خانه / بایگانی برچسب : لینوکس

بایگانی برچسب : لینوکس

مقدمه ای بر فایل لاگ در لینوکس

فایل های لاگ همانطور که از نامش پیداست می تواند تایم لاینی از رویدادها در سیستم عامل لینوکس، اپلیکیشن ها و سرویس ها  را فراهم اورد. این فایل ها به شکل متن ساده ذخیره می شوند و همین امر خواندنشان را ساده تر می سازد. در این مقاله قصد داریم مرور اجمالی بر روی فایل های لاگ داشته باشیم. پس ... ادامه مطلب »

چگونه سیستم عامل لینوکس را بر روی USB نصب کنیم و آن را بر روی هر رایانه ای اجرا نماییم؟

 تا به حال برایتان پیش آمده است که بخواهید از رایانه ای استفاده کنید که متعلق به شما نیست؟ در این شرایط دوست داشته اید همه ابزارها و فولدرهای شخصی تان در آن رایانه وجود داشت؟  شما می توانید به کمک توزیع های لینوکس این کار را به سادگی انجام دهید. کافیست سیستم عامل لینوکس را بر روی USB( فلش ... ادامه مطلب »

چگونه آسیب پذیری Meltdown را در لینوکس بررسی و پچ کنیم؟

همانطور که می دانید ملت داون(Meltdown) اسیب پذیری امنیتی سطح تراشه(Chip) است که بیشتر فضاهای ایزوله اساسی بین برنامه های کاربر و سیستم عامل را می شکند. این موضوع به برنامه موجود اجازه می دهد به کرنل سیستم عامل  و سایر نواحی خصوصی در حافظه برنامه دسترسی داشته باشد و به احتمال زیاد داده های حساسی همچون پسورد و سایر ... ادامه مطلب »

چگونه به طور دائم Swap را در لینوکس غیر فعال کنیم؟

فضای Swap نشان دهنده صفحه حافظه فیزیکی است که در بالای پارتیشن دیسک یا فایل دیسک خاص استفاده شده برای توسعه حافظه رم سیستم قرار دارد.  به هنگام استفاده از این روش توسعه منابع رم، صفحات  حافظه غیر فعال به طور مکرر  هنگامی که رمی موجود نیست در ناحیه Swap قرار می گیرد. با اینحال این فضا در مقایسه با ... ادامه مطلب »

چگونه وردپرس را بر روی سرور مجازی لینوکس امن کنیم؟

سرور مجازی لینوکس

همانطور که می دانید وردپرس یکی از محبوب ترین ابزارهای موجود برای ایجاد سایت و وبلاگ است. در حقیقت، بیش از ۶۰ میلیون نفر از وردپرس برای اجرای سایت یا وبلاگ خود استفاده می کنند. به خاطر همین محبوبیت، این سیستم مدیریت محتوا  هدف حملات مختلفی قرار می گیرد. هکرها تلاش می کنند از هر نوع ضعفی در وردپرس برای ... ادامه مطلب »

۸ مورد از بهترین توزیع های لینوکس برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان

سیستم عامل های مبتنی بر لینوکس اغلب توسط توسعه دهندگان مورد استفاده قرار می گیرند. نگرانی بزرگ این افراد به هنگام انتخاب توزیع لینوکسی برای برنامه نویسی، سازگاری، قدرت، پایداری و انعطاف پذیری سیستم موجود است. انتخاب توزیع مناسب لینوکسی برای برنامه نویسی  می تواند برای افراد کمی دشوار باشد. به همین خاطر در این مقاله قصد داریم ۸ مورد ... ادامه مطلب »

چگونه وای فای را در لینوکس از طریق دستورات خط فرمان پیکربندی کنیم؟

 شاید برای شما هم پیش آمده است که بخواهید وای فای را در سیستم عامل لینوکسی خود پیکربندی کنید. در این مقاله قصد داریم نحوه پیکربندی وای فای را از طریق دستورات خط فرمان با هم مرور کنیم.  به خاطر داشته باشید که این مقاله بر روی بیشتر توزیع های بزرگ لینوکس قابل اعمال است. همراه وب ایده باشید. ادامه مطلب »