید از قابلیت شمارش معکوس برای نشان دادن رویدادهای پیش رو، آغاز یک محصول یا خدمات جدید یا فروش ویژه تان استفاده کنید. بهره گیری از این قابلیت مخاطبان را در سایت درگیر می کند و باعث بهبود تعامل آن ها می شود. سناریوهای زیر را مدنظر قرار دهید. در این سناریوها شما می توانید به طور موثر از ابزارک شمارش معکوس در وردپرس بهره ببرید:

 • قبل از آغاز سایت و بر روی صفحه به زودی
 • زمانی که سایت در حال نگهداری قرار دارد
 • قبل از معرفی محصول یا خدمات جدید
 • به هنگام میزبانی رویداد یا کنفرانس ویژه
 • به هنگام سالگرد تاسیس کسب وکار
 • در تعطیلات و رویدادهای ویژه همچون جمعه سیاه

شما می توانید تایمر شمارش معکوس را در پست ها، صفحات و ابزارک سایدبار به خوبی نشان دهید. همچنین می توانید این تایمر را به پاپ آپ ها، نوارهای شناور، جعبه های اسکرول و سایر عناصر موجود در سایت اضافه کنید.  از آنجایی که تایمرهای شمارش معکوس کاربردهای مختلفی برای کاربران دارند سعی می کنیم دو روش مختلف برای اضافه کردن این گزینه به وردپرس فهرست کنیم.

روش اول: اضافه کردن شمارش معکوس به کمک افزونه

مثل همیشه اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعالسازی افزونه Countdown Timer Ultimate است.  بعد از اینکه افزونه را فعال کردید سری به بخش Countdown Timer » Add Timer در داشبورد وردپرس بزنید.

در این صفحه باید نامی برای ابزارک خود  انتخاب کنید.  به خاطر داشته باشید که تایمر از ناحیه زمانی تنظیم شده در تنظیمات سایت وردپرسی استفاده می کند. اگر می خواهید Timezone را برای این تایمر تغییر دهید سری به بخش تنظیمات و سپس بخش عمومی سایت وردپرسی خود بزنید و  ناحیه زمانی را بر اساس نیاز خود دوباره تنظیم و به روزرسانی کنید.

حالا  باید زمان انقضای این شمارش معکوس را تنظیم کنید.

در گام بعدی می توانید نحوه نمایش انیمیشنی تایمر را از منوی کشویی موجود انتخاب کنید. در بخش  عرض شمارش معکوس، می توانید عرض را برای نمایش کامل ابزارک تعریف کنید. اگر این فیلد را خالی بگذارید، تایمر با اندازه پیش فرض نمایش داده می شود. زیاد نگران نباشید. با چندین بار امتحان کردن می توانید بهترین اندازه را برای تایمر خود بیابید.

حالا می توانید برای تایمرتان رنگ بک گراند و فورگراند تعیین کنید. رنگ هر کدام از بخش های تایمر همچون روز، ساعت، دقیقه و ثانیه به تنهایی قابل تغییر است. می توانید برچسب عناصری همچون روز ، ساعت و غیره را هم تغییر دهید. خوب بعد از اینکه تنظیمات مدنظر را اعمال کردید، بر روی دکمه Publish کلیک کنید.

 نمایش تایمر شمارش معکوس در وردپرس:

حالا که تایمرتان را ایجاد کردید باید آن را به سایت اضافه کنید. در اولین گام، بر روی منوی تایمر شمارش معکوس کلیک کنید. در صفحه تایمر،  باید تایمری که در بخش قبلی ایجاد کرده اید را مشاهده نمایید.

در کنار تایمر شمارش معکوس، شورت کدی را می بینید که باید کپی کنید. این شورت کد در صفحه یا پست وردپرسی قابل اعمال است.  مطمئن شوید بر روی دکمه به روزرسانی  یا انتشار کلیک می کنید تا تغییرات در صفحه یا پست تان ذخیره شوند.

حالا سری به سایت وردپرسی تان بزنید. همانطور که می بینید ابزارک شمارش معکوس به بخش مدنظر اضافه شده است.

می توانید تایمر را به ناحیه سایدبار سایت وردپرسی هم اضافه کنید.  برای اینکار کافیست سری به بخش نمایش و ابزارک ها بزنید و یک ابزارک متنی به سایدبارتان اضافه کنید. در تنظیمات ابزارک، باید شورت کدی که قبلا کپی کردید را پیست کنید. بعد از اینکه کارتان تمام شد دکمه ذخیره را بزنید و از سایت تان بازدید نمایید. ابزارک به سایدبار سایت اضافه شده است.

 روش دوم: اضافه کردن تایمر شمارش معکوس به کمک افزونه SeedProd

این گزینه یکی از افزونه هایی است که برای نمایش صفحات به زودی در وردپرس به کار می رود. نسخه حرفه ای این افزونه قابلیت شمارش معکوس را هم در خود دارد. شما می توانید این تایمر را به سایت وردپرسی تان اضافه کنید و اجازه دهید بازدیدکنندگان در مورد رویداد پیش رو اطلاعات بیشتری کسب کنند. خوب همانطور که می دانید اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعالسازی افزونه است. بعد از فعالسازی، به بخش تنظیمات و عمومی بروید. از شما لایسنس کی، خواسته می شود. باید آن را از اکانتی که در افزونه دارید به دست آورید.  حالا سری به بخش تنظیمات و صفحه Coming Soon Pro بزنید و قابلیت coming soon را فعال نمایید. اینکار باعث می شود به طور خودکار تایمر شمارش معکوس به همراه صفحه coming soon آغاز به کار کند.

می توانید بر روی گزینه ویرایش کلیک کنید و قالب مدنظرتان را انتخاب نمایید. همچنین می توانید صفحه به زودی را شخصی سازی کنید. بعد از اینکه از تغییرات ایجاد شده راضی شدید  مطمئن شوید که بر روی دکمه ذخیره کلیک می کنید.

حالا سری به سایت تان بزنید و بخش به زودی را مشاهده نمایید. خوب کار شما تمام شده است. امیدواریم از این افزونه ها استفاده کنید و یک تایمر شمارش معکوس زیبا به سایت تان اضافه نمایید.

نوشته چگونه ابزارک شمارش معکوس را به وردپرس اضافه کنیم؟ اولین بار در وبلاگ وب ایده. پدیدار شد.

]]>
https://webide.ir/blog/how-to-add-a-countdown-widget-in-wordpress/feed 1
۵ استراتژی مهم برای موفقیت فروشگاه های اینترنتی https://webide.ir/blog/5-important-ecommerce-strategy https://webide.ir/blog/5-important-ecommerce-strategy#comments Sat, 29 Dec 2018 04:00:40 +0000 http://webide.ir/blog/?p=3614 این روزها فروشندگان آنلاین می توانند از فرصت هایی که در اختیارشان قرار گرفته استفاده کنند و به کمک همین فرصت ها کسب وکارشان را بهبود ببخشند. با ظهور و بروز ابزارهای آنالیتیکی و فناوری های ابداعانه، فروشگاه های اینترنتی  می توانند تجربه بهتری در اختیار مشتریان و مخاطبان خود قرار دهند. استراتژی های موفق …

نوشته ۵ استراتژی مهم برای موفقیت فروشگاه های اینترنتی اولین بار در وبلاگ وب ایده. پدیدار شد.

]]>
این روزها فروشندگان آنلاین می توانند از فرصت هایی که در اختیارشان قرار گرفته استفاده کنند و به کمک همین فرصت ها کسب وکارشان را بهبود ببخشند. با ظهور و بروز ابزارهای آنالیتیکی و فناوری های ابداعانه، فروشگاه های اینترنتی  می توانند تجربه بهتری در اختیار مشتریان و مخاطبان خود قرار دهند. استراتژی های موفق در فروشگاه های اینترنتی در اصل بر اساس نحوه خرید مشتریان، چیزی که خریداری می کنند و پاسخی که به فناوری های به کار رفته توسط کسب وکارها می دهند شکل گرفته است. بر اساس مطالعات و تحقیقات موجود، فروش فروشگاه های اینترنتی در سرتاسر جهان تا سال ۲۰۲۱ به بیش از ۴٫۸ تریلیون دلار خواهد رسید. اگر از شنیدن این خبر شگفت زده شدید و می خواهید خود را در میان سیل عظیمی از رقبا متمایز کنید، امروز با وب ایده همراه شوید تا استراتژی های مهم برای موفقیت فروشگاه های اینترنتی را با هم مرور کنیم.

تصویرسازی تعاملی از محصولات:

خیلی از ماها زمانی که می خواهیم محصول مدنظرمان را به صورت فیزیکی خریداری کنیم، به سراغ فروشگاه های نزدیک محل زندگی خود می رویم، محصول را از جوانب مختلف مورد بررسی قرار می دهیم و بعد از این که نظرمان جلب شد آن را می خریم. یکی از جوانب مهمی که در تصمیم گیری های آنلاین و آفلاین مشتریان نقش دارد زیباسازی محصول و نشان دادن آن با عناصر بصری زیباست.

در سال جدید تصویرسازی تعاملی از محصولات بهترین استراتژی برای نشان دادن محصولات به مشتریان خواهد بود. اینکار به افراد کمک می کند همه جزییات محصول را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهند و بدون اینکه بعدا از خریدشان پشیمان شوند، تصمیم آگاهانه ای اتخاذ نمایند. در چنین شرایطی از بروز شکایت و بازخوردهای منفی هم پیشگیری می شود.

به عنوان مثال افزودن قابلیت زوم کردن بر روی محصولات مختلف به کسب وکارها و مشتریان کمک کرده است ارتباط بهتری با هم داشته باشند. اینکار به مشتریان اجازه می دهد بر روی جزییات خاصی از محصول زوم کنند و درک بهتری از ایتم داشته باشند.

علاوه بر قابلیت زوم، باید دموی ویدئویی محصولات هم در صفحه فروش آن گنجانده شود. اینکار به مشتریان کمک می کند محصول را به شیوه زنده تری مشاهده کنند. بر اساس مطالعه انجام شده، ۵۲ درصد از مشتریان بیان کرده اند که تماشای ویدئوی محصولات در خریدشان بسیار موثر بوده است.

واقعیت این است که فیلم های ویدئویی می توانند همه جوانب محصول را به تصویر بکشند. مشتریان هم دوست دارند نحوه کار با محصول را ببینند و از تصمیمشان مطمئن شوند.

گزینه قدرتمند دیگری هم هست که می توان به محصولات فروشگاهی اضافه کرد. این گزینه استفاده از تجربه سه بعدی برای مشتریان است.  نمایش سه بعدی و تعاملی محصولات می تواند یک گزینه عالی برای مشتریان باید.

تصویرسازی سه بعدی از محصولات نه تنها تعامل مشتری را با سایت افزایش می دهد بلکه  می تواند به طرز قابل توجهی نرخ تبدیل را بیشتر کند.

استفاده از هوش مصنوعی(AI):

این روزها هوش مصنوعی دیگر یک مفهوم عجیب و غریب نیست. شما می توانید کاربردهای مختلف این فناوری را در صنایع مختلف ببینید. حالا هوش مصنوعی تلاش می کند در هر جنبه ای از زندگی ما حضور داشته باشد و تجربه مان از موارد مختلف را بهبود ببخشد. از خانه های هوشمند و یادگیری الکترونیکی گرفته تا حوزه سلامت و مالی، هوش مصنوعی نقش بسیار موثری ایفا کرده است.

فروشگاه های اینترنتی حوزه دیگری است که می توان از قابلیت های هوش مصنوعی به خوبی در آن استفاده کرد. این روزها تصمیم گیری در کسب وکارها داده محورتر شده  و شرکت ها به دنبال معیارهای قابل سنجش هستند. به عنوان مثل نرخ تبدیل، بونس ریت، ترافیک سایت، نرخ تعامل فاکتورهای بسیار مهمی برای بازاریابان آنلاین است.

اینجا دقیقا همان جایی است که ابزارهای هوش مصنوعی می تواند به کمکمان بیاید. این ابزارها شما را قادر می سازد داده های لحظه ای را جمع آوری و تجزیه و تحلیل کنید و ببینید مشتریان احتمالی تان چگونه با برند تعامل دارند.

استفاده از هوش مصنوعی بهره وری و کارایی شرکت ها را بیشتر می کند. شما می توانید به طور موثر رفتارهای مشتری بر روی سایت را به کمک الگوریتم های مختلف تجزیه و تحلیل کنید و بر همین اساس محصولاتی را به مشتریان پیشنهاد نمایید. الگوریتم های یادگیری ماشینی را هم می توان برای خودکارسازی برخی از فرایندها به کار برد.

مطالعه داده های قبلی، بررسی داده ها و ترندهای اخیر به شما کمک می کند منابع تان را بهینه سازی کنید.

فیلتر پیشرفته برای محصولات:

این روزها هر کسی مشغله خاص خود را دارد. شما نمی توانید از مشتریان انتظار داشته باشید وقت زیادی بر روی فروشگاه اینترنتی تان صرف کنند. به همین خاطر باید به دنبال راحت تر کردن خریدشان باشید. قابلیت فیلتر پیشرفته محصولات به مشتریان اجازه می دهد چیزی که دقیقا به دنبالش هستند را به سرعت و به راحتی بیابند.

اگر انواع مختلفی از یک محصول یکسان را به همراه گزینه های مختلف به فروش می رسانید این قابلیت مفیدتر هم خواهد بود. در سال جدید، فیلتر محصولات یکی از عناصر ضروری برای فروشگاه های آنلاین خواهد بود. متاسفانه ۴۲ درصد از سایت های اینترنتی بزرگ چنین قابلیتی در خود ندارند.

فیلتر پیشرفته، مشتریان را قادر می سازد محصولات را بر اساس نیازشان مرتب کنند. در حقیقت مشتریان می توانند به کمک این قابلیت چیزی که به دنبالش هستند را در عرض چند ثانیه بیابند. به عنوان مثال اگر فروشگاه اینترنتی برای فروش لباس دارید می توانید از قابلیت فیلتر پیشرفته برای تعیین رنگ، اندازه، استایل و ماده سازنده لباس ها استفاده کنید. روش های زیادی برای استفاده از فیلتر در فروشگاه های اینترنتی وجود دارد.  تا جایی که می توانید باید صفات بیشتری از محصولات تان را در فیلترها قرار دهید تا انتخاب مشتری هم راحت تر شود.

 ربات های گفتگو(چت بات ها):

ربات های گفتگو از لحاظ فنی بخشی از فناوری هوش مصنوعی هستند. حالا این ربات ها به سلاح مهمی برای شرکت های اینترنتی تبدیل شده اند تا بتوانند تجربه مشتریان را بهبود ببخشند.

شما می توانید از چت بات ها برای برقراری سریع ارتباط با مشتریان و حل مشکلاتشان استفاده کنید.  یک ربات گفتگو در اصل برنامه کامپیوتری است که مکالمه با کاربر انسانی را شبیه سازی می کند تا بتواند نیاز مشتریان را برآورده سازد.

حتما بخوانید: چرا ربات های گفتگو می توانند تجربه کاربری را بهبود ببخشند؟

برخی از ربات ها بسیار پیشرفته هستند و شناسایی آن ها از انسان های واقعی دشوار است.

ربات های گفتگوی زنده می توانند تجربه شخصی سازی شده ای در اختیار مشتریان قرار دهند. این ها به طور موثر می توانند مشتری را به انتهای قیف فروش هدایت کنند و تصمیم گیری هایشان برای خرید را تحت تاثیر خود قرار دهند.

شما هم می توانید اطلاعات مرتبط با محصولات و خدمات تان را به طور کامل در اختیار ربات های گفتگو قرار دهید تا در صورت نیاز بتوانند به سوالات و نگرانی های افراد پاسخ دهند.

ربات های گفتگو علاوه بر برقراری ارتباط با مشتریان می توانند به مدیریت و پیگیری محصولات موجود در انبار کمک کنند.

گزینه های تحویل بیشتر:

گزینه های مربوط به تحویل کالا یکی از مهم ترین جنبه های هر فروشگاه اینترنتی است. هر چقدر زمان ارسال کالا سریع تر باشد تجربه مشتریان هم بهتر خواهد بود. واقعیت این است که ارسال و حمل و نقل کالا یکی از گزینه های اصلی برای متمایز کردن برندهای مختلف است.

با وجود رقبای مختلفی که در حوزه فروشگاه های اینترنتی فعالیت می کنند، خریداران آنلاین به دنبال بهبود تجربه خریدشان هستند و دوست دارند کالای مدنظرشان را در کمترین زمان ممکن دریافت نمایند.

سرعت و بهره وری می تواند جزو صفات مهم فروشگاه های اینترنتی در آینده باشد. خیلی از مشتریان هستند که دوست دارند محصولشان همان روز به دستشان برسد. به دنبال روش های ابداعی برای تحویل کالا باشید و تا جایی که می توانید از گزینه های مختلفی برای اینکار استفاده کنید.

سخن نهایی:

حوزه کسب وکارهای آنلاین در حال تکامل است. این موضوع بدین معنی است که صنعت فروش آنلاین روز به روز بزرگ تر و بهتر خواهد شد.  شما هم به عنوان صاحب یک فروشگاه اینترنتی باید از فناوری های جدید استفاده کنید و به دنبال روش هایی باشید که با نیازهایتان سازگارتر است. استراتژی هایی که در بالا بدان اشاره کردیم می تواند ارزش خوبی برای کاربران فراهم کند و شما را از رقبایتان متمایز سازد.

نوشته ۵ استراتژی مهم برای موفقیت فروشگاه های اینترنتی اولین بار در وبلاگ وب ایده. پدیدار شد.

]]>
https://webide.ir/blog/5-important-ecommerce-strategy/feed 1
چگونه فرم های وردپرس را با پسورد محافظت کنیم؟ https://webide.ir/blog/secure-wordpress-forms-password-protection https://webide.ir/blog/secure-wordpress-forms-password-protection#respond Wed, 26 Dec 2018 04:06:14 +0000 http://webide.ir/blog/?p=3605 شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید فرم های خود را به کمک پسورد محافظت کنید. اگر چنین است مکان مناسبی را برای مطالعه کردن انتخاب نموده اید. به کمک افزونه مناسب ایجاد فرم و مراقبت از آن می توانید از چنین قابلیتی به نفع سایت خود بهره مند شوید. در این مقاله …

نوشته چگونه فرم های وردپرس را با پسورد محافظت کنیم؟ اولین بار در وبلاگ وب ایده. پدیدار شد.

]]>
شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید فرم های خود را به کمک پسورد محافظت کنید. اگر چنین است مکان مناسبی را برای مطالعه کردن انتخاب نموده اید. به کمک افزونه مناسب ایجاد فرم و مراقبت از آن می توانید از چنین قابلیتی به نفع سایت خود بهره مند شوید. در این مقاله قصد داریم به همین موضوع بپردازیم و ببینیم چگونه می توانیم فرم های وردپرس را با پسورد محافظت کنیم. پس همراه وب ایده باشید.

محافظت از فرم ها با افزونه WPFORM:

اگر تا به حال بر روی سایت وردپرسی تان فرمی ایجاد کرده باشید حتما کار با افزونه های مختلف ایجاد فرم را هم می شناسید. یکی از بهترین گزینه های موجود برای تشکیل فرم های وردپرسی افزونه WPForm است. برخی از اوقات زمانی که از چنین افزونه هایی برای ایجاد فرم های خود استفاده می کنید به این فکر می افتید که سایت را از ثبت نام های ناخواسته محافظت نمایید. اگر چنین هدفی دارید Wpform انتخاب خوبی برایتان خواهد بود.  این گزینه نه تنها به شما اجازه می دهد به راحتی افراد را در سایت خود مشترک کنی بلکه به راحتی از فرم هایتان محافظت می نماید.

اضافه کردن محافظت پسوردی از فرم های ثبت نام ایجاد شده توسط این افزونه، در زمان شما صرفه جویی می کند. در این شرایط دیگر مجبور نخواهید بود زمان خود را صرف بررسی محتوایی کنید که هیچ علاقه ای به دریافت آن ندارید. بعد از اینکه افزونه Wpform را نصب کردید می توانید به راحتی از قابلیت های متعدد آن استفاده کنید.

 گام اول: نصب افزونه Wpforms  بر روی سایت

خوب اولین گام نصب این افزونه است. برای نصب این گزینه کافیست وارد داشبورد وردپرس خود شوید و سری به بخش افزونه ها بزنید. از این بخش دکمه اضافه کردن افزونه جدید را بزنید.  اگر فایل زیپ این افزونه را در اختیار دارید بر روی دکمه آپلود افزونه کلیک کنید اما اگر این فایل را در اختیار ندارید می توانید از طریق نوار جستجو نام افزونه را وارد کنید و بعد از ظاهر شدن نتایج، بر روی آن کلیک کنید تا نصب شود. بعد از اینکه افزونه آپلود و نصب شد باید آن را فعال کنید.

خوب حالا که افزونه به درستی بر روی سایت تان نصب شده می توانید تب مربوط به آن را در بخش داشبورد وردپرس ببینید. سری به بخش WPForm و سپس تنظیمات بزنید.

 گام دوم: فعال سازی Addon ها

دو قابلیت اضافی باید بر روی افزونه فعال شود. یکی از آن ها Post Submissions و دیگری Form Locker است. گزینه اول به شما اجازه می دهد ثبت نام و اشتراک بازدیدکنندگان را بپذیرید. گزینه دوم برای امن کردن فرم هایتان به کار می رود.

در ابتدا سری به WPForms » Addons بزنید.

قابلیت های Post Submissions و Form Locker را پیدا کنید و با کلیک بر روی دکمه نصب، آن ها را نصب نمایید. بعد از اینکه فرآیند نصب کامل شد، مطمئن شوید که این قابلیت ها فعال شده اند. حالا این قابلیت ها به رنگ سبز در می آیند و فعال می شوند.

گام سوم: ایجاد فرم

در داشبورد وردپرس سری به بخش WPForms » Add New بزنید. بعد از اینکه ویرایشگر این افزونه ظاهر شد، به سمت پایین بیایید و قالب Blog Submissions Form را بیابید و بر روی آن کلیک کنید.

حالا فرمی برای پذیرش پست های وبلاگی ظاهر می شود.

هر فیلدی که دوست داشتید را انتخاب کنید. بعد از اینکه کارتان تمام شد بر روی دکمه save کلیک کنید.

گام چهارم: فعال سازی محافظت با پسورد

برای اینکه بتوانید بر روی فرم های اشتراک و ثبت نام خود پسورد بگذارید، باید از قابلیت Form Locker که فعال کرده اید استفاده کنید.  در حالیکه هنوز در بخش ویرایشگر فرم هستید سری به Settings » Form Locker بزنید.

جعبه Enable Password Protection موجود در پایین بخش پسورد را انتخاب کنید.  از این بخش می توانید دو نوع تنظیماتی که ظاهر می شود را انتخاب نمایید. برای پسورد، می توانید هر پسوردی که دوست دارید را وارد کنید. برای Display Message، نوع پیامی که بالای فیلد پسورد باید ظاهر شود را  انتخاب کنید. در این شرایط کاربر می داند که برای اشتراک یا ثبت نام باید پسورد داشته باشد. بعد از اینکه کارتان تمام شد بر روی دکمه save کلیک کنید.

خوب بعد از اینکه فرم بر روی سایت قرار گرفت، پیامی که نوشته اید برای کاربران ظاهر خواهد شد. بعد از وارد کردن پسورد توسط کاربران، فرم اشتراک یا ثبت نام برایشان ظاهر می شود و آن ها می توانند محتوای مدنظرشان را ارسال کنند.

نوشته چگونه فرم های وردپرس را با پسورد محافظت کنیم؟ اولین بار در وبلاگ وب ایده. پدیدار شد.

]]>
https://webide.ir/blog/secure-wordpress-forms-password-protection/feed 0
چگونه در لینوکس کلاسترینگ/ High Availability را پیکربندی کنیم؟ https://webide.ir/blog/setup-high-availability-clustering-in-centos-ubuntu https://webide.ir/blog/setup-high-availability-clustering-in-centos-ubuntu#respond Tue, 25 Dec 2018 04:00:50 +0000 http://webide.ir/blog/?p=3600 High Availability ( قابلیت در دسترس پذیری بالا) به کیفیتی از سیستم اطلاق می شود که به طور مداوم و بدون از کارافتادگی برای بازه زمانی طولانی به کار خود ادامه می دهد. راه حل های مربوط به HA را می توان به کمک نرم افزار یا سخت افزار اجرا کرد. یکی از رایج ترین …

نوشته چگونه در لینوکس کلاسترینگ/ High Availability را پیکربندی کنیم؟ اولین بار در وبلاگ وب ایده. پدیدار شد.

]]>
High Availability ( قابلیت در دسترس پذیری بالا) به کیفیتی از سیستم اطلاق می شود که به طور مداوم و بدون از کارافتادگی برای بازه زمانی طولانی به کار خود ادامه می دهد. راه حل های مربوط به HA را می توان به کمک نرم افزار یا سخت افزار اجرا کرد. یکی از رایج ترین راه حل های ایجاد در دسترس پذیری بالا استفاده از کلاسترینگ(Clustering) است. در دنیای کامپیوتر، کلاسترها از دو یا چند رایانه تشکیل شده اند که به همراه هم برای انجام یک وظیفه خاص عمل می کنند. در چنین وضعیتی، تنها یک node خدمات و سرویس ها را فراهم می کند و node ثانویه در صورت بروز از کار افتادگی وارد عمل می شود. کلاسترها انواع مختلفی دارند که از جمله آن ها می توان به Storage، HA، Load Balancing وHigh Performance اشاره کرد. در این مقاله قصد داریم نحوه پیکربندی کلاسترینگ در لینوکس را با هم مرور کنیم. پس همراه وب ایده باشید.


برای راه اندازی کلاستر، ما حداقل به دو سرور نیاز خواهیم داشت. در این مقاله ما از دو سرور لینوکسی با مشخصات زیر استفاده می کنیم:
Node1: 192.168.10.10
Node2: 192.168.10.11
در ادامه سعی می کنیم مباحث پایه ای نحوه توسعه، پیکربندی و حفظ در دسترس پذیری بالا / کلاسترینگ را در اوبونتو مورد بررسی قرار دهیم.

پیکربندی تنظیمات DNS لوکال بر روی هر سرور:

برای اینکه دو سرور ما بتوانند با هم ارتباط داشته باشند باید تنظیمات مناسبی برای DNS داشته باشیم. برای اینکار باید سری به فایل /etc/hosts در هر دو سرور بزنیم. این فایل را به کمک ویرایشگر مدنظر خود باز کنید.

$ sudo vim /etc/hosts

 

ورودی های زیر را در فایل بالا وارد نمایید. شما باید از ای پی آدرس واقعی سرورهای خود استفاده کنید:

192.168.10.10 node1.example.com
192.168.10.11 node2.example.com

 

تغییرات ایجاد شده را ذخیره کنید و فایل را ببندید.

نصب وب سرور NGINX:

خوب حالا باید وب سرور خودمان را به کمک دستورات زیر نصب کنیم. انجام اینکار بسیار ساده و اسان خواهد بود:

$ sudo apt install nginx [On Ubuntu]
$ sudo yum install epel-release && sudo yum install nginx [On CentOS 7]

 

بعد از اینکه فرایند نصب کامل شد، سرویس NGINX را استارت کنید و آن را در زمان بوت به صورت خودکار استارت نمایید. سپس ببینید این وب سرور به درستی کار می کند یا خیر. بر روی اوبونتو سرویس ها بعد از اینکه پیش پیکربندی پکیج ها تمام شد باید بلافاصله و به صورت خودکار اجرا شوند. شما می توانید خودتان این گزینه را فعال کنید:

$ sudo systemctl enable nginx
$ sudo systemctl start nginx
$ sudo systemctl status nginx

 

بعد از اینکه سرویس های NGINX را استارت کردید، باید یک صفحه سفارشی ایجاد کنید تا کارکرد هر دو سرور را تست کنید. در این بخش سعی می کنیم محتوای صفحه ایندکس NGINX را همانند زیر اصلاح کنیم:

$ echo "This is the default page for node1.example.com" | sudo tee /usr/share/nginx/html/index.html #VPS1
$ echo "This is the default page for node2.example.com" | sudo tee /usr/share/nginx/html/index.html #VPS2

 

نصب و پیکربندی Corosync و Pacemaker:

در این مرحله باید Pacemaker, Corosync و Pcs را بر روی هر node نصب کنیم. برای اینکار از دستورات زیر کمک بگیرید.

$ sudo apt install corosync pacemaker pcs #Ubuntu
$ sudo yum install corosync pacemaker pcs #CentOS

 

بعد از اینکه فرآیند نصب کامل شد، باید مطمئن شوید که pcs daemon بر روی هر سرور به درستی کار می کند:

$ sudo systemctl enable pcsd
$ sudo systemctl start pcsd
$ sudo systemctl status pcsd

 

ایجاد کلاستر:

در طول فرایند نصب، کاربر سیستم به نام hacluster ایجاد شده است. پس باید تایید هویت مورد نیاز برای Pcs را تنظیم کنیم. اجازه دهید یک پسورد برای کاربر ایجاد شده تنظیم کنیم. ما باید از پسورد یکسانی بر روی هر دو سرور استفاده نماییم.

 

$ sudo passwd hacluster

 

سپس بر روی یکی از سرورها(Node1)، دستور زیر را اجرا می کنیم تا فرایند تایید هویت راه اندازی شود:

$ sudo pcs cluster auth node1.example.com node2.example.com -u hacluster -p password_here --force

 

در این مرحله یک کلاستر ایجاد می کنیم و برخی از node ها را بر روی آن قرار می دهیم.

$ sudo pcs cluster setup --name examplecluster node1.example.com node2.example.com

 

کلاستر ایجاد شده را در بوت فعال می کنیم و سرویس را استارت می نماییم.

$ sudo pcs cluster enable --all
$ sudo pcs cluster start --all

 

در این مرحله باید به کمک دستور زیر ببینیم سرویس های کلاستر به درستی کار می کنند یا خیر.

$ sudo pcs status
OR
$ sudo crm_mon -1

 

از نمونه خروجی های موجود می توان متوجه شد که هشدارهایی وجود دارد.

پیکربندی گزینه های مربوط به کلاستر:

اولین گزینه غیر فعال کردن STONITH بر روی Pacemaker است. این کامپوننت به محافظت از داده های شما کمک می کند. چون ما هنوز هیچ دستگاهی را پیکربندی نکرده ایم باید این قابلیت را هم غیر فعال کنیم.
برای اینکار می توانید از دستور زیر استفاده کنید:

$ sudo pcs property set stonith-enabled=false

 

به کمک اجرای دستور زیر می توانید Quorum policy را هم نادیده بگیرید:

$ sudo pcs property set no-quorum-policy=ignore

 

بعد از اینکه گزینه های بالا را اجرا کردید، دستور زیر را اجرا نمایید تا بتوانید فهرستی از property ها را مشاهده کنید و مطمئن شوید که گزینه های بیان شده در بالا غیر فعال شده اند.

$ sudo pcs property list

 

اضافه کردن سرویس کلاستر/ منابع:

در این بخش نگاهی به نحوه اضافه کردن منابع کلاستر می اندازیم. در ادامه سعی می کنیم یک آی پی ادرس شناور تنظیم کنیم. این آی پی آدرس در یک شبکه یا دیتاسنتر می تواند فورا از سروی به سرور دیگر برود. به خاطر داشته باشید که آی پی آدرس شناور تنها برای موقعیت های از کارافتادگی نیست و می تواند کاربرد دیگری هم داشته باشد. باید کلاستر را به گونه ای پیکربندی کنیم که تنها یک عضو فعال از آن بتواند در یک بازه زمانی خاص به ای پی شناور پاسخ دهد یا صاحب آن باشد.
دو منبع برای کلاستر خود اضافه می کنیم: یکی آی پی آدرس شناور به نام floating_ip و دیگری منبعی برای وب سرور به نام http_server.
در ابتدا آی پی آدرس شناور را اضافه می کنیم. به دستور زیر توجه کنید:

$ sudo pcs resource create floating_ip ocf:heartbeat:IPaddr2 ip=192.168.10.20 cidr_netmask=24 op monitor interval=60s

 

در دستور بالا:
• floating_ip: نام سرویس است
• ocf:heartbeat:IPaddr2 : به Pacemaker می گوید از چه اسکریپتی استفاده کند.
• op monitor interval=60s : به Pacemaker دستور می دهد سلامت این سرویس ها را هر یک دقیقه یکبار بررسی کند.
سپس منبع دوم را اضافه می کنیم:

$ sudo pcs resource create http_server ocf:heartbeat:nginx configfile="/etc/nginx/nginx.conf" op monitor timeout="20s" interval="60s"

 

بعد از اینکه سرویس های کلاستر را اضافه کردید، دستور زیر را وارد کنید تا وضعیت منابع را بررسی نمایید:

$ sudo pcs status resources

 

اگر خروجی این دستورات را بررسی کنید متوجه می شود که دو منبع بر روی آن فهرست شده است. سرویس ای پی شناور هنوز off است زیرا node اولیه در حال کار است. اگر فایر والی بر روی سیستم دارید باید ترافیک را برای nginx فعال کنید:

-------------- CentOS 7 --------------
$ sudo firewall-cmd --permanent --add-service=http
$ sudo firewall-cmd --permanent --add-service=high-availability
$ sudo firewall-cmd --reload

-------------- Ubuntu --------------
$ sudo ufw allow http
$ sudo ufw allow high-availability
$ sudo ufw reload

 

تست HA/ کلاسترینگ:

اخرین و مهم ترین بخش از کار تست کلاسترینگ و HA است. مرورگر خود را باز کنید و ای پی آدرس ۱۹۲٫۱۶۸٫۱۰٫۲۰ را وارد نمایید. شما باید از طریق node2.example.com ، صفحه پیش فرض NGINX را مشاهده نمایید. برای ایجاد از کارافتادگی، دستور زیر را وارد کنید:

$ sudo pcs cluster stop http_server

 

سپس صفحه را با ای پی ادرس ۱۹۲٫۱۶۸٫۱۰٫۲۰ دوباره بارگذاری نمایید. حالا باید از طریق node1.example.com به صفحه NGINX دسترسی داشته باشید.

نوشته چگونه در لینوکس کلاسترینگ/ High Availability را پیکربندی کنیم؟ اولین بار در وبلاگ وب ایده. پدیدار شد.

]]>
https://webide.ir/blog/setup-high-availability-clustering-in-centos-ubuntu/feed 0