خانه / بایگانی برچسب : باج افزار

بایگانی برچسب : باج افزار

چگونه در ۵ گام ساده خود را از باج افزارها در امان نگه داریم؟

فرض کنید در حال گشت و گذار در پروفایل رسانه اجتماعی خود هستید و ناگهان یک پنجره پاپ آپ با پیغامی همچون”  هارد دیسک شما رمزگذاری شده است. تنها ۴۸ ساعت زمان دارید تا مبلغ …… را به حساب ما واریز کنید در غیر اینصورت داده هایتان را نابود خواهیم کرد” روبرو می شوید. یک لینک برایتان ارسال می شود ... ادامه مطلب »

اینترنت اشیا رشد بدافزارهای مرتبط با لینوکس را تقویت می کند

تعداد بدافزارهایی که سیستم عامل لینوکس را هدف قرار می دهند در حال افزایش است . این موضوع بیشتر به خاطر افزایش دستگاه هایی است که برای ارتباط با اینترنت اشیا ایجاد شده اند.  این گزارش توسط WatchGuard Technologies که سازنده ابزارهای امنیتی شبکه است منتشر شده است. ادامه مطلب »

درس های کلیدی که می توان از حملات باج افزار پتیا گرفت

محققان امنیتی  در حال تلاش برای یافتن این حقیقت هستند که ایا باج افزاری که مسئول آخرین حملات جهانی بوده، نسخه جدیدی از پتیاست یا خیر.  چیزی که محققان امنیتی در این زمینه پیدا کرده اند می تواند در استراتژی های امنیتی و بهبود شرایط به شما کمک کند. در این مقاله قصد داریم به همین موضوع بپردازیم. پس همراه ... ادامه مطلب »

ایالت کالیفرنیا قانونی را علیه باج افزارها تصویب می‌کند

همانطور که می دانید باج افزارها(ransomware) گونه ای از بدافزارها هستند که دسترسی به سیستم را محدود می کنند. در این میان، افرادی که آن را طراحی و ایجاد کرده اند برای برداشتن محدودیت ها درخواست باج می کنند. ایالت متحده آمریکا قانون جدیدی را به تصویب رسانده است که در آن دستگیری  چنین افرادی بسیار ساده تر خواهد بود. ادامه مطلب »