خانه / بایگانی برچسب : ماشین مجازی

بایگانی برچسب : ماشین مجازی

۳۹ نکته برای امن کردن سرورهای لینوکسی

اگر به دنبال محافظت از داده های خود هستید، امن کردن سرورهای لینوکسی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار خواهد بود.  ادمین سیستم ها معمولا مسئول امنیت سرورهای لینوکسی هستند. در این مقاله قصد داریم ۳۹ نکته مهم برای امن کردن سرورهای لینوکسی را با هم مرور کنیم. پس همراه وب ایده باشید. ادامه مطلب »

تفاوت بین VMware و Hyper-V چیست؟

برای سال ها، وی ام ویر(VMware) تنها انتخاب معقول برای مجازی سازی سرور در  شرکت ها محسوب می شد. با اینحال، مایکروسافت اخیرا بهبودهایی را در هایپر وی خود در ویندوز سرور ۲۰۱۲  و ویندوز سرور ۲۰۱۲ R2 ایجاد کرده است.  در چنین شرایطی یک سوال مهم به ذهن خطور می کند و آن هم این است: تفاوت بین VMware ... ادامه مطلب »

اجرای دستورات Import-VM و Export-VM در هایپر وی

اگرچه می توانید از هایپر وی منیجر(Hyper-V Manager) یا SCVMM برای ایمپورت و اکسپورت ماشین های مجازی خود استفاده کنید اما کاربرد دستورات powershell نیز در اجرای این فعالیت ها مفید خواهد بود.  استفاده از این دستورات بسیار ساده است. مایکروسافت دستورات مورد نیاز برای اجرای ایمپورت و اکسپورت را برای ماشین های مجازی که بر روی هایپر وی(Hyper-V) اجرا ... ادامه مطلب »

قابلیت VMware HA چگونه کار می کند؟

همانطور که می دانید VMware HA بلوک سازنده زیرساخت های VMware محسوب می شود. در این مقاله سعی می کنیم به زبان ساده نحوه کار آن را توضیح دهیم. پس همراه وب ایده باشید. ادامه مطلب »

چگونه امنیت هاستینگ خود را ارزیابی کنیم؟

هاستینگ مزایای زیادی برای صاحبان سایت هایی که به دنبال یک روش مقرون به صرفه و اسان برای نگهداری سایت خود هستند فراهم می کند. اما کاربرانی که از لحاظ فنی اطلاعات اندکی دارند به هنگام انتخاب شرکت ارائه دهنده هاست اشتباه می کنند و نمی دانند چه جنبه هایی از امنیت را باید مورد بررسی قرار دهند.   در ... ادامه مطلب »

چه کارهایی را می توان با سرور مجازی انجام داد؟

در این مقاله قصد داریم در مورد سرور مجازی خصوصی (VPS) صحبت کنیم و ببینیم چه کارهایی می توانیم با آن انجام دهیم. پس همراه وب ایده باشید. ادامه مطلب »

VMware vMotion چیست؟

VMware vMotion قابلیتی است که میلیون ها متخصص آی تی از آن  برای زیر ساخت های فناوری اطلاعات خود استفاده می کنند.  به کمک این قابلیت می توانید ماشین مجازی در حال کار را بدون خاموشی سرور به هاست دیگری انتقال دهید.  در این شرایط هیچ اختلالی در سرویس های در حال اجرا رخ نمی دهد. در این مقاله نه ... ادامه مطلب »