خانه / بایگانی برچسب : VMWare

بایگانی برچسب : VMWare

تفاوت بین VMware و Hyper-V چیست؟

برای سال ها، وی ام ویر(VMware) تنها انتخاب معقول برای مجازی سازی سرور در  شرکت ها محسوب می شد. با اینحال، مایکروسافت اخیرا بهبودهایی را در هایپر وی خود در ویندوز سرور ۲۰۱۲  و ویندوز سرور ۲۰۱۲ R2 ایجاد کرده است.  در چنین شرایطی یک سوال مهم به ذهن خطور می کند و آن هم این است: تفاوت بین VMware ... ادامه مطلب »

۱۶ مورد از دستورات پر کاربرد در OpenVZ

همانطور که می دانید OpenVZ تکنیک مجازی سازی سطح سیستم عامل و مبتنی بر کانتینر  برای لینوکس است. این مجازی ساز می تواند کانتینرهای لینوکسی متعدد، امن و جداگانه بر روی سرور فیزیکی واحد ایجاد کند. هر کانیتنر  درست همانند یک سرور جدا عمل می کند و اجرا می شود.  این سیستم عامل های جداگانه را کانتینر یا سرور خصوصی ... ادامه مطلب »

چگونه می توان از VMware IOInsight استفاده کرد؟

همانطور که می دانید سنجش عملکرد ماشین های مجازی می تواند کار دشواری باشد. ابزارها، روش ها و استراتژی های مختلفی برای انجام اینکار وجود دارد.  با اینحال VMware ابزار جدیدی را روانه بازار کرده است که می تواند در مانیتور کردن عملکرد ماشین های مجازی انتخاب شده یا VMDK ها مفید باشد. این ابزار IOInsight نام دارد.  این ابزار ... ادامه مطلب »

چگونه یک مهاجرت موفق از Hyper-V به VMware داشته باشیم؟

قبل از اینکه بخواهید از Hyper-V به VMware مهاجرت کنید باید فهرست جامعی تهیه نمایید، زمانبندی مناسبی تنظیم کنید و در نهایت تاثیرات احتمالی این کار را با شرکای کاری خود در میان بگذارید. اگر به دنبال هایپروایزری هستید که پشتیبانی گسترده ای از سیستم عامل داشته باشد و به بسته های امنیتی مکرری نیاز نداشته باشد می توانید  از ... ادامه مطلب »

نصب و پیکربندی VMware vSphere AutoDeploy

VMware vSphere AutoDeploy یک قابلیت بسیار عالی است که اگر دانش مورد نیاز برای نصب و اجرای آن را نداشته باشید نمی توانید از آن استفاده کنید و با مشکل مواجه خواهید شد. اگر شما اطلاعات و دانش کافی در این زمینه نداشته باشید نصب و ارتقای این قابلیت به نظر پیچیده خواهد رسید. سرور بدون دیسک های داخلی ممکن ... ادامه مطلب »

معیارهای کلیدی برای انتخاب بهترین هایپروایزر

چندی پیش، انتخاب یک هایپروایزر برای مجازی سازی سرور در سطح شرکتی کار نسبتا اسانی بود. تا سال های اخیر، VMware تنها پلتفرم موجود برای مجازی سازی سرور بود که می توانست در شرکت ها به خوبی مورد استفاده قرار گیرد. امروزه همه چیز به این سادگی نخواهد بود. سازمان هایی که در حال انتخاب پلتفرم های مجازی سازی سرور ... ادامه مطلب »

مقایسه ۵ فراهم کننده ابر خصوصی

انتخاب یک فراهم کننده ابر خصوصی کار اسانی نیست. در این مقاله قصد داریم ابرهای خصوصی ارائه شده توسط مایکروسافت، VMware، OpenStack، CloudStackو Platform9 را از نظر مدیریت، سازگاری، پیچیدگی و امنیت مورد بررسی قرار دهیم. ادامه مطلب »