خانه / بایگانی برچسب : اوبونتو

بایگانی برچسب : اوبونتو

۳ مورد از ابزارهای موجود برای اسکن سرور اوبونتو

سرورها ممکن است به طور مداوم دچار حملات مختلفی شوند و به همین خاطر استفاده از ابزارهای مناسب برای اسکن آن ها ضروری است. با اینکه استفاده از فایروال و به روزرسانی مداوم سیستم، اولین لایه دفاعی از سرور و امنیت آن  است اما باید به طور منظم و در بازه های زمانی تعیین شده سرور خود را به کمک ... ادامه مطلب »

چگونه آپاچی، MYSQL و PHP را بر روی ابونتو ۱۶٫۰۴ نصب کنیم؟

همانطور که می دانید پشته LAMP مجموعه ای از نرم افزارهای متن باز است که به همراه هم نصب می شوند و سرور را قادر می سازند سایت ها و اپلیکیشن های پویایی را میزبانی کند. این واژه  از اول کلمات سیستم عامل لینوکس، وب سرور آپاچی، پایگاه داده MYSQL و PHP گرفته شده است.  در این مقاله قصد داریم ... ادامه مطلب »

چگونه Redis را بر روی اوبونتو نصب و پیکربندی کنیم؟

همانطور که می دانید ردیس(Redis) ذخیره گاه کلید-مقدار داخل حافظه است که در اصل به عنوان پایگاه داده و کش مورد استفاده قرار می گرفت. نصب ردیس بر روی اوبونتو ۱۶٫۰۴ کار اسانی است. کافیست مراحلی که در این مقاله بیان می کنیم را به دقت دنبال کنید. پس همراه وب ایده باشید. ادامه مطلب »

چگونه اسنپ را در توزیع های متعدد لینوکس نصب کنیم؟

این روزها ممکن است در مورد اپلیکیشن های اسنپ صحبت های زیادی شنیده باشید. کنونیکال اسنپ را به عنوان یک پکیج لینوکسی جهانی معرفی می کند که می تواند بر روی هر توزیعی مفید و موثر باشد. اسنپ در اصل اپلیکیشن کامپایل شده  با dependency ها و کتابخانه هایش است که  محیط سندباکسی را برای اجرای اپلیکیشن ها فراهم می ... ادامه مطلب »

چگونه پکیج RPM را بر روی اوبونتو نصب کنیم؟

در این مقاله سعی می کنیم نحوه نصب پکیج RPM بر روی سرور مجازی اوبونتو را با هم مرور کنیم. سیستم های مبتنی بر دبیان همچون اوبونتو و سیستم های مبتنی بر ردهت همچون سنت او اس از لحاظ طراحی بسیار شبیه هم هستند. با اینحال تفاوت های اندکی در این موارد وجود دارد. به عنوان مثال سیستم های مبتنی ... ادامه مطلب »

چگونه تایپو۳ را بر روی اوبونتو ۱۶٫۰۴ نصب کنیم؟

تایپو۳(TYPO3) یک سیستم مدیریت محتوای متن باز و رایگان به زبان PHP است.  این سیستم مدیریت محتوا به کاربران اجازه می دهد سایت های خود را حتی اگر تجربه ای در مورد توسعه وب سایت ندارند هم به راحتی ایجاد کنند. استفاده از تایپو۳ بسیار ساده است و این گزینه یکی از ابزارهای موثر برای سایت های کوچک و نیز ... ادامه مطلب »

چگونه اوبونتو را بر روی VirtualBox نصب کنیم؟

همانطور که می دانید ویرچوال باکس(VirtualBox) نرم افزاری با کاربرد اسان است که به شما اجازه می دهد سیستم عامل های متعددی را به طور همزمان مورد استفاده قرار دهید.  از آنجایی که هر کدام از سیستم عامل ها مزایا و معایب خاص خود را دارند، استفاده از ماشین مجازی به شما اجازه می دهد همه مزایای آن ها را ... ادامه مطلب »