خانه / مقالات وب

مقالات وب

چگونه PostgreSQL را بر روی دبیان ۹ نصب کنیم؟

همانطور که می دانید PostgreSQL یک سیستم مدیریت پایگاه داده رابطه ای -شیءگراست که به زبان سی نوشته شده است. این سیستم رایگان و متن باز است و می تواند داده ها را به صورت امن در خود ذخیره کند و در صورت نیاز آن ها را برای درخواست های سایر برنامه ها بازیابی نماید. نصب PostgreSQL بر روی دبیان ... ادامه مطلب »

چگونه tar.gz را بر روی سنت او اس نصب کنیم؟

بیشتر اوقات شما پکیج های مورد نیاز خود را به کمک پکیج منیجر داخل لینوکس نصب می کنید. در سنت او اس این گزینه Yum است. برای دبیان این گزینه apt-get  است. اگر خوش شانس باشید می توانید از همین موارد گنجانده شده در توزیع های لینوکسی برای نصب موارد مورد نیاز استفاده کنید اما همه نرم افزارهای مفید به ... ادامه مطلب »

چگونه وردپرس را دوباره نصب کنیم؟

همانطور که می دانید وردپرس یکی از نرم افزارهای متن بازی است که برای ایجاد سایت و وبلاگ مورد استفاده قرار می گیرد. از انجایی که این زگینه یک نرم افزار است ممکن است دچار مشکل شود یا خطاهایی داشته باشد. همین امر مشکلات زیادی را برای صاحب سایت یا وبلاگ ایجاد می کند. به خاطر این خطاها، بیشتر افزونه ... ادامه مطلب »

چگونه Zabbix را بر روی سنت او اس ۷ نصب و پیکربندی کنیم؟

Zabbix یکی از ابزارهای مانیتورینگ متن باز برای خدمات شبکه، سخت افزار شبکه، سرورها و اپلیکیشن هاست. این ابزار برای پیگیری و مانیتور کردن وضعیت سیستم ها و سرورها طراحی شده است. این ابزار از سیستم های پایگاه داده ای مختلف برای ذخیره سازی داده ها استفاده می کند.  Zabbix در بک اند به زبان سی و در فرانت اند ... ادامه مطلب »

۴ اصل تجزیه و تحلیل تجربه کاربری برای سئو

اگر نگاهی به گوگل ترندز بیندازید  متوجه می شوید که واژه تجربه کاربری یا همان UX  یکی از ترندهای محبوب افراد است. این موضوع بدین معنی است که جستجوهای این واژه در طول چند سال گذشته بیش از ۵۰۰۰ درصد رشد داشته است.  صنعت سئو پر از مقالاتی است که تجربه کاربری و اثر آن را بر روی سئو توضیح ... ادامه مطلب »

به روزرسانی گسترده الگوریتم اصلی گوگل چیست و چه معنایی دارد؟

گوگل اخیرا اعلام کرده است که یک به روزرسانی در هسته اصلی الگوریتم های خود انجام داده است. همین اعلان باعث شده است متخصصان سئو دچار سردرگمی شوند و ندانند چه تغییراتی رخ داده و چه اتفاقاتی افتاده است.  اگر اعلان رسمی گوگل را هنوز نشنیده اید می توانید بخش هایی از آن را در ادامه مطالعه کنید: این هفته ... ادامه مطلب »

مقدمه ای بر فایل لاگ در لینوکس

فایل های لاگ همانطور که از نامش پیداست می تواند تایم لاینی از رویدادها در سیستم عامل لینوکس، اپلیکیشن ها و سرویس ها  را فراهم اورد. این فایل ها به شکل متن ساده ذخیره می شوند و همین امر خواندنشان را ساده تر می سازد. در این مقاله قصد داریم مرور اجمالی بر روی فایل های لاگ داشته باشیم. پس ... ادامه مطلب »