مقالات وب

چگونه ذخیره سازی پسورد در اینترنت اکسپلورر ویندوز را غیر فعال کنیم؟

هر زمانی که از سایتی بازدید می کنید که  در آن اطلاعات کاربری  همچون نام کاربری و رمز عبور نیاز هست، این گزینه پیش روی شما قرار دارد که بتوانید رمز عبور را ذخیره نمایید. در این شرایط معمولا پنجره ای باز می شود که از شما در مورد ذخیره کردن یا نکردن اطلاعات سوال می شود . اگر گزینه Save this password in your password list تیک خورده باشد، اینترنت اکسپلورر اطلاعات شما را در خود ذخیره می کند تا در بازدید های بعدی بتوانید از این اطلاعات استفاده کنید. بعد از ذخیره شدن رمز عبور، دیگر نیازی نیست اطلاعات خود را به حافظه بسپارید و در سایت وارد کنید.

با اینحال در برخی از موارد سایت هایی که از این اطلاعات استفاده می کنند برای شما بسیار مهم هستند و دوست ندارید اطلاعاتتان روی سیستم ذخیره شود. به عنوان مثال اگر شما اطلاعات مرتبط با خود را ذخیره کرده باشید، هر کاربری که به سیستم شما دسترسی داشته باشد می تواند اطلاعات شما را تحت کنترل خود بگیرد. بنابراین برای اینکه جلوی اینکار را بگیریم باید ذخیره سازی رمز عبور در اینترنت اکسپلورر را غیر فعال کنیم. در این مقاله با مراحل ساده ای آشنا می شوید که می تواند در انجام اینکار به شما کمک کند.

  1. برای اینکه به پنجره RUN دسترسی داشته باشید، کلید ویندوز و R را همزمان فشار دهید. در پنجره باز شده، عبارت regedit را وارد کرده و سپس اینتر را بزنید.

Regedit

  1. در پنجره باز شده و در سمت چپ آن، به دنبال HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings باشید .

1

  1. حالا Internet Settings را انتخاب کنید . در پنجره سمت راست می توانید اطلاعات مرتبط با آن را مشاهده کنید. در پنجره سمت راست روی آن راست کلیک کرده و New -> DWORD Value را انتخاب کنید. نام آن را به DisablePasswordCaching تغییر دهید. سپس روی آن دابل کلیک کنید تا بتوانید مقادیرش را تغییر دهید. مقادیر را همانند شکل زیر تغییر دهید.

2

بعد از اینکه سیستم دوباره راه اندازی شد، ذخیره سازی پسورد در سیستم شما غیر فعال  می شود.

منبع

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن