خانه / بایگانی برچسب : کلاستر

بایگانی برچسب : کلاستر

تفاوت بین VMware و Hyper-V چیست؟

برای سال ها، وی ام ویر(VMware) تنها انتخاب معقول برای مجازی سازی سرور در  شرکت ها محسوب می شد. با اینحال، مایکروسافت اخیرا بهبودهایی را در هایپر وی خود در ویندوز سرور ۲۰۱۲  و ویندوز سرور ۲۰۱۲ R2 ایجاد کرده است.  در چنین شرایطی یک سوال مهم به ذهن خطور می کند و آن هم این است: تفاوت بین VMware ... ادامه مطلب »

قابلیت VMware HA چگونه کار می کند؟

همانطور که می دانید VMware HA بلوک سازنده زیرساخت های VMware محسوب می شود. در این مقاله سعی می کنیم به زبان ساده نحوه کار آن را توضیح دهیم. پس همراه وب ایده باشید. ادامه مطلب »

SDRSچیست؟

در مقاله های پیشین ، فناوری VMware Distributed Resource Scheduler یا به اختصار VMware DRS مورد بررسی قرار گرفت. در این مقاله قصد داریم فناوری دیگری را مورد بررسی قرار دهیم که با عنوان Storage DRS یا SDRS شناخته می شود.  SDRS به شما اجازه می دهد مجموعه ای از منابع تجمیع شده کلاسترهای Datastore را مدیریت کنید. این موضوع ... ادامه مطلب »

VMware DRS چیست؟

فناوری VMware Distributed Resource Scheduler یا به اختصار VMware DRS می تواند به صورت مستمر کلاسترهای vSphere شما را مانیتور کند و اطمینان حاصل نماید که ماشین های مجازی منابع مورد نیاز خود را به طور موثر دریافت می کنند. VMware DRS در واقع عملکرد ماشین های مجازی را مورد بررسی قرار می دهد و در اتخاذ تصمیمات مناسب به ... ادامه مطلب »

نصب و پیکربندی VMware vSphere AutoDeploy

VMware vSphere AutoDeploy یک قابلیت بسیار عالی است که اگر دانش مورد نیاز برای نصب و اجرای آن را نداشته باشید نمی توانید از آن استفاده کنید و با مشکل مواجه خواهید شد. اگر شما اطلاعات و دانش کافی در این زمینه نداشته باشید نصب و ارتقای این قابلیت به نظر پیچیده خواهد رسید. سرور بدون دیسک های داخلی ممکن ... ادامه مطلب »