ایده سایتمقالات وب

۱۲ نوع سایتی که می توانید همین امروز ایجاد کنید

حوزه وب بسیار گسترده است و در حال حاضر بیش از میلیاردها به صورت آنلاین در حوزه های مختلف کاری فعالیت می کنند و همه آن ها تلاش دارند نظر بازدیدکنندگان را به خود جلب نمایند. زمانی که در حال راه اندازی جدید هستید ممکن است فکر کردن به های متعددی که در حال حاضر در این شرایط فعالیت می کنند برایتان بسیار نا امیدکننده باشد. اما به خاطر داشته باشید که  شما فرصت های بیشتری برای رسیدن به موفقیت دارید.  زمانی که می خواهید بهترین را برای کسب درآمد یا حتی سرگرمی ایجاد کنید، به دقت نوع سایتی که مدنظر دارید را برگزینید.  اگر بتوانید اهداف و رویاهایی که در ذهن دارید را کمتر و باریک تر کنید، قادر خواهید بود بهترین موضوع را برای فعالیت سایتتان در نظر بگیرید. در این مقاله قصد داریم ۱۲ مورد از انواع محبوب ها را که همین امروز می توانید راه اندازی نمایید را با هم مرور کنیم. پس همراه وب ایده باشید.

 سایت های تجارت الکترونیک:

سایت  تجارت الکترونیک سایتی است که افراد می توانند به طور مستقیم محصولات یا خدمات شما را خریداری کنند.  ممکن است قبلا از این سایت ها بازدید کرده باشید. بیشتر برندها از چنین سایت هایی برای معرفی محصولات و خدمات خود استفاده می کنند. هر سایتی که در برگیرنده کارت خرید و روشی برای فراهم آوردن اطلاعات کارت بانکی باشد در این  دسته بندی قرار می گیرد.اگر سایتی را برای کسب وکار خود راه اندازی کرده اید و قصد دارید از طریق آن محصولات خود را به فروش برسانید پس باید از چنین سایتی استفاده کنید. می توانید از نرم افزارهای ساخت سایت تجارت الکترونیک استفاده کنید و گواهینامه SSL را خریداری نمایید تا مطمئن شوید مشتریان روش امنی برای پرداخت دارند.

 :

سایت تجاری یکی از سایت هایی است که برای نشان دادن یک کسب وکار خاص طراحی می شود.  این سایت می تواند برای یک کسب وکار تولید گردد و  انواع مختلفی از محصولات و خدمات که ارائه می شود را برای مشتریان معرفی کند.  امروزه هر کسب وکاری باید یک سایت برای خود داشته باشد. هر مشتری بالقوه ای  قبل از خرید به سراغ گوگل می رود و در مورد محصولات و خدمات مورد نیاز خود به تحقیق می پردازد. اگر سایت شما در این نتایج حضور داشته باشد می تواند با ارائه اطلاعات مفید کاربر را به مشتری وفادار تبدیل کند.  سایت های تجارت الکترونیک جزو سایت های تجاری هستند اما  می توان سایت تجاری طراحی کرد که چیزی را به طور مستقیم به فروش نمی رساند و تنها اطلاعاتی را در اختیار مشتریان قرار می دهد.

:

اگر به عادت های گشت و گذار در اینترنت فکر می کنید، ممکن است به سایت هایی برسید که تنها اطلاعات سرگرم کننده ای در اختیار افراد قرار می دهند. بیشتر این سایت ها تلاش می کنند  از طریق تبلیغات به درآمدزایی بپردازند. اگرچه سایت های سرگرمی زیادی در اینترنت وجود دارد اما با کمی تلاش و ایده پردازی می توان به ایده ناب تری دست پیدا کرد.

اگر می خواهید سایت سرگرمی برای خود ایجاد کنید فرمت های متعددی پیش رو خواهید داشت. می توانید ویدئوهای سرگرم کننده و آموزنده تولید کنید، پست های سرگرم کننده بنویسید، از کاریکاتورهای طنز بهره ببرید یا مسابقات سرگرم کننده برای مخاطبین خود ایجاد نمایید.  به خاطر داشته باشدی که رقابت زیادی در این حوزه وجود دارد. پس باید سخت تلاش کنید.

 :

سایت ارائه نمونه کار جزو سایت هایی است که برای نشان دادن کارهای شما در گذشته اختصاص داده می شود. فراهم کنندگان خدمات می توانند از این سایت برای نشان دادن کیفیت کار خود به مشتریان استفاده کنند و برخی از بهترین نمونه های خود را در آن به نمایش بگذارند .  ایجاد چنین سایت هایی بسیار ساده است و باید بر روی جمع آوری کارهای گذشته تمرکز شود. این نوع سایت برای متخصصان خلاق و فریلنسرهایی که بر اساس یک یا چند مهارت کار می کنند گزینه بسیار خوبی است.

 سایت رسانه ای :

اینگونه سایت ها داستان ها و گزارش های جدید را جمع آوری می کنند. چنین سایت هایی با سایت های سرگرمی همپوشانی خوبی دارند اما سایت های رسانه ای مقالات یا ویدئوهای گزارشی را در خود دارند. چنین سایت هایی از طریق تبلیغات، مدل های اشتراکی  یا ترکیب این دو برای درآمدزایی استفاده می کنند.

 سایت های بروشور مانند:

سایت های بروشور مانند شکل ساده شده ای از سایت های تجاری هستند. برای کسب وکارهایی که به حضور آنلاین نیاز دارند اما نمی خواهند هزینه زیادی به این حوزه اختصاص دهند،  می توانند از چنین سایت هایی بهره ببرند. سایت های بروشور مانند تنها چند صفحه در خود دارند که اطلاعات تماس را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهند.  سایت های بروشور مانند در روزهای اول ایجاد اینترنت از محبوبیت زیادی برخوردار بودند اما این روزها ممکن است زیاد مورد استقبال افراد نباشند. این روزها اینترنت بخش بزرگی از جستجو و خرید آنلاین افراد محسوب می شود. به همین خاطر شرکت ها به سایت رقابتی تری نیاز دارند. اگر کسب وکاری دارید که به سایت به عنوان یک ابزار بازاریابی آنلاین نیازی ندارد، می توانید از چنین سایتی بهره ببرید.

سایت های غیر انتفاعی:

سایت های غیر انتفاعی اسان ترین روش برای  دریافت کمک های خیریه از طرف افراد است.  اگر قصد دارید یک موسسه خیریه برای خود راه اندازی کنید، ایجاد سایت برای سازمان یکی از گام های ضروری است و می تواند در رسیدن افراد به شما مفید باشد. شما می توانید از این سایت برای نشان دادن پروژه ها، ترغیب افراد برای کمک یا پذیرش کمک ها استفاده کنید.فقط به خاطر داشته باشید که برای دریافت کمک های مالی و معنوی افراد از طریق سایت باید از منابع مرتبط، مجوز دریافت کنید، برای سایت خود SSL  تهیه کنید  و یک حساب در بانک داشته باشید.

سایت های آموزشی:

سایت موسسات آموزشی و افرادی که دوره های آموزشی آنلاین برگزار می کنند در این طبقه بندی جای می گیرد. این سایت ها عناصر آموزشی را در اختیار بازدیدکننده قرار می دهند یا اطلاعاتی را در مورد موسسه ارائه می کنند. برخی از سایت های آموزشی همچون سایت های سرگرمی و رسانه ای، از تبلیغات برای درآمدزایی استفاده می کنند. برخی مدل های اشتراکی دارند و از فروش محصولات آموزشی درآمدزایی می کنند.

سایت های کارآفرینی:

این سایت ها با سایت های تجاری و تجارت الکترونیکی همپوشانی دارند اما نوع منحصر به فردی از کسب وکارهای آنلاین را نشان می دهند.  این سایت ها محصولات آموزنده خود را ایجاد و به فروش می رسانند و به گونه ای کارآفرینی می کنند. این دوره ها می توانند به شکل آموزش، ویدئو یا کتاب های الکترونیکی باشند. برای فروش امن محصولات، این سایت ها هم به ابزارهای مشابه سایت های تجاریت الکترونیکی همچون خرید گواهینامه SSL و حساب تجاری نیاز دارند.

 

 این مقاله را نیز مطالعه کنید: ۱۰۰ ایده خلاقانه برای ایجاد سایت

 

 سایت های شخصی:

همه سایت ها به  گونه یکسان درآمدزایی نمی کنند. بیشتر افراد ترجیح می دهند سایت شخصی خود را راه اندازی  کنند تا بتوانند در آن به بیان نظرات، عقاید و افکار خود بپردازند یا تجربه ای را با دیگران به اشتراک بگذارند. این نوع طبقه بندی دربرگیرنده پست های وبلاگی، انتشار عکس ها و سایر موارد است. اگر چنین سایت هایی به اندازه کافی در میان افراد محبوب شوند می توانند به درآمدزایی هم بپردازند اما دلیل اصلی ایجاد چنین سایت هایی به اشتراک گذاشتن احساسات و تجربیات شخصی است.  ایجاد سایت شخصی بسیار اسان تر از سایر سایت هاست زیرا برای رسیدن به هدف به کار و تلاش فراوانی نیاز نیست. شما می خواهید احساسات و تجربیات خود را بیان کنید  و نگرانی در مورد درآمدزایی ندارید.

پرتال ها:

پرتال ها سایت هایی هستند که برای مقاصد داخلی در کسب وکارها، سازمان ها یا موسسات طراحی می شوند. آن ها اطلاعات را به فرمت های مختلف و از منابع متفاوت در یک مکان جمع می کنند تا بتوانند همه اطلاعات مرتبط را برای افراد دسترس پذیرتر سازند. آن ها اغلب دربرگیرنده گزینه لاگین هستند و تنها کاربران خاصی به آن دسترسی دارند. پرتال ها به طراحی و برنامه نویسی پیچیده تری نسبت به سایر سایت ها نیاز دارند.

 انجمن ها و ها:

بیشتر افراد از طریق نمونه های محبوبی همچون ویکی پدیا با ویکی ها آشنایی دارند. به خاطر داشته باشید که ویکی ها را در مورد هر موضوعی می توان طراحی و توسعه داد. ویکی سایتی است که  کاربران مختلف در تولید محتوای آن همکاری دارند و برای بهبود آن می توانند تغییراتی در محتوا ایجاد کنند.  ایجاد و راه اندازی سایت های ویکی بسیار ساده است به خصوص اگر از نرم افزارهای موجود برای ساخت آن استفاده شود. اما می توان از یک برنامه نویس برای توسعه یک سیستم کاملا شخصی هم استفاده کرد.

 شما چه نوع سایتی در نظر دارید؟

هر نوع سایتی که انتخاب می کنید باید در مورد آن خوب فکر کنید و ببینید طراحی و برنامه نویسی آن می تواند شما را به اهدافی که در ذهن دارید برساند یا خیر.  بعد از اینکه در مورد نوع و موضوع سایت خوب فکر کردید، باید دامنه و هاست مناسبی انتخاب کنید. شرکت وب ایده با سال ها تجربه در زمینه و ارائه پلن های مختلف می تواند به شما کمک کند.

هنوز هاست و دامنه ندارید؟ برای خرید کلیک کنید
برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن