وردپرس – وبلاگ وب ایده https://webide.ir/blog اولین پایگاه جامع آموزش های وب ، وبمستر Sat, 05 Jan 2019 09:22:03 +0000 fa-IR hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.4.6 https://webide.ir/blog/wp-content/uploads/2020/04/logo-webide.png وردپرس – وبلاگ وب ایده https://webide.ir/blog 32 32 چگونه سایت وردپرسی کاربرپسندی ایجاد کنیم؟ https://webide.ir/blog/how-to-build-user-friendly-wordpress-site https://webide.ir/blog/how-to-build-user-friendly-wordpress-site#comments Sun, 06 Jan 2019 04:00:14 +0000 http://webide.ir/blog/?p=3655 همانطور که قبلا بارها و بارها گفته ایم، وردپرس یکی از محبوب ترین پلتفرم های مدیریت محتواست. چرا؟ چون به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد و می توان آن را برای کاربردهای مختلف سفارشی سازی کرد. اما چیزی که باعث می شود وردپرس از سایر رقبایش متمایز شود توانایی آن برای دستیابی …

نوشته چگونه سایت وردپرسی کاربرپسندی ایجاد کنیم؟ اولین بار در وبلاگ وب ایده. پدیدار شد.

]]>
همانطور که قبلا بارها و بارها گفته ایم، وردپرس یکی از محبوب ترین پلتفرم های مدیریت محتواست. چرا؟ چون به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد و می توان آن را برای کاربردهای مختلف سفارشی سازی کرد. اما چیزی که باعث می شود وردپرس از سایر رقبایش متمایز شود توانایی آن برای دستیابی به یک سری نیازهای پایه ای است. این  سیستم مدیریت محتوا به شما کمک می کند سایت های کاربرپسندی طراحی کنید.  با توسعه افزونه ها و قالب های متعدد وردپرسی، رسیدن به چنین هدفی ساده تر از قبل شده است. از آنجایی که برای مشکلات کاربران راه حل های متعددی وجود دارد خیلی ها نمی توانند بهترین موقعیت برای شروع کار را پیدا کنند. همه ابزارها هم به طور یکسان ایجاد نشده اند و مسیر موفقیت هم به طور شفاف نشان داده نشده است.  به همین خاطر قصد داریم در این مقاله ۵ رازی که برای طراحی سایت های کاربر پسند وجود دارد را با هم مرور کنیم. پس همراه وب ایده باشید.

ناوبری آسان برایشان ایجاد کنید:

اولین چیزی که برای رسیدن به سایت کاربرپسند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است ساده و راحت بودن دسترسی به نوار ناوبری ان است.  از هر چیزی که باعث سردرگمی کاربران در یافتن نوار ناوبری سایت می شود خودداری کنید.

کاربران در سایت نباید سردرگم شوند. اگر چنین کاری با آن ها بکنید قطعا از دستشان خواهید داد. پس باید سعی کنید نوار ناوبری را تا جایی که می توانید ساده طراحی نمایید و دسترسی به آن را آسان تر سازید. از ناوبری های موثر،بردکرامب ها و دکمه های به سمت بالا استفاده کنید. همه این ها در کنار هم به کاربر کمک می کند تجربه بهتری از گشت و گذار بر روی سایت تان داشته باشد. اگر قالبتان ناوبری خوبی ندارد از یک افزونه ساده برای سازماندهی آن استفاده کنید. برای اینکار افزونه هایی که در ادامه ذکر شده است را امتحان کنید تا ببینید کدام یک تاثیر بهتری بر روی تجربه کاربرانتان دارد:

 • WP-Page Navi
 • WP Page Numbers
 • Breadcrumb NavXT
 • Scroll to Top

تجربه کامنت گذاری را در سایت ساده تر کنید:

نیازی به گفتن نیست که کاربران دوست دارند با سایت محبوبشان تعامل داشته باشند بهترین روش برای رسیدن به چنین تعاملی استفاده از قابلیت کامنت گذاری است. زمانی که مخاطب روی وبلاگ شما کامنت می گذارد نرخ تعامل بالاتر می رود. به همین خاطر است که باید این بخش از سایت هم کاربرپسندتر شود.  برای رسیدن به چنین هدفی می توانید چک لیست زیر را دنبال کنید .

 • استفاده از ابزارک کامنت ها: از جعبه ساده با دسترسی اسان برای کامنت ها استفاده کنید تا بتوانید قدرت نوشتن کامنت ها را برای کاربران دو چندان نمایید
 • پیش نمایش کامنت ها: همچنین می توانید از قابلیت پیش نمایش کامنت ها هم استفاده کنید. به کاربر اجازه دهید پیش نمایشی از کامنتی که می نویسد را ببیند.
 • ثبت نام برای کامنت گذاری: شما باید گزینه ای را به سایت اضافه کنید که بازدیدکننده را تشویق کند برای دریافت به روزرسانی ها ثبت نام نماید. اینکار باعث می شود هر بار که کامنتی به روز شد نوتیفیکشنی برای کاربر ارسال گردد. برای اینکار می توانید از افزونه Subscribe To Comments استفاده کنید.
 • استفاده از Captcha: اسپم شدن کامنت ها موضوع ازاردهنده ای برای صاحبان سایت هاست. برای اینکه بتوانید جلوی ارسال پیام های اسپم را بگیرید می توانید از افزونه های Captcha بهره ببرید.

 سایت خود را با رسانه های اجتماعی یکپارچه سازید:

ارزش واقعی سایت از طریق اشتراک گذاری مطالبش در رسانه های اجتماعی مشخص می شود. برای اینکه بتوانید تعامل کاربرانتان را در سایت وردپرسی بیشتر کنید می  توانید دکمه های اشتراک مطالب در رسانه های اجتماعی را در سایت بگنجانید. برای اینکار می توانید از افزونه هایی همچون Social Share Buttons استفاده کنید. چنین افزونه هایی به شما کمک می کنند دکمه اشتراک مطالب را در پست هایتان قرار دهید. اگر بازدیدکننده از مطلب شما خوشش آمد می تواند آن را در  اکانت خود به اشتراک بگذارد.

از فرم دریافت بازخورد یا دریافت اطلاعات تماس استفاده کنید:

برای اینکه بتوانید جریان ارتباطی بین خودتان و بازدیدکننده را حفظ کنید باید فرمی برای ارائه اطلاعات تماس در اختیارشان بگذارید. افزونه های زیادی وجود دارد که شما را در رسیدن به چنین هدفی یاری می کند. به عنوان مثال می توانید از افزونه Contact Form 7 استفاده کنید. این افزونه ها به شما کمک می کنند فرم دریافت اطلاعات را در صفحه مدنظرتان بگذارید. بهترین مکان برای استفاده از چنین فرم هایی در صفحه تماس با ماست. حالا کاربران می توانند این فرم را پر کنند و به راحتی با شما در تماس باشند.

 ناوبری در مقالات را ساده تر سازید:

این بخش مهم ترین قسمت از سایت وردپرسی تان است. شما باید ارتباط و تعامل سازنده ای با بازدیدکنندگان سایت تان داشته باشید. به همین منظور باید  مقالات جذابی در اختیار کاربران قرار دهید. قبل از هر چیزی سرتیتر جذابی بنویسید. سپس نوشته های مرتبط با مقاله ای که در حال مطالعه اش هستند را به آن ها نشان دهید.  کاربران را تشویق کنید در خبرنامه تان مشترک شوند و به روزرسانی های مرتبط با مطالب وبلاگ را دریافت نمایند. اینکار به تعامل دائم و مستمر بازدیدکننده با سایت کمک می کند.

 سخن نهایی:

همانطور که مشاهده کردید این ۵ نکته به شما کمک می کند سایت کاربرپسندتری داشته باشید. فقط باید مطمئن شوید که همه این موارد را به درستی انجام می دهید  و به تعامل سازنده با مخاطبان کمک می کنید.

اجازه دهید نکاتی که در این مقاله بیان کردیم را به اختصار مرور کنیم:

 • اولین چیزی که باید به آن توجه داشته باشید ساده تر کردن نوار ناوبری است. دسترسی به این نوار را برای کاربرانتان اسان کنید.
 • کامنت گذاری را برای مخاطبان ساده تر و جذاب تر نمایید.
 • ارزش واقعی سایت بر اساس مطالبی که در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود مشخص می گردد. برای اینکه بتوانید تعامل کاربران با سایت را بیشتر کنید باید دکمه اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی را به پست هایتان بیفزایید.
 • برای حفظ ارتباط با مخاطبان از فرم های دریافت اطلاعات تماس بهره ببرید.
 • ناوبری و گشت و گذار در مقالات وبلاگ را ساده تر سازید.

نوشته چگونه سایت وردپرسی کاربرپسندی ایجاد کنیم؟ اولین بار در وبلاگ وب ایده. پدیدار شد.

]]>
https://webide.ir/blog/how-to-build-user-friendly-wordpress-site/feed 5
چگونه سفارشات ووکامرس را در سایت جدید ایمپورت کنیم؟ https://webide.ir/blog/how-to-export-woocommerce-order https://webide.ir/blog/how-to-export-woocommerce-order#comments Wed, 02 Jan 2019 04:00:06 +0000 http://webide.ir/blog/?p=3641 همانطور که می دانید ووکامرس یکی از محبوب ترین پلتفرم های ایجاد فروشگاه های اینترنتی است.  این پلتفرم می تواند قابلیت های پایدار و مقیاس پذیری  زیادی در اختیارتان بگذارد. به کمک ووکامرس صاحبان کسب وکارها می توانند فروشگاه اینترنتی جذابی برای خود راه اندازی کنند و از مشتریانی که به دست می آورند نهایت …

نوشته چگونه سفارشات ووکامرس را در سایت جدید ایمپورت کنیم؟ اولین بار در وبلاگ وب ایده. پدیدار شد.

]]>
همانطور که می دانید ووکامرس یکی از محبوب ترین پلتفرم های ایجاد فروشگاه های اینترنتی است.  این پلتفرم می تواند قابلیت های پایدار و مقیاس پذیری  زیادی در اختیارتان بگذارد. به کمک ووکامرس صاحبان کسب وکارها می توانند فروشگاه اینترنتی جذابی برای خود راه اندازی کنند و از مشتریانی که به دست می آورند نهایت استفاده را ببرند.با اینحال در برخی از شرایط ممکن است مجبور شوید سفارشاتی که از ووکامرس دریافت می کنید را اکسپورت کنید و در سایت جدیدی ایمپورت نمایید. در این مقاله قصد داریم به همین موضوع بپردازیم . پس همراه وب ایده باشید.

سناریوی اول: ووکامرس به ووکامرس

فرض کنید می خواهید سفارشات ووکامرس را از فروشگاه ۱ اکسپورت کنید و سپس آن ها را در فروشگاه ۲ به کمک ووکامرس، ایمپورت نمایید. خوب در این شرایط باید چه کاری انجام دهید؟ اجازه دهید این موضوع را با هم مورد بررسی قرار دهیم.

ناحیه ادمین هر دو سایت را باز کنید. به قسمت ووکامرس و Order Im-Ex بروید.

شما می توانید به راحتی سفارشات فروشگاه های ووکامرسی خود را اکسپورت و ایمپورت کنید. به خاطر داشته باشید که فایل دانلود شده  به فرمت CSV خواهد بود.

بر روی Export Orders در فروشگاه اول کلیک کنید. حالا یک فایل CSV در اختیار دارید که می توانید در فروشگاه دوم آن را ایمپورت نمایید.

به فروشگاه دوم بروید و بر روی دکمه ایمپورت سفارشات(Import Orders) کلیک کنید.

حالا فایلی که در مرحله قبل دریافت کرده بودید را آپلود کنید. برای اینکار می توانید روی دکمه Upload file and import کلیک نمایید. خوب فرآیند ایمپورت سفارش های ووکامرس اغاز می شود. بعد از اینکه این فرایند به اتمام رسید باید پیام موفقیت آمیز بودن آن را دریافت کنید.

از فروشگاه اول خود به بخش ووکامرس و سفارشات بروید. می توانید فهرستی از سفارشاتی که  در این فروشگاه وجود دارد و به فروشگاه دوم منتقل شده است را ببینید.

سناریوی دوم:  انتقال سفارشات از پلتفرم های دیگر به ووکامرس

حالا فرض کنید می خواهید سفارشات فروشگاه ۱ که در پلتفرم دیگری قرار دارد را اکسپورت کنید و سپس آن را بر روی فروشگاه ۲ که توسط ووکامرس پشتیبانی می شود ایمپورت نمایید.

در این شرایط می توانید مراحل زیر را مدنظر داشته باشید:

 • در ابتدا سفارشات را از فروشگاه اکسپورت کنید و مطمئن شوید فایل دانلود شده به فرمت CSV است.
 • در گام بعدی باید فایل اکسپورت شده را به فروشگاه دوم که توسط ووکامرس راه اندازی شده ببرید.
 • حالا اطلاعات و داده های فایل CSV را  کپی کنید و با داده های فایل CSV فروشگاه ۲ جایگزین نمایید.

نکته مهم: به خاطر داشته باشید که لیبل یا برچسب ستون ها ممکن است در دو فایل متفاوت باشد. به همین خاطر باید در کپی و پیست کردن داده ها بین دو فایل دقت کنید. به عنوان مثال فروشگاه ۱ ممکن است ستونی با برچسب id داشته باشد و فروشگاه دوم از برچسب دیگری استفاده کند.

بعد از اینکه فایل را آماده کردید آن را در فروشگاه ۲ اپلود کنید.

 سخن نهایی:

اکسپورت و ایمپورت سفارش های ووکامرس بین فروشگاه های مختلف ممکن است کار دشواری برای برخی از افراد باشد . با اینحال شما می توانید از نکاتی که در این مقاله بیان کردیم استفاده کنید و کارتان را ساده تر نمایید.

 

نوشته چگونه سفارشات ووکامرس را در سایت جدید ایمپورت کنیم؟ اولین بار در وبلاگ وب ایده. پدیدار شد.

]]>
https://webide.ir/blog/how-to-export-woocommerce-order/feed 2
چگونه ابزارک شمارش معکوس را به وردپرس اضافه کنیم؟ https://webide.ir/blog/how-to-add-a-countdown-widget-in-wordpress https://webide.ir/blog/how-to-add-a-countdown-widget-in-wordpress#comments Sun, 30 Dec 2018 04:00:56 +0000 http://webide.ir/blog/?p=3622 حتما برای شما هم پیش امده است که بخواهید شمارش معکوس را به سایت وردپرسی تان اضافه کنید. تایمر شمارش معکوس به شما کمک می کند رویدادهای مهم، سالگردها، رویدادهای پیش رو و آغاز یک محصول یا خدمات جدید را به مشتریان تان اطلاع دهید. در این مقاله قصد داریم نحوه اضافه کردن تایمر شمارش …

نوشته چگونه ابزارک شمارش معکوس را به وردپرس اضافه کنیم؟ اولین بار در وبلاگ وب ایده. پدیدار شد.

]]>
حتما برای شما هم پیش امده است که بخواهید شمارش معکوس را به سایت وردپرسی تان اضافه کنید. تایمر شمارش معکوس به شما کمک می کند رویدادهای مهم، سالگردها، رویدادهای پیش رو و آغاز یک محصول یا خدمات جدید را به مشتریان تان اطلاع دهید. در این مقاله قصد داریم نحوه اضافه کردن تایمر شمارش معکوس به وردپرس را با هم مرور کنیم. پس همراه وب ایده باشید.

 چه زمانی به ابزارک شمارش معکوس نیاز خواهیم داشت؟

این ابزارک یکی از گزینه های مفیدی است که موارد و رویدادهای مهم را به اطلاع مشتریان می رساند. شما می توانید از قابلیت شمارش معکوس برای نشان دادن رویدادهای پیش رو، آغاز یک محصول یا خدمات جدید یا فروش ویژه تان استفاده کنید. بهره گیری از این قابلیت مخاطبان را در سایت درگیر می کند و باعث بهبود تعامل آن ها می شود. سناریوهای زیر را مدنظر قرار دهید. در این سناریوها شما می توانید به طور موثر از ابزارک شمارش معکوس در وردپرس بهره ببرید:

 • قبل از آغاز سایت و بر روی صفحه به زودی
 • زمانی که سایت در حال نگهداری قرار دارد
 • قبل از معرفی محصول یا خدمات جدید
 • به هنگام میزبانی رویداد یا کنفرانس ویژه
 • به هنگام سالگرد تاسیس کسب وکار
 • در تعطیلات و رویدادهای ویژه همچون جمعه سیاه

شما می توانید تایمر شمارش معکوس را در پست ها، صفحات و ابزارک سایدبار به خوبی نشان دهید. همچنین می توانید این تایمر را به پاپ آپ ها، نوارهای شناور، جعبه های اسکرول و سایر عناصر موجود در سایت اضافه کنید.  از آنجایی که تایمرهای شمارش معکوس کاربردهای مختلفی برای کاربران دارند سعی می کنیم دو روش مختلف برای اضافه کردن این گزینه به وردپرس فهرست کنیم.

روش اول: اضافه کردن شمارش معکوس به کمک افزونه

مثل همیشه اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعالسازی افزونه Countdown Timer Ultimate است.  بعد از اینکه افزونه را فعال کردید سری به بخش Countdown Timer » Add Timer در داشبورد وردپرس بزنید.

در این صفحه باید نامی برای ابزارک خود  انتخاب کنید.  به خاطر داشته باشید که تایمر از ناحیه زمانی تنظیم شده در تنظیمات سایت وردپرسی استفاده می کند. اگر می خواهید Timezone را برای این تایمر تغییر دهید سری به بخش تنظیمات و سپس بخش عمومی سایت وردپرسی خود بزنید و  ناحیه زمانی را بر اساس نیاز خود دوباره تنظیم و به روزرسانی کنید.

حالا  باید زمان انقضای این شمارش معکوس را تنظیم کنید.

در گام بعدی می توانید نحوه نمایش انیمیشنی تایمر را از منوی کشویی موجود انتخاب کنید. در بخش  عرض شمارش معکوس، می توانید عرض را برای نمایش کامل ابزارک تعریف کنید. اگر این فیلد را خالی بگذارید، تایمر با اندازه پیش فرض نمایش داده می شود. زیاد نگران نباشید. با چندین بار امتحان کردن می توانید بهترین اندازه را برای تایمر خود بیابید.

حالا می توانید برای تایمرتان رنگ بک گراند و فورگراند تعیین کنید. رنگ هر کدام از بخش های تایمر همچون روز، ساعت، دقیقه و ثانیه به تنهایی قابل تغییر است. می توانید برچسب عناصری همچون روز ، ساعت و غیره را هم تغییر دهید. خوب بعد از اینکه تنظیمات مدنظر را اعمال کردید، بر روی دکمه Publish کلیک کنید.

 نمایش تایمر شمارش معکوس در وردپرس:

حالا که تایمرتان را ایجاد کردید باید آن را به سایت اضافه کنید. در اولین گام، بر روی منوی تایمر شمارش معکوس کلیک کنید. در صفحه تایمر،  باید تایمری که در بخش قبلی ایجاد کرده اید را مشاهده نمایید.

در کنار تایمر شمارش معکوس، شورت کدی را می بینید که باید کپی کنید. این شورت کد در صفحه یا پست وردپرسی قابل اعمال است.  مطمئن شوید بر روی دکمه به روزرسانی  یا انتشار کلیک می کنید تا تغییرات در صفحه یا پست تان ذخیره شوند.

حالا سری به سایت وردپرسی تان بزنید. همانطور که می بینید ابزارک شمارش معکوس به بخش مدنظر اضافه شده است.

می توانید تایمر را به ناحیه سایدبار سایت وردپرسی هم اضافه کنید.  برای اینکار کافیست سری به بخش نمایش و ابزارک ها بزنید و یک ابزارک متنی به سایدبارتان اضافه کنید. در تنظیمات ابزارک، باید شورت کدی که قبلا کپی کردید را پیست کنید. بعد از اینکه کارتان تمام شد دکمه ذخیره را بزنید و از سایت تان بازدید نمایید. ابزارک به سایدبار سایت اضافه شده است.

 روش دوم: اضافه کردن تایمر شمارش معکوس به کمک افزونه SeedProd

این گزینه یکی از افزونه هایی است که برای نمایش صفحات به زودی در وردپرس به کار می رود. نسخه حرفه ای این افزونه قابلیت شمارش معکوس را هم در خود دارد. شما می توانید این تایمر را به سایت وردپرسی تان اضافه کنید و اجازه دهید بازدیدکنندگان در مورد رویداد پیش رو اطلاعات بیشتری کسب کنند. خوب همانطور که می دانید اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعالسازی افزونه است. بعد از فعالسازی، به بخش تنظیمات و عمومی بروید. از شما لایسنس کی، خواسته می شود. باید آن را از اکانتی که در افزونه دارید به دست آورید.  حالا سری به بخش تنظیمات و صفحه Coming Soon Pro بزنید و قابلیت coming soon را فعال نمایید. اینکار باعث می شود به طور خودکار تایمر شمارش معکوس به همراه صفحه coming soon آغاز به کار کند.

می توانید بر روی گزینه ویرایش کلیک کنید و قالب مدنظرتان را انتخاب نمایید. همچنین می توانید صفحه به زودی را شخصی سازی کنید. بعد از اینکه از تغییرات ایجاد شده راضی شدید  مطمئن شوید که بر روی دکمه ذخیره کلیک می کنید.

حالا سری به سایت تان بزنید و بخش به زودی را مشاهده نمایید. خوب کار شما تمام شده است. امیدواریم از این افزونه ها استفاده کنید و یک تایمر شمارش معکوس زیبا به سایت تان اضافه نمایید.

نوشته چگونه ابزارک شمارش معکوس را به وردپرس اضافه کنیم؟ اولین بار در وبلاگ وب ایده. پدیدار شد.

]]>
https://webide.ir/blog/how-to-add-a-countdown-widget-in-wordpress/feed 1
چگونه فرم های وردپرس را با پسورد محافظت کنیم؟ https://webide.ir/blog/secure-wordpress-forms-password-protection https://webide.ir/blog/secure-wordpress-forms-password-protection#respond Wed, 26 Dec 2018 04:06:14 +0000 http://webide.ir/blog/?p=3605 شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید فرم های خود را به کمک پسورد محافظت کنید. اگر چنین است مکان مناسبی را برای مطالعه کردن انتخاب نموده اید. به کمک افزونه مناسب ایجاد فرم و مراقبت از آن می توانید از چنین قابلیتی به نفع سایت خود بهره مند شوید. در این مقاله …

نوشته چگونه فرم های وردپرس را با پسورد محافظت کنیم؟ اولین بار در وبلاگ وب ایده. پدیدار شد.

]]>
شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید فرم های خود را به کمک پسورد محافظت کنید. اگر چنین است مکان مناسبی را برای مطالعه کردن انتخاب نموده اید. به کمک افزونه مناسب ایجاد فرم و مراقبت از آن می توانید از چنین قابلیتی به نفع سایت خود بهره مند شوید. در این مقاله قصد داریم به همین موضوع بپردازیم و ببینیم چگونه می توانیم فرم های وردپرس را با پسورد محافظت کنیم. پس همراه وب ایده باشید.

محافظت از فرم ها با افزونه WPFORM:

اگر تا به حال بر روی سایت وردپرسی تان فرمی ایجاد کرده باشید حتما کار با افزونه های مختلف ایجاد فرم را هم می شناسید. یکی از بهترین گزینه های موجود برای تشکیل فرم های وردپرسی افزونه WPForm است. برخی از اوقات زمانی که از چنین افزونه هایی برای ایجاد فرم های خود استفاده می کنید به این فکر می افتید که سایت را از ثبت نام های ناخواسته محافظت نمایید. اگر چنین هدفی دارید Wpform انتخاب خوبی برایتان خواهد بود.  این گزینه نه تنها به شما اجازه می دهد به راحتی افراد را در سایت خود مشترک کنی بلکه به راحتی از فرم هایتان محافظت می نماید.

اضافه کردن محافظت پسوردی از فرم های ثبت نام ایجاد شده توسط این افزونه، در زمان شما صرفه جویی می کند. در این شرایط دیگر مجبور نخواهید بود زمان خود را صرف بررسی محتوایی کنید که هیچ علاقه ای به دریافت آن ندارید. بعد از اینکه افزونه Wpform را نصب کردید می توانید به راحتی از قابلیت های متعدد آن استفاده کنید.

 گام اول: نصب افزونه Wpforms  بر روی سایت

خوب اولین گام نصب این افزونه است. برای نصب این گزینه کافیست وارد داشبورد وردپرس خود شوید و سری به بخش افزونه ها بزنید. از این بخش دکمه اضافه کردن افزونه جدید را بزنید.  اگر فایل زیپ این افزونه را در اختیار دارید بر روی دکمه آپلود افزونه کلیک کنید اما اگر این فایل را در اختیار ندارید می توانید از طریق نوار جستجو نام افزونه را وارد کنید و بعد از ظاهر شدن نتایج، بر روی آن کلیک کنید تا نصب شود. بعد از اینکه افزونه آپلود و نصب شد باید آن را فعال کنید.

خوب حالا که افزونه به درستی بر روی سایت تان نصب شده می توانید تب مربوط به آن را در بخش داشبورد وردپرس ببینید. سری به بخش WPForm و سپس تنظیمات بزنید.

 گام دوم: فعال سازی Addon ها

دو قابلیت اضافی باید بر روی افزونه فعال شود. یکی از آن ها Post Submissions و دیگری Form Locker است. گزینه اول به شما اجازه می دهد ثبت نام و اشتراک بازدیدکنندگان را بپذیرید. گزینه دوم برای امن کردن فرم هایتان به کار می رود.

در ابتدا سری به WPForms » Addons بزنید.

قابلیت های Post Submissions و Form Locker را پیدا کنید و با کلیک بر روی دکمه نصب، آن ها را نصب نمایید. بعد از اینکه فرآیند نصب کامل شد، مطمئن شوید که این قابلیت ها فعال شده اند. حالا این قابلیت ها به رنگ سبز در می آیند و فعال می شوند.

گام سوم: ایجاد فرم

در داشبورد وردپرس سری به بخش WPForms » Add New بزنید. بعد از اینکه ویرایشگر این افزونه ظاهر شد، به سمت پایین بیایید و قالب Blog Submissions Form را بیابید و بر روی آن کلیک کنید.

حالا فرمی برای پذیرش پست های وبلاگی ظاهر می شود.

هر فیلدی که دوست داشتید را انتخاب کنید. بعد از اینکه کارتان تمام شد بر روی دکمه save کلیک کنید.

گام چهارم: فعال سازی محافظت با پسورد

برای اینکه بتوانید بر روی فرم های اشتراک و ثبت نام خود پسورد بگذارید، باید از قابلیت Form Locker که فعال کرده اید استفاده کنید.  در حالیکه هنوز در بخش ویرایشگر فرم هستید سری به Settings » Form Locker بزنید.

جعبه Enable Password Protection موجود در پایین بخش پسورد را انتخاب کنید.  از این بخش می توانید دو نوع تنظیماتی که ظاهر می شود را انتخاب نمایید. برای پسورد، می توانید هر پسوردی که دوست دارید را وارد کنید. برای Display Message، نوع پیامی که بالای فیلد پسورد باید ظاهر شود را  انتخاب کنید. در این شرایط کاربر می داند که برای اشتراک یا ثبت نام باید پسورد داشته باشد. بعد از اینکه کارتان تمام شد بر روی دکمه save کلیک کنید.

خوب بعد از اینکه فرم بر روی سایت قرار گرفت، پیامی که نوشته اید برای کاربران ظاهر خواهد شد. بعد از وارد کردن پسورد توسط کاربران، فرم اشتراک یا ثبت نام برایشان ظاهر می شود و آن ها می توانند محتوای مدنظرشان را ارسال کنند.

نوشته چگونه فرم های وردپرس را با پسورد محافظت کنیم؟ اولین بار در وبلاگ وب ایده. پدیدار شد.

]]>
https://webide.ir/blog/secure-wordpress-forms-password-protection/feed 0
چگونه خطای WordPress Failed to Open Stream را در وردپرس برطرف کنیم؟ https://webide.ir/blog/fix-the-wordpress-failed-to-open-stream-error https://webide.ir/blog/fix-the-wordpress-failed-to-open-stream-error#respond Mon, 24 Dec 2018 04:00:20 +0000 http://webide.ir/blog/?p=3595 خطای  failed to open stream یکی از خطاهایی است که به موقعیت خطای رخ داده اشاره می کند. همین امر باعث می شود برطرف کردن این خطا برای افراد مبتدی هم بسیار اسان باشد. با اینحال قبل از اینکه بخواهیم چنین خطایی را هدف قرار دهیم باید بدانیم منشا آن چه چیزی است. در این …

نوشته چگونه خطای WordPress Failed to Open Stream را در وردپرس برطرف کنیم؟ اولین بار در وبلاگ وب ایده. پدیدار شد.

]]>
خطای  failed to open stream یکی از خطاهایی است که به موقعیت خطای رخ داده اشاره می کند. همین امر باعث می شود برطرف کردن این خطا برای افراد مبتدی هم بسیار اسان باشد. با اینحال قبل از اینکه بخواهیم چنین خطایی را هدف قرار دهیم باید بدانیم منشا آن چه چیزی است. در این مقاله به همین موضوع خواهیم پرداخت. پس همراه وب ایده باشید.

علل بروز خطای failed to open stream چیست؟

این خطا زمانی ایجاد می شود که وردپرس نتواند فایلی که در کد بدان اشاره شده است را بیابد.  بعد از بروز خطا، وردپرس ممکن است به بارگذاری ادامه دهد و خطای fatal یا هشداری را نشان دهد و دیگر چیزی را بارگذاری ننماید. خوشبختانه به خاطر نوع پیامی که در این خطا ظاهر می شود شما می توانید سرنخ خوبی در مورد موقعیت خطای رخ داده به دست آورید و دلیل بروز آن را شناسایی نمایید.  پیامی که دریافت می کنید ممکن است شبیه پیام زیر باشد.

Warning: require (/home/website/wp-includes/load.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/website/wp-settings.php on line 19

Fatal error: require(): Failed opening required ‘/home/website/wp-includes/load.php’ (include_path=’.:/usr/share/php/:/usr/share/php5/’) in /home/website/wp-settings.php on line 19

چگونه خطای WordPress Failed to Open Stream را برطرف کنیم؟

به خاطر علل مختلفی که این خطا دارد راه حل های مختلفی هم برای آن وجود خواهد داشت. برخی از دلایل ممکن است به صورت permission denied ، no such directory یا operation failed نشان داده شوند.

نبود فایل یا دایرکتوری مدنظر:

اگر دلیل بروز این خطا نبود فایل یا دایرکتوری مدنظر باشد باید به دنبال کدها باشید تا ببینید کدام فایل یا دایرکتوری در کد خطا مورد اشاره قرار گرفته است. اگر افزونه یا قالبی مقصر این ماجرا بود بهتر است آن را غیر فعال کنید یا در صورت نیاز حذف نمایید. با اینحال ممکن است خطای موجود به خاطر نبود فایل htaccess رخ دهد. در چنین شرایطی سری به داشبورد وردپرس بزنید، بر روی بخش تنظیمات کلیک کنید و سپس پیوندهای یکتا را انتخاب نمایید . بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید تا فایل htaccess جدیدی ایجاد شود.

خطای Permission denied:

اگر پیام خطا در مورد دسترسی ها بود می توانید بفهمید که سایت وردپرسی شما دسترسی مناسب به فایل نشان داده شده در خطا را ندارد. برای حل چنین مشکلی باید به کمک کلاینت FTP وارد سایت خود شوید. فولدر روت سایت خود را بیابید و همه فولدرها را انتخاب کنید. بر روی آن ها راست کلیک کنید و عبارت properties را انتخاب نمایید.

باید مطمئن شوید که در فیلد مدنظر عددی همچون ۷۵۵ را دارید. مطمئن شوید که برای owner permissions چک باکس خواندن، نوشتن و اجرا کردن تیک زده شده است. برای group permissions و public permissions تنها چک باکس نوشتن(write) باید تیک نداشته باشد.  بعد از اینکه مطمئن شدید همه فایل ها و فولدرها دسترسی مناسب دارند تغییرات را ذخیره کنید.

 خطای مربوط به افزونه ها:

برخی از افزونه ها اسکریپت هایی را از سورس هایی همچون گوگل آنالیتیکس و گوگل مپ بارگذاری می کنند و نیازمند تایید هویت هستند. مشکل در اجرای این اسکریپت ها می تواند موجب بروز این خطا شود. به خاطر داشته باشید که وردپرس یک پروژه متن باز و رایگان است و برخی از قالب ها و افزونه های آن نیز به صورت رایگان در اختیار افراد قرار می گیرد. این موضوع بدین معنی است که  توسعه دهنده افزونه جزو تیم رسمی وردپرس نیست. برخی از این افزونه ها برای مقاصد شخصی تهیه می شوند و نبود تست مناسب باعث بروز مشکلات زیادی در سایت وردپرسی می شود.  از آنجایی که برخی از افزونه ها تیم پشتیبانی ندارند می توانید از انجمن ها استفاده کنید.

نوشته چگونه خطای WordPress Failed to Open Stream را در وردپرس برطرف کنیم؟ اولین بار در وبلاگ وب ایده. پدیدار شد.

]]>
https://webide.ir/blog/fix-the-wordpress-failed-to-open-stream-error/feed 0
چگونه سایت وردپرسی را از حملات DDoS محافظت کنیم؟ https://webide.ir/blog/ddos-attacks-wordpress-security https://webide.ir/blog/ddos-attacks-wordpress-security#respond Sun, 23 Dec 2018 04:00:16 +0000 http://webide.ir/blog/?p=3590 اگر چند وقتی است که در دنیای آنلاین حضور دارید، به احتمال زیاد در مورد حملات DDoS صحبت هایی شنیده اید. حملات DDoS واژه جدیدی برای صاحبان سایت ها نیستند. این حملات  به روشی از حملات گفته می شود که در آن هکر ترافیکی را از طریق شبکه ها و رایانه های در دسترس خود …

نوشته چگونه سایت وردپرسی را از حملات DDoS محافظت کنیم؟ اولین بار در وبلاگ وب ایده. پدیدار شد.

]]>
اگر چند وقتی است که در دنیای آنلاین حضور دارید، به احتمال زیاد در مورد حملات DDoS صحبت هایی شنیده اید. حملات DDoS واژه جدیدی برای صاحبان سایت ها نیستند. این حملات  به روشی از حملات گفته می شود که در آن هکر ترافیکی را از طریق شبکه ها و رایانه های در دسترس خود به یک هدف واحد ارسال می کند و باعث می شود سیستم هدف بسیار مشغول شود. همین امر موجب می گردد سیستم دیگر نتواند به سایر درخواست هایی که از کاربران مجاز ارسال می شود پاسخ دهد.  این تاکتیک توسط هکرها برای هدف قرار دادن سایت های خاص  و به منظور دریافت باج مورد استفاده قرار می گیرند. در این مقاله سعی می کنیم نحوه محافظت از سایت وردپرسی در برابر این حملات را با هم مرور کنیم. پس همراه وب ایده باشید.

 حملات DDOS چگونه کار می کنند؟

حملات DDoS در وردپرس

در طول این حمله، سرور یا شبکه هدف درخواست هایی را از یک سیستم غیر قانونی دریافت می کند. این درخواست ها به طور مکرر ارسال می شوند و همین امر باعث از بین رفتن پهنای باند سیستم هدف می شود. در چنین شرایطی پاسخ سرور کاهش می یابد و در موارد شدید حتی باعث می شود رندر دیگر به درستی کار نکند.  انواع مختلفی از حملات DDOS وجود دارد. در ادامه سعی می کنیم به اختصار برخی از این انواع را با هم مرور کنیم.

 انواع حملات DDoS: حملات حجمی

در این نوع از حملات، سایت یا شبکه هدف  با ترافیک ها و درخواست هایی از بات نت ها و سیستم های زامبی آلوده بمباران می شود.  حملاتی که در این طبقه بندی قرار می گیرند در برگیرنده حملات connection flood ، TCP SYN floods، ICMP/UDP floods هستند و عمدتا  لایه های سوم و چهارم را هدف قرار می دهند. چنین حملاتی می توانند از سیستم آلوده برای ایجاد حجم بالایی از ترافیک استفاده کنند.

حملات لایه Application:

حملات DDoS ای که در سطح Application انجام می شود به عنوان حملات DDoS لایه هفتم نیز شناخته شده است. این حملات معمولا اسیب پذیری هایی که در اپلیکیشن های وب وجود دارد را با ارسال ترافیک به بخش های خاصی از سایت مورد هدف قرار می دهند.  این موضوع هم می تواند باعث افزایش مصرف پهنای باند شود اما معمولا موجب داون شدن سایت نمی شود. شناسایی چنین حملاتی بسیار دشوار است زیرا ترافیک ورودی بسیار شبیه ترافیک معمولی است. چنین حملاتی از درخواست های HTTP، DNS، SMTP استفاده می کنند.

 چگونه سایت وردپرسی را از حملات DDoS محافظت کنیم؟

برای اینکه بتوانید اثر چنین حملاتی را کاهش دهید روش ها و اقدامات پیش احتیاطی زیادی پیش رو خواهید داشت.  برخی از این روش ها را می توان در سطح شبکه برای شناسایی و مسدود کردن ترافیک غیر معتبر مورد استفاده قرار داد. سخت افزارهای مدرن شبکه سازی دارای قابلیت های پیشرفته ای هستند که می توانند به راحتی چنین ترافیک هایی را شناسایی و فیلتر کنند.

سوییچ ها و روترها:

این روزها سوییچ ها و روترهای هوشمندی در بازار وجود دارد که با نرم افزارهای مختلفی مجهز شده اند که قابلیت rate-limiting دارند. از طریق چنین قابلیتی، سخت افزارهای شبکه می توانند  ای پی هایی که درخواست های غیر معتبر ارسال می کنند را شناسایی و مسدود سازند.  حملات SYN flood را می توان به راحتی به کمک چنین مواردی مسدود کرد.  در بیشتر موارد، شما ممکن است به سخت افزارهای شبکه سازی سیستم هاست خود دسترسی نداشته باشید. در چنین شرایطی می توانید از هاست وردپرس مدیریت شده استفاده کنید.

 سیستم های تشخیص و پیشگیری از حملات(IPS):

سیستم هایی وجود دارد که می تواند رفتارهای DDOS را شناسایی کند. شما می توانید این سیستم ها را از طرف شرکت های معتبر ارائه کننده دستگاه های امنیتی خریداری کنید. چنین سیستم هایی می توانند بسته‌ی داده های غیر معتبر را در شبکه شناسایی کنند و هرگونه فعالیت بدخواهانه را مسدود نمایند.

 امن کردن سایت وردپرسی در برابر حملات DDOS:

امن کردن سایت وردپرسی در برابر چنین حملاتی بسیار دشوار خواهد بود. اما همیشه گفته می شود پیشگیری بهتر از درمان است. برای اینکار باید اسیب پذیری هایی که در سایت وردپرسی وجود دارد شناسایی و برطرف گردد. در ادامه سعی می کنیم برخی از این اسیب پذیری ها را با هم مرور کنیم و نحوه برطرف کردنشان را مورد بررسی قرار دهیم.

قابلیت XML-RPC را بر روی وردپرس غیر فعال کنید:

این قابلیت از زمان وردپرس ۳٫۵ به طور پیش فرض فعال می شود.  با استفاده از این قابلیت امکان ارسال درخواست های HTTP به سایت هدف به راحتی وجود خواهد داشت. اگر هزاران سایت وردپرسی آلوده شوند و شروع به ارسال چنین درخواست هایی به سایت هدف نمایند، حمله DDOS سطح Application ممکن است رخ دهد.  برای پیشگیری از چنین مشکلاتی، بهتر است قابلیت XML-RPC در سایت وردپرسی غیر فعال گردد. در چنین شرایطی هکرها دیگر نمی توانند به کمک پینگ بک و ترک بک شروع به ایجاد چنین حملاتی نمایند.

برطرف کردن این مشکل بسیار ساده و اسان است. کافیست کد زیر را به فایل .htaccess خود اضافه کنید:

# START XML RPC BLOCKING
<Files xmlrpc.php>
Order Deny,Allow
Deny from all
</Files>
# FINISH XML RPC BLOCKING

اگر دوست ندارید با این فایل کار کنید، کافیست  از افزونه ای همچون Disable XML-RPC Pingback استفاده نمایید تا بتوانید قابلیت پینگ بک و ترک بک را غیر فعال کنید.

نسخه وردپرس خود را به طور منظم به روز کنید:

یکی از جنبه های مهم سیستم مدیریت محتوای وردپرس این است که به طور منظم به روز می شود و قابلیت های امنیتی آن بهبود می یابد. به همین خاطر بهتر است موارد زیر را به طور منظم به روز کنید:

 • نصبیات وردپرس
 • قالب وردپرس
 • افزونه های وردپرس
 • نسخه PHP بر روی سرور
 • نسخه آپاچی
 • نسخه MYSQL
 • نسخه سیستم عامل
 • هرگونه اسکریپت و نرم افزاری که روی سیستم وجود دارد.

با هاست خود در تماس باشید:

اگر سخت افزارها و نرم افزارهای به کار رفته به روز شدند می توانید از شرکت ارائه دهنده هاست بخواهید در انجام این فرآیند به شما کمک کنند.  همچنین بهتر است در مورد مسائل امنیتی هاست با شرکت ارائه دهنده حرف بزنید و از راهنمایی های آن ها استفاده کنید. اگر هاستی نتواند مسائل امنیتی را برای سایت شما فراهم کند با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم خواهید کرد.

از افزونه های امنیتی مناسب استفاده کنید:

پیکربندی افزونه های امنیتی می تواند لایه دفاعی دیگری به سایت وردپرسی تان اضافه کند. شما می توانید از افزونه هایی همچون WordFence استفاده کنید که می تواند به طور منظم حملات DDoS را مانیتور کند و از بروز آن پیشگیری نماید.

نوشته چگونه سایت وردپرسی را از حملات DDoS محافظت کنیم؟ اولین بار در وبلاگ وب ایده. پدیدار شد.

]]>
https://webide.ir/blog/ddos-attacks-wordpress-security/feed 0
چگونه به کمک WAMP، وردپرس را بر روی رایانه ویندوزی نصب کنیم؟ https://webide.ir/blog/how-to-install-wordpress-on-your-windows-computer-using-wamp https://webide.ir/blog/how-to-install-wordpress-on-your-windows-computer-using-wamp#respond Tue, 18 Dec 2018 04:00:54 +0000 http://webide.ir/blog/?p=3560 حتما برای شما هم پیش آمده که بخواهید وردپرس را بر روی رایانه ویندوزی تان به صورت لوکال نصب کنید. کار کردن بر روی وردپرس در رایانه به شما اجازه می دهد قابلیت های جدید آن را تست کنید، نحوه توسعه وردپرس را بیاموزید و قبل از مهاجرت به دنیای آنلاین سایت وردپرسی را راه …

نوشته چگونه به کمک WAMP، وردپرس را بر روی رایانه ویندوزی نصب کنیم؟ اولین بار در وبلاگ وب ایده. پدیدار شد.

]]>
حتما برای شما هم پیش آمده که بخواهید وردپرس را بر روی رایانه ویندوزی تان به صورت لوکال نصب کنید. کار کردن بر روی وردپرس در رایانه به شما اجازه می دهد قابلیت های جدید آن را تست کنید، نحوه توسعه وردپرس را بیاموزید و قبل از مهاجرت به دنیای آنلاین سایت وردپرسی را راه اندازی کرده و با آن کار کنید. در این مطلب سعی می کنیم نحوه نصب وردپرس بر روی ویندوز را به کمک WAMP مورد بررسی قرار دهیم. پس تا انتها همراه وب ایده باشید.

چرا باید وردپرس را بر روی ویندوز نصب کنیم؟

نصب وردپرس به صورت لوکال به شما اجازه می دهد محیط موجود را تست کنید و سپس به دنیای آنلاین مهاجرت نمایید.  نصب وردپرس بر روی رایانه به عنوان سرور محلی یا لوکال هاست شناخته می شود. معمولا توسعه دهندگان وردپرس از وردپرس لوکال برای توسعه افزونه ها و قالب های خود استفاده می کنند. کاربران مبتدی هم می توانند از این روش برای یادگیری وردپرس، تست افزونه ها و قابلیت های جدید و بررسی قابلیت های متعدد وردپرس استفاده نمایند.

نکته مهم: اگر وردپرس را به صورت لوکال بر روی ویندوزتان نصب کردید،  تنها کسی که قادر به مشاهده سایت خواهد بود، خودتان هستید.  اگر دوست دارید سایت تان در دسترس همه افراد قرار گیرد باید یک دامنه و یک هاست خریداری کنید و وردپرس را بر روی هاست تان نصب نمایید.

WAMP چیست؟

WAMP تلفیقی از وب سرور آپاچی، PHP و MYSQL برای رایانه های ویندوزی است.  همه این ها نرم افزارهای متن باز جداگانه ای هستند. با اینحال نصب این موارد به صورت جداگانه حتی برای کاربران با تجربه هم دشوار خواهد بود. نرم افزارهایی همچون WAMP به شما اجازه می دهند به سادگی همه این موارد را بر روی رایانه تان نصب کنید.

 گام اول: نصب WAMP بر روی رایانه ویندوزی

قبل از هر کاری باید نرم افزار WAMP را بر روی رایانه تان دانلود کرده و نصب کنید. کافیست سری به سایت WampServer  بزنید و دکمه Start Using WampServer را بفشارید. اینکار شما را به بخش دانلود می برد. در این بخش دو نسخه خواهید داشت. یکی از آن ها ۳۲ بیتی و دیگری نسخه  ۶۴ بیتی  است. بر اساس نوع سیستم عاملی که بر روی رایانه تان دارید می توانید بهترین گزینه را انتخاب و دانلود کنید.

بعد از اینکه فرآیند دانلود تکمیل شد، می توانید بر روی فایل اجرایی آن کلیک کنید تا فرآیند نصب کامل شود. مطمئن شوید که همه دستورالعمل های نصب را دنبال  می کنید. در طول فرایند نصب، باید موقعیت مرورگر وب را تعیین کنید. به طور پیش فرض این گزینه اینترنت اکسپلورر موجود بر روی سیستم تان است.

شما  می توانید این گزینه را به کروم یا هر مرورگر دیگری که دوست داشتید تغییر دهید. بعد از نصب، WampServer را اجرا کنید و به سراغ گام بعدی بروید.

 گام دوم: تنظیم پایگاه داده برای راه اندازی وردپرس لوکال

در این گام باید یک پایگاه داده خالی MYSQL ایجاد کنید. بعد از اجرا می توانید آیکون سبز رنگ WampServer را در گوشه پایین و راست صفححه نمایش تان ببینید. کافیست بر روی آن کلیک کنید و سپس بر روی PHPMyadmin کلیک نمایید.

نکته: اگر آیکون WampServer قرمز یا زرد بود، بدین معنی است که سرویس های آن به درستی کار نمی کند. باید با کلیک کردن بر روی آیکون سرویس ها را فعال سازید.

خوب حالا می توانید وارد صفحه phpMyAdmin شوید. به سادگی نام کاربری یعنی root را وارد کنید و بخش پسورد را خالی بگذارید.  بر روی دکمه Go کلیک کنید. بعد از لاگین شدن، باید بر روی پایگاه داده در phpmMyAdmin کلیک کنید تا پایگاه داده جدیدی برای وردپرس ایجاد شود. در این مرحله از شما خواسته می شود نامی برای پایگاه داده انتخاب کنید. سپس بر روی دکمه create کلیک کنید. حالا پایگاه داده شما آماده است و می توانید وردپرس را بر روی آن نصب کنید.

 گام سوم: نصب وردپرس به کمک WAMP

 

در گام بعدی باید آخرین نسخه از وردپرس را دانلود کنید.  وردپرس به صورت فایل زیپ دانلود می شود.پس باید آن را از حالت زیپ خارج کنید و فولدر wordpress را کپی نمایید.

در این مرحله باید فولدری که WAMP بر روی آن نصب شده را  پیدا کنید. ما WAMP را بر روی فولدر C:\wamp64 نصب کردیم. پس از همین گزینه استفاده می کنیم.  فقط به خاطر داشته باشید که این موقعیت برای شما ممکن است متفاوت باشد.  فولدر wordpress را در فولدر C:\wamp64\www پیست می کنیم. شما می توانید نام فولدر wordpress را به هر چیزی که دلتان خواست تغییر دهید. این گزینه ادرس  وردپرس لوکال تان خواهد بود. پس باید مطمئن شوید نامی را انتخاب می کنید که به خاطر سپاری اش برایتان اسان است.  ما نام این فولدر را به mysite تغییر دادیم. حالا باید مرورگر خود را باز کنید و عبارت http://localhost/mysite/ را وارد نمایید. در ابتدا از شما خواسته می شود زبان سیستم را انتخاب کنید و سپس اطلاعات مربوط به راه اندازی پایگاه داده نشان داده می شود. بعد از اینکه همه اطلاعات را به دقت مرور کردید بر روی دکمه Let’s go کلیک کنید.

در نهایت باید اطلاعات پایگاه داده همچون نام پایگاه داده، نام کاربری، پسورد، هاست و پیشوند جداول را وارد نمایید. نام کاربری ممکن است همان Root باشد. می توانید بخش پسورد را خالی بگذارید.  حالا بر روی دکمه Submit کلیک کنید. در این مرحله وردپرس فایل پیکربندی را ایجاد خواهد کرد. در صفحه بعدی، می توانید پیام موفقیت آمیز بودن کار را مشاهده کنید . بر روی دکمه Run the installation’ کلیک کنید .

اینکار شما را به صفحه خوشامدگویی برای وردپرس هدایت می کند. باید عنوانی برای سایت وردپرسی جدیدتان انتخاب کنید، نام کاربری ادمین، پسورد و ایمیل تان را هم بزنید.

بعد از اینکه همه مراحل را طی کردید می توانید بر روی دکمه install WordPress کلیک کنید.

پس از اینکه فرآیند نصب کامل شد، پیامی مبنی بر موفقیت آمیز بودن نصب دریافت خواهید کرد. حالا وردپرس جداول جدیدی در پایگاه داده ایجاد کرده و آماده استفاده است.  با کلیک بر روی دکمه Log in می توانید وارد داشبورد وردپرس شوید.

نوشته چگونه به کمک WAMP، وردپرس را بر روی رایانه ویندوزی نصب کنیم؟ اولین بار در وبلاگ وب ایده. پدیدار شد.

]]>
https://webide.ir/blog/how-to-install-wordpress-on-your-windows-computer-using-wamp/feed 0
چگونه خطای Are You Sure You Want to Do This? Please Try Again را بر روی وردپرس برطرف کنیم؟ https://webide.ir/blog/fix-are-you-sure-you-want-to-do-this-please-try-again-wordpress https://webide.ir/blog/fix-are-you-sure-you-want-to-do-this-please-try-again-wordpress#respond Sun, 16 Dec 2018 04:00:28 +0000 http://webide.ir/blog/?p=3550 در بیشتر موارد وقتی مشکلی بر روی وردپرس ایجاد می شود این سیستم مدیریت محتوا تلاش می کند دقیقا به شما بگوید کجای راه را اشتباه رفته اید. با اینحال این قانون در مورد خطای Are You Sure You Want to Do This? Please Try Again صدق نمی کند. خود این پیام هیچ اطلاعاتی در …

نوشته چگونه خطای Are You Sure You Want to Do This? Please Try Again را بر روی وردپرس برطرف کنیم؟ اولین بار در وبلاگ وب ایده. پدیدار شد.

]]>
در بیشتر موارد وقتی مشکلی بر روی وردپرس ایجاد می شود این سیستم مدیریت محتوا تلاش می کند دقیقا به شما بگوید کجای راه را اشتباه رفته اید. با اینحال این قانون در مورد خطای Are You Sure You Want to Do This? Please Try Again صدق نمی کند. خود این پیام هیچ اطلاعاتی در مورد مشکل به وجود آمده در اختیارتان قرار نمی دهد.  خوشبختانه وردپرس جامعه بسیار فعالی دارد و همه ما به خوبی می توانیم از این جامعه قدرتمند کمک بگیریم. در این مقاله سعی می کنیم نحوه برطرف کردن خطای Are You Sure You Want to Do This? Please Try Again را با هم مرور کنیم. پس همراه وب ایده باشید.

دلیل اصلی بروز این خطا چیست؟

همانطور که در ابتدای مقاله نیز بیان کردیم این پیغام خطا اطلاعات زیادی در اختیار شما قرار نمی دهد.  زمانی که صحبت از عیب یابی مشکلات وردپرس به میان می اید، اولین گام شما باید خواندن محتوای پیامی است که دریافت می کنید. در بیشتر موارد، همین گام ساده به برطرف شدن مشکلات موجود کمک می کند. با اینحال چنین موضوعی درباره خطای Are You Sure You Want to Do This? Please Try Again صدق نمی کند.

برخی از رایج ترین عللی که باعث بروز چنین خطایی می شود عبارت است از :

 • زمانی که تلاش می کنید قالب یا افزونه جدیدی آپلود کنید
 • زمانی که سعی می کنید فایلی را بر روی وردپرس آپلود کنید
 • زمانی که تلاش می کنید پست یا صفحه جدیدی بسازید
 • زمانی که در حال سفارشی سازی قالب، صفحه یا پست خود هستید
 • اگر سایت وردپرسی با خطای مرتبط با PHP روبرو شود یا سایت مشکلات امنیتی داشته باشد.

چگونه خطای Are You Sure You Want to Do This? Please Try Again را در وردپرس برطرف کنیم؟

از آنجایی که علل احتمالی زیادی برای این خطا وجود دارد باید به هنگام برطرف کردن آن بسیار هوشیار باشید. در این بخش سعی می کنیم برخی از روش های موجود برای حل این مشکل را با هم مرور کنیم. اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید ممکن است نیازی به امتحان کردن همه روش های موجود نداشته باشید. هر چند ممکن است مجبور شوید برخی از روش های بیان شده را امتحان کنید تا به نتیجه دلخواه تان برسید.

 1. افزونه های خود را غیر فعال کنید و سایت را بر روی قالب پیش فرض اجرا نمایید:

بیشتر سایت های وردپرسی در یک زمان واحد از چندین افزونه استفاده می کنند. در برخی از موارد، یک یا چند مورد از این افزونه ها می تواند باعث ایجاد مشکلات مرتبط با سازگاری شود و چنین خطایی را ایجاد نماید. بهترین روش برای یافتن افزونه ای که مقصر بروز چنین شرایطی است، غیر فعال کردن یک به یک آن هاست. اینکار را باید تا زمانی که افزونه مقصر را پیدا نکرده اید ادامه دهید.  اگر به داشبورد مدیریتی خود دسترسی دارید انجام این فرایند بسیار ساده خواهد بود. فقط باید سری به بخش افزونه ها بزنید وبه نوبت آن ها را غیر فعال کنید.  بعد از اینکه افزونه ها را غیر فعال کردید باید سایت را بررسی کنید و ببینید هنوز پیغام خطای Are You Sure You Want to Do This? Please Try Again را دریافت می کنید یا خیر.

اگر بعد از انجام این فرآیند پیام خطا هنوز پابرجا بود باید به سراغ قالب خود بروید. برای چند لحظه قالب را به قالب پیش فرض وردپرس تغییر دهید و شرایط را بسنجید.  اگر با انجام اینکار هم به نتیجه نرسیدید باید به سراغ گام بعدی بروید.

 1. محدودیت حافظه در PHP را افزایش دهید:

همانطور که می دانید وردپرس از زبان برنامه نویسی PHP استفاده می کند. زمانی که سایت تلاش می کند افزونه ها و اسکریپت ها را اجرا نماید، مقداری برای حافظه PHP تعیین می کند.  اگر حافظه کافی برای اجرای این اسکریپت ها وجود نداشته باشد احتمال بروز خطای Are You Sure You Want to Do This? Please Try Again هم وجود خواهد داشت. تنظیم محدودیت حافظه PHP ممکن است به برطرف شدن این مشکل کمک کند. اگر می خواهید محدودیت حافظه را برطرف کنید بهتر است سری به مقاله زیر بزنید و اطلاعاتی که در آن بیان شده را به دقت مطالعه نمایید.

حتما بخوانید: افزایش محدودیت حافظه PHP

 

 1. کلید امنیتی وردپرس را دوباره تنظیم کنید:

کلیدهای امنیتی وردپرس که به عنوان Salts هم شناخته می شوند ممکن است باعث بروز چنین خطایی شده باشند. این کلیدها توالی های رمزگذاری شده ای هستند که پلتفرم شما از آن ها برای محافظت از اطلاعات ذخیره شده در پایگاه داده استفاده می کند. این موضوع اگرچه ممکن است برای افراد تازه کار و مبتدی پیچیده به نظر برسد اما نیازی نیست همه جوانب فنی آن را یاد بگیرید. فقط باید بدانید که تغییر این کلید امنیتی ممکن است خطای به وجود آمده را برطرف کند. وردپرس کلیدهای امنیتی منحصر به فرد سایت شما را داخل فایل wp-config ذخیره سازی می کند. شما می توانید این فایل را در دایرکتوری public_html بیابید. کافیست وارد سی پنل شوید و از آن جا وارد فایل منیجر شوید. در صفحه باز شده می توانید دایرکتوری روت را انتخاب کنید و از طریق آن به محتوای فایل ها دسترسی داشته باشید. اگر دوست داشتید می توانید از FTP هم استفاده کنید.

فایل wp-config را به کمک ویرایشگر موجود باز کنید.  حالا از قابلیت جستجو در این ویرایشگر استفاده کنید و خطی که Authentication Unique Keys and Salts در آن وجود دارد را بیابید. در این شرایط هشت خط کد زیر این گزینه پیدا خواهید کرد که باید همه آن ها را جایگزین کنید.

برای اینکار بهتر است سری به آدرس https://api.wordpress.org/secret-key/1.1/salt/ بزنید. به کمک این صفحه می توانید مجموعه جدیدی از کلیدهای امنیتی را تولید کنید. خطوط فعلی را پاک کنید و آن ها را با مجموعه جدیدی که توسط این سایت تولید شده جایگزین نمایید. سپس فایل را ذخیره کنید و ببندید. حالا سری به سایت خود بزنید و تلاش کنید وارد داشبوردتان شوید. بعد از ورود به داشبورد مدیریتی ببینید این خطا هنوز پابرجاست یا خیر. اگر هنوز خطای موجود را مشاهده کردید به سراغ گام های بعدی بروید.

 1. ببینید فایل های آپلود شده فرمت مناسبی دارد یا خیر.

سیستم مدیریت محتوای وردپرس به شما اجازه می دهد در پست ها و صفحات خود طیف وسیعی از فایل ها را اضافه کنید. یکی از علل رایج بروز خطای Are you sure you want to do this? Please try again، اپلود فایل با فرمت نادرست است. اگر با چنین مشکلی مواجه شدید می توانید فایل را به فرمت مناسب تبدیل کنید و سپس آن را آپلود نمایید. در چنین شرایطی بهتر است همه فرمت های پشتیبانی شده توسط وردپرس را یاد بگیرید و بر اساس آن کار خود را به پیش ببرید.

 1. کش وردپرس را پاک کنید:

اگر بر روی سایت وردپرسی خود از افزونه کش استفاده می کنید ممکن است به هنگام ایجاد تغییر در سایت با خطا مواجه شوید. برطرف کردن این مشکل بسیار ساده است. کافیست کش وردپرس را پاک کنید.

به عنوان مثال افزونه WP Super Cache را در نظر بگیرید. این گزینه یکی  از محبوب ترین افزونه های موجود برای کش کردن در وردپرس است. استفاده از این افزونه و پیکربندی آن بسیار ساده است. برای خالی کردن کش، باید به بخش تنظیمات و تب WP Super Cache بروید. حالا به دنبال بخشی به نام Delete Cached Pages بگردید.  درست زیر آن دکمه بزرگی به اسم Delete Cache وجود دارد. بر روی آن کلیک کنید تا کش تان خالی شود.

بیشتر افزونه های کش کردن هم چنین گزینه ای دارند. بعد از اینکه کش سایت خود را خالی کردید باید ببینید این خطا برطرف شده است یا خیر. اگر هنوز با این خطا مواجه شدید باید به سراغ گام بعدی بروید.

 1. هاست بهتری برای سایت خود انتخاب کنید:

اگر تا به اینجای کار را با ما همراه شدید و نتیجه ای برای برطرف کردن خطای Are you sure you want to do this? Please try again نگرفتید بهتر است به فکر تغییر یا ارتقای هاست خود باشید.  استفاده از سرویس میزبانی مناسب به شما کمک می کند بهترین شرایط را برای اجرای سایت خود داشته باشید و از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنید. اگر به فکر تغییر یا ارتقای سایت خود هستید دکمه زیر را لمس کنید تا با گزینه های موجود آشنا شوید و سفر خود را در دنیای آنلاین با گام های مستحکم تری آغاز نمایید و ادامه دهید. در صورت نیاز می توانید با شماره های درج شده شرکت هم تماس بگیرید و اطلاعات مورد نیاز را دریافت کنید.

رویاهاتو آنلاین کن!

نوشته چگونه خطای Are You Sure You Want to Do This? Please Try Again را بر روی وردپرس برطرف کنیم؟ اولین بار در وبلاگ وب ایده. پدیدار شد.

]]>
https://webide.ir/blog/fix-are-you-sure-you-want-to-do-this-please-try-again-wordpress/feed 0
چگونه وردپرس ۵٫۰ و سایر نسخه های وردپرس را تست کنیم؟ https://webide.ir/blog/how-to-test-wordpress https://webide.ir/blog/how-to-test-wordpress#respond Sat, 15 Dec 2018 04:00:19 +0000 http://webide.ir/blog/?p=3543 در  ششم دسامبر ۲۰۱۸  وردپرس ۵٫۰ وارد بازار شد و در اختیار کاربران قرار گرفت. با اینکه قابلیت های جدید این وردپرس بسیار جذاب است اما شما نمی توانید آن را بدون تست کردن بر روی سایت خود نصب کنید.  به همین خاطر  تصمیم گرفتیم در این مقاله نحوه تست وردپرس ۵٫۰ را با هم …

نوشته چگونه وردپرس ۵٫۰ و سایر نسخه های وردپرس را تست کنیم؟ اولین بار در وبلاگ وب ایده. پدیدار شد.

]]>
در  ششم دسامبر ۲۰۱۸  وردپرس ۵٫۰ وارد بازار شد و در اختیار کاربران قرار گرفت. با اینکه قابلیت های جدید این وردپرس بسیار جذاب است اما شما نمی توانید آن را بدون تست کردن بر روی سایت خود نصب کنید.  به همین خاطر  تصمیم گرفتیم در این مقاله نحوه تست وردپرس ۵٫۰ را با هم مرور کنیم. از این روش می توان برای تست سایر نسخه های وردپرس هم استفاده کرد. پس تا انتها با وب ایده همراه شوید.

 گام ابتدایی: بک آپ گیری از سایت

قبل از اینکه کاری انجام دهیم بهتر است از سایت بک آپ بگیریم. برای اینکار می توانید از افزونه های مختلفی استفاده کنید و فرایند بک آپ گیری را خودکار نمایید. همچنین می توانید به صورت دستی از کل سایت بک آپ تهیه کنید.

 گام اول: راه اندازی سرور محلی

برای اینکه بتوانیم وردپرس ۵٫۰ و ویرایشگر جدید آن یعنی گوتنبرگ را امتحان کنیم باید سرور لوکال یا همان سرور محلی راه اندازی نماییم. در روزهای قدیم، برای راه اندازی یک سرور لوکال مجبور بودید همه کارها را به صورت دستی انجام دهید و آن ها را به صورت دستی دانلود و پیکربندی نمایید.

با اینحال این روزها همه چیز عوض شده است. حالا شما می توانید یک سرور لوکال تر و تمیز در عرض چند دقیقه راه اندازی کنید و برای اینکار تنها به چند کلیک ساده نیاز دارید. در طول نصب، می توانید سایت وردپرسی را هم تنظیم کنید و سریع تر بدان دست یابید.

ابزارهای مختلفی برای راه اندازی سرور لوکال برای کاربران وردپرسی وجود دارد. اگر سری به سایت گوگل بزنید و فرایند جستجو در این مورد را آغاز کنید با نتایج مختلفی روبرو خواهید شد اما FlyWheel و ServerPress جزو بهترین گزینه های موجود برای راه اندازی سرور لوکال محسوب می شوند. در این مقاله ما سعی می کنیم از FlyWheel استفاده کنیم.

 دانلود Local by Flywheel:

عبارت Local by Flywheel را در گوگل تایپ کنید تا بتوانید وارد این سایت شوید. بعد از ورود دکمه سبز بزرگی را مشاهده می کنید که بر روی آن عبارت دانلود رایگان نوشته شده است. بر روی آن کلیک کنید. در صفحه باز شده می توانید سیستم عامل خود را انتخاب کنید، فیلدهای موجود را پر نمایید و بر روی Get it now کلیک کنید.  حالا پکیج های مورد نیاز که اندازه ۵۰۰ مگابایت دارند دانلود می شوند. از آنجایی که حجم فایل بالاست مطمئن شوید که اینترنت پر سرعتی در اختیار دارید. بعد از دانلود روی پکیج نصب کننده دابل کلیک کنید تا Local by Flywheel بر روی رایانه تان نصب شود.

راه اندازی سایت وردپرسی لوکال توسط Local by Flywheel:

بعد از اینکه Local by Flywheel بر روی رایانه تان نصب شد بر روی آن دابل کلیک کنید تا اجرا شود. استارت همه سرویس ها کمی زمانبر خواهد بود. پس صبور باشید. بعد از اجرای نرم افزار، صفحه نمایشی در اختیارتان قرار می گیرد که یک دکمه بزرگ سبز برای ایجاد سایت جدید در آن وجود دارد. بر روی این دکمه کلیک کنید.

حالا باید نامی به سایت خود بدهید و محیط مدنظر را انتخاب کنید. اگر به تنظیمات سفارشی نیاز دارید می توانید آن ها را در بخش تنظیمات custom بیابید.  بعد از انجام این تنظیمات بر روی دکمه Continue کلیک کنید و نام کاربری و پسورد را برای سایت جدیدتان وارد نمایید. حالا می توانید بر روی عبارت Add Site کلیک کنید.

مواردی که بیان می شود را قبول کنید تا Flywheel راه اندازی سایت جدیدتان را به اتمام برساند. خوب حالا سرور و سایت شما در حال اجراست. بر روی عبارت admin کلیک کنید تا بتوانید به بک اند سایت وارد شوید . همچنین می توانید از گزینه View Site برای بازدید از فرانت اند استفاده نمایید.

راه اندازی سایت وردپرسی لوکال:

با نام کاربری و پسوردی که قبلا تعیین کردید وارد سایت لوکال شوید. در این شرایط چیزی بر روی سایت نخواهید داشت. پس باید کاری بکنید و تغییراتی را در آن ایجاد نمایید. باید فایل ها، پست ها، افزونه ها، تنظیمات و قالب های خود را به دست آورید. برای اینکار به بک آپ کاملی که از سایت گرفتید نیاز خواهید داشت.

اگر هنوز بک آپ نگرفته اید می توانید وارد سایت اصلی وردپرسی خود شوید، افزونه Duplicator را نصب کنید و یک کپی دقیق از سایت بگیرید.  اگر کار با این افزونه را بلد نیستید به سراغ گام دوم بروید .

 گام دوم: ایجاد بک آپ به کمک افزونه Duplicator

بعد از اینکه افزونه را بر روی سیستم خود نصب کردید، می توانید یک پکیج کپی از سایت ایجاد نمایید. این پکیج مجموعه کاملی از هر بخش از سایت خواهد بود. می توانید این پکیج را به راحتی به سرور دیگری منتقل کنید یا بر روی سایت لوکال از آن استفاده نمایید. بر روی عبارت Create New کلیک کنید و جزییات پکیج را تنظیم نمایید.

نامی به این پکیج بدهید و گزینه های موجود را بررسی کنید. برای بیشتر سایت ها همان گزینه های پیش فرض کافی خواهد بود. بعد از اینکه همه چیز را بررسی کردید بر روی گزینه next کلیک کنید. حالا افزونه شروع به اسکن سایت خواهد کرد. این موضوع بسته به اندازه سایت، ممکن است کمی زمانبر باشد. بعد از اتمام کار، مرور اجمالی بر روی وضعیت بک آپ داشته باشید. اگر همه چیز خوب بود می توانید با کلیک بر روی دکمه Build، شروع به ایجاد بک آپ خود کنید. اینکار هم کمی زمانبر خواهد بود . پس صبور باشید. بعد از اینکه کارتان تمام شد دو فایل برای دانلود خواهید داشت.  می توانید این فایل ها را در فولدر خالی فولدر روت لوکال هاست خود قرار دهید.

حتما بخوانید : هر آنچه که باید در مورد وردپرس ۵٫۰ بدانید

انتقال پکیج ها به سایت لوکال:

خوب حالا رابط Local by Flywheel را باز کنید و بر روی پیکان کوچکی که کنار مسیر سایت تان وجود دارد کلیک نمایید. اینکار به شما کمک می کند فایل های لوکال برای سایت لوکال را باز کنید. دو پکیجی که از مرحله قبل به دست آوردید را در فولدر جدیدی که در روت  سایت لوکال وجود دارد قرار دهید. حالا مرورگرتان را باز کنید و آدرس test-1.local/test/installer.php را وارد نمایید. این ادرس ممکن است برای سایت تست شما متفاوت باشد. هر نامی که به آن داده اید را در مرورگر وارد کنید. در این شرایط جعبه Duplicator برای بازیابی پکیج ها در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

برای بیشتر سایت ها، تنظیمات پیش فرض می تواند کافی باشد. اما باز هم می توانید سایر تنظیمات را بررسی کنید. جعبه terms را انتخاب کنید، بر روی next کلیک نمایید و منتظر باشید تا کار Duplicator تمام شود. عبارت connect and remove dataرا انتخاب کنید. فیلدهای بعدی را بر اساس داده هایی که در بخش تنظیمات پایگاه داده Local By Flywheel پر کنید.  عبارت Test Database را انتخاب کنید. اگر همه مراحل را درست رفته باشید باید پیام موفقیت آمیز بودن تست پایگاه داده را دریافت نمایید.

بعد از اینکار، بر روی عبارت next و سپس yes کلیک کنید. در گام سوم از این صفحه نمایش، می توانید آدرس و مسیر سایت خود را تنظیم کنید.  خوب حالا می توانید وارد کپی جدید از سایت خود شوید.

گام سوم: تنظیم و راه اندازی تست بتا

خوب حالا که کپی سایت قدیمی تان را بر روی سرور لوکال راه اندازی کردید می توانید تست نسخه جدید وردپرس را آغاز کنید. از آنجایی که وردپرس ۵٫۰ در اختیار کاربران قرار گرفته است شما می توانید محیط تست را از طریق  فرآیند به روزرسانی معمولی به روز کنید.

گام چهارم: نصب افزونه Classic Editor

حالا که سایت را به روزرسانی کردید می توانید از نسخه جدید وردپرس استفاده کنید. فقط یک مرحله از این فرایند تست باقی مانده و آن هم نصب افزونه Classic Editor است. به کمک این افزونه  می توانید از سایر مواردی که قبل از وردپرس ۵٫۰ داشتید هم استفاده کنید. به عنوان مثال بیشتر افراد دوست دارند از همان ویرایشگر قدیمی استفاده کنند. استفاده از این افزونه چنین فرایندی را برایشان اسان تر می سازد.

نوشته چگونه وردپرس ۵٫۰ و سایر نسخه های وردپرس را تست کنیم؟ اولین بار در وبلاگ وب ایده. پدیدار شد.

]]>
https://webide.ir/blog/how-to-test-wordpress/feed 0
بعد از راه اندازی اولین سایت وردپرسی خود، چه مراحلی را باید طی کنیم؟ https://webide.ir/blog/most-important-wordpress-settings-for-your-website https://webide.ir/blog/most-important-wordpress-settings-for-your-website#respond Wed, 12 Dec 2018 04:00:48 +0000 http://webide.ir/blog/?p=3535 بعد از اینکه دامنه خود را ثبت کردید و هاست مدنظرتان را خریداری نمودید می توانید به سراغ گام بعدی یعنی طراحی سایت بروید و بهترین ایده های خود را برای راه اندازی سایت وردپرسی تان اجرا کنید.یکی از بهترین روش ها برای راه اندازی سایت استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس است. بعد از …

نوشته بعد از راه اندازی اولین سایت وردپرسی خود، چه مراحلی را باید طی کنیم؟ اولین بار در وبلاگ وب ایده. پدیدار شد.

]]>
بعد از اینکه دامنه خود را ثبت کردید و هاست مدنظرتان را خریداری نمودید می توانید به سراغ گام بعدی یعنی طراحی سایت بروید و بهترین ایده های خود را برای راه اندازی سایت وردپرسی تان اجرا کنید.یکی از بهترین روش ها برای راه اندازی سایت استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس است. بعد از اینکه وردپرس را بر روی هاست خود نصب کردید می توانید وارد رابط کاربری خود شوید. در این مکان قادر خواهید بود همه جوانب سایت جدیدتان را مدیریت کنید. با اینکه بیشتر گزینه های موجود در داشبورد مدیریتی وردپرس ساده هستند و درکشان برای افراد مبتدی بسیار راحت است اما برخی از بخش ها ممکن است باعث سردرگمی کاربران شود. با اینحال اصلا خودتان را نگران نکنید. در این مقاله سعی می کنیم مراحل بعد از راه اندازی سایت وردپرسی را با هم مرور کنیم و ببینیم برای بهبود شرایط موجود چه کاری می توانیم انجام دهیم. پس تا انتها با وب ایده همراه شوید.

نام و شعاری برای سایت خود انتخاب کنید:

اولین کاری که بر روی سایت وردپرسی جدید باید انجام شود انتخاب یک نام عالی برای آن است. شما احتمالا دامنه خود را خریداری کرده اید پس می دانید چه می خواهید بگویید و از راه اندازی سایت تان چه هدفی دارید. برای تغییر نام سایت تان، سری به داشبورد وردپرس بزنید و بخش تنظیمات و تب عمومی  یا همان تب همگانی را انتخاب نمایید.

خوب همانطور که مشاهده می کنید در این بخش دو انتخاب پیش رو دارید. یکی از آن ها مربوط به  عنوان سایت و دیگری معرفی کوتاهی از شرکت و فعالیت های آن است که به عنوان شعار سایت شما در نظر گرفته می شود.

اگر سری به سایت خود بزنید، متوجه می شوید که این دو گزینه در بالای مرورگرتان دیده می شود.

شما می توانید از هر شعاری که خواستید در بخش معرفی کوتاه استفاده نمایید. بیشتر سایت ها توضیح کوتاهی از نوع محتوایی که در صفحات مختلف منتشر می شود را در این بخش می گنجانند. برخی از سایت ها هم اصلا از این بخش استفاده نمی کنند.

خوب بعد از اینکه تغییرات مورد نظر را در این بخش اعمال کردید به پایین صفحه بیایید و بر روی دکمه  ذخیره تغییرات  کلیک کنید.

 تنظیمات پیش فرض را برای کاربران جدید تعریف کنید:

در گام بعدی می توانید نحوه تعامل سایت وردپرسی با کاربران جدید را مشخص کنید. برای اینکار به بخش تنظیمات برگردید و تب عمومی را دوباره انتخاب کنید. اینبار کمی پایین بیایید تا بتوانید بخش عضویت را پیدا کنید.  اگر عبارت هرکسی می تواند نام نویسی کند را تیک بزنید کاربران می توانند در سایت شما ثبت نام کنند. خوب اگر این گزینه را فعال نمایید می توانید بخش نقش پیش فرض کاربر تازه را هم تعیین کنید.

در این بخش گزینه های مختلفی همچون مشترک،مشارکت کننده، نویسنده، مدیر و ویرایشگر را خواهید داشت. نقش پیش فرض برای کاربر جدید مشترک هست که تنها به افراد اجازه می دهد پروفایل خودشان را ویرایش کنند و بر روی سایت شما کامنت ارسال نمایند.  هر چقدر نقش کاربران پیشرفته تر باشد اختیارات بیشتری در اختیارشان قرار می گیرد. به عنوان مثال نقش کاربری مشارکت کننده به افراد اجازه می دهد پست هایی را بنویسند و ذخیره نمایند اما قادر به انتشار پست نخواهند بود. این در حالیست که نویسنده می تواند پست بنویسد، ان را ذخیره کند و منتشر نماید. ویرایشگر هم می تواند هر سه این کارها را انجام دهد و علاوه بر پست خود به مطالب سایر افراد هم دسترسی داشته باشد. نقش مدیر کل هم مشخص است. این فرد هر کاری  را می تواند در سایت انجام دهد.

در این مرحله باید تنها یک فرد با نقش مدیر کلی داشته باشید.

 اکانت کاربران را مدیریت کنید:

 

خوب حالا که تنظیمات را برای سایر کاربران پیکربندی کردید باید گزینه های مرتبط با پروفایل خودتان را هم بررسی کنید. برای اینکار باید سری به بخش کاربران و بخش شناسنامه شما بزنید. در این بخش گزینه های شخصی متعددی خواهید داشت. به عنوان مثال می توانید ویرایشگر دیداری را به هنگام نوشتن غیر فعال کنید یا  هنگام ویرایش کد، برجسته کردن نحوی را غیر‌فعال نمایید.

هر دوی این قابلیت ها برای شما بسیار مفید خواهند بود پس توصیه می کنیم آن ها را غیر فعال نکنید.

در پایین این دو بخش، گزینه ای برای تغییر رنگ بندی بخش مدیریت خواهید داشت. از این بخش می توانید رنگ بخش مدیریت را عوض کنید.

در ادامه می توانید  میانبرهای صفحه کلید را مشاهده کنید و آن را فعال سازید. اگر کاربران زیادی بر روی سایت وردپرسی تان دارید این بخش بسیار مفید خواهد بود.  در بخش بعدی قابلیت نوار ابزار را دارید. این گزینه به شما اجازه می دهد زمانی که وارد سایت شده اید و در حال بازدید از آن هستید تولبار را پنهان نمایید.

در نهایت می توانید شناسنانه خود را با برخی از اطلاعات شخصی همچون نام، اطلاعات تماس و آواتار بهبود ببخشید.

اگر نگاهی به پایین صفحه بیندازید می توانید بخش ایجاد پسورد جدید را هم مشاهده کنید. توصیه می کنیم از این بخش پسورد جدیدی برای خود تولید کنید. مثل قبل باید تغییراتی که در این صفحه ایجاد کرده اید را ذخیره نمایید.

تنظیمات پیش فرض پست های خود را تعیین کنید:

برای اینکار باید سری به بخش تنظیمات پست ها بزنیم. این تنظیمات را می توانید در بخش تنظیمات و تب نوشتن پیدا کنید. دو تنظیم مهم در این بخش وجود دارد. یکی از آن ها  دسته پیش فرض نوشته ها و دیگری ساختار پیش فرض برای نوشته هاست. اگر تازه سایت خود را راه اندازی کرده باشید به احتمال زیاد هیچ طبقه بندی خاصی در این بخش نخواهید داشت.

در ابتدا باید چندین طبقه بندی برای سایت ایجاد کنید و سپس از طریق این بخش دسته های پیش فرض را انتخاب نمایید.

صفحه اصلی و فید وبلاگ تان را راه اندازی کنید:

به طور پیش فرض وردپرس صفحه اصلی را به گونه ای تنظیم می کند که مجموعه ای از آخرین پست های منتشر شده در آن دیده می شود. با اینحال شما می توانید این تنظیمات را تغییر دهید و از هر صفحه ای که خواستید به عنوان صفحه اصلی استفاده نمایید. برای اینکار سری به بخش تنظیمات و سپس تب خواندن بزنید. در بالای صفحه می توانید گزینه های مرتبط با صفحه اصلی را مشاهده کنید. در این بخش دو انتخاب خواهید داشت. می توانید از اخرین نوشته ها برای نمایش صفحه اصلی استفاده کنید یا یک برگه یکتا بسازید و محتویات آن را در اختیار کاربران خود قرار دهید. از آنجایی که تازه سایت تان را راه اندازی کرده اید ممکن است هیچ صفحه ای نداشته باشید. از این تغییرات یادداشت بردارید تا بعدا بتوانید از آن استفاده کنید. در بخش خواندن علاوه بر گزینه های مرتبط با صفحه اصلی ، گزینه های دیگری هم دارید. مثلا می توانید بیشترین تعداد نوشته‌ها در هر برگه‌ی وبلاگ  یا بیشترین تعداد نوشته ها در هر فید یا خوراک را تعیین کنید.

 تنظیمات مربوط به دیدگاه ها را هم انجام دهید:

همانطور که می دانید دیدگاه های هر مطلب  بخش مهمی از وبلاگ یا سایت برای برقراری ارتباط و تعامل با مخاطبان هستند.

کاربران می توانند دیدگاه های خود را در سایت شما ارسال کنند. با اینحال باید برخی از تنظیمات را قبل از انتشار محتوا انجام دهید. برای اینکار کافیست سری به بخش تنظیمات و  تب گفت و گو بزنید. در این بخش می توانید گزینه های پیش فرض نوشته را در بالای صفحه ببینید. از این قسمت می توانید کلا ارسال دیدگاه برای مطالب را غیر فعال کنید.  اگر کمی به پایین صفحه اسکرول کنید با بخشی به نام دیگر تنظیمات دیدگاه ها مواجه می شوید. در داخل این بخش می توانید گزینه های مختلفی را تعیین کنید. مثلا کاربر را ملزم می کنید برای ارسال دیدگاه نام  و نشانی ایمیل خود را بنویسد. این موضوع از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. زیرا کاربرانی که در سایت شما کامنت می گذارند به خدمات و محصولات تان علاقه مند هستند. جمع آوری ایمیل این افراد در حوزه بازاریابی به دردتان می خورد.

 اندازه پیش فرض تصاویر را تعیین کنید:

همیشه باید از تصاویر با کیفیت  بر روی سایت تان استفاده کنید. استفاده از تصاویر جذاب و با کیفیت به دیده شدن محتوا و تعاملی بودن آن کمک می کند. برای اینکه بتوانید اندازه پیش فرض  تصاویر را تعیین کنید به بخش تنظیمات بروید و تب رسانه را انتخاب کنید. در این بخش چند  مجموعه مختلف از اندازه تصاویر را خواهید داشت. اندازه بند انگشتی، اندازه میانه، اندازه بزرگ و full size از جمله این تنظیمات هستند.

بسته به نوع  تصویری که بر روی سایت نمایش می دهید می توانید این اندازه ها را تغییر دهید.

ساختاری برای پیوندهای یکتای خود تعیین کنید:

در میان همه تنظیماتی که تا به حال بیان کردیم این گزینه از همه مهم تر است. پیوندهای یکتا ادرس هایی هستند که وردپرس برای محتوای شما تولید می کند. مثلا زمانی که شما یک پست جدید منتشر می کنید وردپرس ممکن است آدرسی همانند آدرس زیر به آن بدهد:

http://yourwebsite.com/?p=12

این ساختار پیش فرض برای پیوندهای یکتای شماست. اگرچه این روش هم می تواند موثر باشد اما برای افرادی که در ابتدا به آدرس نگاه می کنند نمی تواند اموزنده و اطلاع دهنده باشد. به همین خاطر است که به محض راه اندازی سایت و قبل از انتشار محتوا باید ساختار ادرس های خود را تغییر دهید.

برای اینکار سری به بخش تنظیمات و سپس پیوندهای یکتا بزنید. از تجربیات به دست آمده می توان متوجه شد که ساختار یکتا به همراه نام پست بهترین گزینه موجود است.

 تصویر Favicon را هم آپلود کنید:

همانطور که می دانید Favicon ها تصاویر کوچکی هستند که در سمت چپ عنوان سایت در تب مرورگر به نمایش در می ایند. زمانی که سایت خود را به کمک وردپرس راه اندازی می کنید به طور پیش فرض تصویری در این بخش نخواهید داشت.

برای اپلود این تصویر کافیست سری به بخش نمایش و سپس تب سفارشی سازی بزنید. در این صفحه می توانید سبک سایت و ظاهر آن را سفارشی سازی کنید. برای آپلود تصویر favicon جدید بر روی هویت سایت کلیک کنید و به دنبال واژه نمادک سایت بگردید.  تنها کاری که باید انجام دهید آپلود یک تصویر جدید است. بعد از آپلود تصویر دکمه ذخیره را بزنید.

قالب ها و افزونه های بلااستفاده را حذف کنید:

در بیشتر موارد زمانی که سایت جدیدی راه اندازی می کنید،متوجه می شوید قالب ها و افزونه های مختلفی از قبل بر روی آن نصب شده است. شما می توانید این افزونه ها و قالب های بلااستفاده را غیر فعال کنید اما حذف آن ها ظاهر تمیزتری به سایت شما می دهد و باعث بهبود سرعت بارگذاری سایت می شود. برای اینکار سری به بخش افزونه ها و قالب ها بزنید و مواردی که نیاز ندارید را حرف کنید.

 

نوشته بعد از راه اندازی اولین سایت وردپرسی خود، چه مراحلی را باید طی کنیم؟ اولین بار در وبلاگ وب ایده. پدیدار شد.

]]>
https://webide.ir/blog/most-important-wordpress-settings-for-your-website/feed 0