دسته‌بندی نشده

چگونه به روزرسانی‌های محتوا را در وردپرس خودکار سازیم؟

خیلی از ماها زمانی که محتوایی را بر روی سایتمان منتشر می کنیم دیگر به فکرش نمی افتیم و آن را به حال خود رها می کنیم. اما به روزرسانی محتوا با اطلاعات جدید یکی از موارد مهمی است که به باقی ماندن آن در صدر نتایج جستجو کمک می کند. تا به حال برایتان پیش آمده است بخواهید محتوایی را در وردپرس به روز کنید و این به روزرسانی را زمانبندی نمایید؟ اگر پاسخ شما به این سوال مثبت است جای خوبی را برای مطالعه انتخاب کرده اید. در این مقاله سعی می کنیم به کمک چند گام ساده نحوه زمانبندی به روزرسانی محتواهای منتشر شده را با هم مرور کنیم. پس همراه وب ایده باشید.

چرا به روزرسانی محتوا در وردپرس اهمیت دارد؟

به طور پیش فرض وردپرس به شما اجازه می دهد پست های جدیدتان را زمانبندی کنید و در یک بازه زمانی خاص منتشر نمایید. با اینحال شما نمی توانید به روزرسانی های محتوایی که منتشر شده است را زمانبندی کنید. بیشتر صاحبان سایت ها و وبلاگ ها برای بهبود سئوی محتوای خود تلاش می کنند پست های قدیمی را به روز کنند. در این شرایط می توان اطلاعات جدیدی به مقاله اضافه کرد .

سایت های کسب وکارهای مختلف هم می توانند از این گزینه به خوبی به نفع خود استفاده کنند. مثلا زمانی که شرکتی رویدادی برای فروش دارد یا یک تبلیغ محدود به زمان دارد می تواند از این به روزرسانی ها بهره ببرد. برخی از صاحبان سایت ها تلاش می کنند این تغییرات را به صورت پیش نویس ذخیره کنند و در موعد مقرر منتشر نمایند. اما به این موضوع فکر کرده اید اگر بتوان به روزرسانی محتوا را هم زمانبندی کرد چقدر در زمان افراد صرفه جویی می شود؟ به کمک چند گام ساده می توان اینکار را در وردپرس انجام داد. مراحل زیر به شما کمک می کنند اینکار را به راحتی انجام دهید.

 زمانبندی به روزرسانی محتوا در وردپرس:

اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعالسازی افزونه ای به نام Tao Schedule Update است.  بعد از اینکه افزونه را دانلود و نصب کردید آن را فعال نمایید. حالا سری به بخش نوشته ها و همه نوشته ها بزنید. در این بخش پستی که می خواهید به روزرسانی هایش را زمانبندی کنید انتخاب نمایید و بر روی لینک Scheduled Update کلیک کنید.

حالا این افزونه کپی پیش نویسی از متن اصلی ایجاد کرده و آن را در ویرایشگر برایتان باز می کند.  خوب تغییراتی که لازم دارید را بر روی پست تان اعمال کنید.  بعد از اینکه کار ویرایش متن به اتمام رسید بر روی گزینه تاریخ که کنار دکمه انتشار قرار دارد کلیک کنید.

اینکار به شما کمک می کند به بخش تنظیمات زمان و تاریخ به روزرسانی محتوا دسترسی داشته باشید. حالا باید  تاریخ و زمانی که می خواهید به روزرسانی را برای آن زمانبندی کنید انتخاب نمایید. سپس بر روی دکمه Schedule که در گوشه سمت راست و بالای صفحه نمایش قرار دارد کلیک کنید.

تغییرات شما در حال حاضر زمانبندی شده و به طور خودکار در تاریخ و زمان تعیین شده اعمال خواهد شد.

به روزرسانی محتوا در ویرایشگر کلاسیک:

اگر هنوز از ویرایشگر کلاسیک استفاده می کنید جعبه ای را در ستون راست با عنوان Scheduled Update’ مشاهده خواهید کرد.

از این بخش می توانید تاریخ و زمان به روزرسانی محتوا را انتخاب کنید. بعد از انجام اینکار، می توانید با کلیک بر روی دکمه Save  تغییرات اعمال شده را ذخیره کنید.

 مشاهده و مدیریت زمانبندی به روزرسانی های محتوا:

خوب علاوه بر مواردی که در بالا بدان اشاره کردیم می توانید به روزرسانی های زمانبندی را از بخش نوشته ها، همه نوشته ها مدیریت کنید. همه به روزرسانی های زمانبندی شده با تاریخ انتشارشان برجسته خواهند شد.  از این بخش می توانید بدون  تحت تاثیر قرار دادن پست اصلی، به روزرسانی های زمانبندی شده را اصلاح یا پاک کنید.  همچنین می توانید به روزرسانی محتوا را با کلیک بر روی لینک Publish now، بلافاصله منتشر نمایید. امیدواریم از این افزونه برای بهبود محتوای خود استفاده کنید و تجربه کاربرنتان را بهتر نمایید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن