Microsoft Hyper-Vمجازی سازهامقالات وب

اجرای دستورات Import-VM و Export-VM در هایپر وی

اگرچه می توانید از هایپر وی منیجر(Hyper-V Manager) یا SCVMM برای ایمپورت و اکسپورت ماشین های مجازی خود استفاده کنید اما کاربرد دستورات powershell نیز در اجرای این فعالیت ها مفید خواهد بود.  استفاده از این دستورات بسیار ساده است. مایکروسافت دستورات مورد نیاز برای اجرای ایمپورت و اکسپورت را برای ماشین های مجازی که بر روی هایپر وی(Hyper-V) اجرا می شوند را در اختیار کاربران قرار داده است. در این مقاله قصد داریم این دستورات را با هم مرور کنیم. پس همراه وب ایده باشید.

دستور Export-VM:

دستور Export-VM را می توان بر روی هر رایانه ای که Hyper-v بر روی آن نصب شده است اجرا کرد. البته شما می توانید ماژول پاورشل هایپر وی را بر روی سرور مدیریت   نصب کنید و عملیات ضروری و موردنیاز هایپر وی را بر روی آن انجام دهید. برای اکسپورت کردن ماشین مجازی واحد، دستور زیر را اجرا کنید:

 “Export-VM <VMName> -Path “<PathToExportVMFiles>”

این دستور فعالیت های ضروری را قبل از اکسپورت ماشین مجازی و فایل های آن انجام می دهد. به عنوان مثال، ایجاد فولدر در مسیری که با متغیر -Path مشخص شده است  باعث ایجاد سه ساب فولدر می شود: اسنپ شات ها، هارد دیسک های مجازی و ماشین های مجازی.

این ساب فولدرها در برگیرنده فایل های ماشین مجازی همچون  فایل XML  هستند که در برگیرنده پیکربندی  ماشین مجازی، اسنپ شات های ماشین مجازی و فایل های VHDX است. اگر می خواهید همه ماشین های مجازی موجود در هاست هایپر وی محلی خود را اکسپورت کنید می توانید دستور Get-VM | Export-VM –Path <PathToExportVMFiles> را اجرا نمایید. اگر قصد دارید ماشین مجازی خاصی را اکسپورت کنید، تنها کاری که باید انجام دهید ایجاد فایل متنی است که در برگیرنده نام ماشین مجازی است. حالا  اسکریپت PowerShell زیر را اجرا کنید:

$VMFile=”C:\Temp\VMs.TXT”

ForEach ($VMName in Get-Content “$VMFile”)

{

Export-VM -Name $VMName -Path “E:\VMs\”

}

این دستور تنها ماشین مجازی مشخص شده در فایل C:\Temp\VMs.txt را اکسپورت می کند.  همه ماشین های مجازی تحت فولدر E:\VMs اکسپورت خواهند شد. به خاطر داشته باشید که دستور Export-VM  از پارامتر -ComputerName پشتیبانی نمی کند.

 دستور Import-VM:

به کمک دستور زیر می توانید ماشین مجازی خود را ایمپورت کنید:

Import-VM –Path “E:\VMs\VMGUID.XML” OR <E:\VMs\VMGUD.VMCX”

زمانی که صحبت از ایمپورت ماشین مجازی به میان می اید، فرایند ایمپورت هر فعالیتی که نیاز باشد را انجام خواهد داد. به عنوان مثال اگر ماشین مجازی در حال حاضر با هایپر وی ثبت شده باشد، این دستور، ماشین مجازی که دارای شناساگر منحصر به فرد جهانی یکسان است را پاک می کند و سپس ماشین مجازی را دوباره ثبت می کند. به خاطر داشته باشید که نباید ماشین مجازی متعددی را به کمک  یک اسکریپت PowerShell ایمپورت کنید زیرا فرایند ایمپورت سازگاری ماشین مجازی بر روی هاست Hyper-V هدف را بررسی می کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن