خانه / مقالات وب

مقالات وب

چگونه لاگین روت SSH را در سنت او اس ۷ فعال یا غیرفعال کنیم؟

همه ما به خوبی می دانیم که دسترسی روت در سنت او اس برای دنیای بیرون به طور پیش فرض غیر فعال شده است. این موضوع بدین معنی است که شما نمی توانید به عنوان کاربر روت از طریق SSH به طور مستقیم به سرور خود وصل شوید اما می توانید به جای آن از دستورات Sudo کمک بگیرید. با ... ادامه مطلب »

پرستاشاپ یا ووکامرس: کدام یک برای راه اندازی سایت تجارت الکترونیک پلتفرم بهتری است؟

اگر در حوزه راه اندازی سایت های تجارت الکترونیک تازه کار و مبتدی هستید، راه اندازی یک سایت و فروشگاه آنلاین ممکن است برایتان خسته کننده باشد. با اینحال انتخاب یک پلتفرم مناسب می تواند از نگرانی های شما بکاهد.  اگر بتوانید قابلیت های مناسبی برای خود انتخاب کنید، قادر خواهید بود فروشگاه آنلاین تان را راحت تر راه اندازی ... ادامه مطلب »

چگونه NTP server و NTP client را بر روی اوبونتو نصب کنیم؟

همانطور که می دانید NTP پروتکل شبکه است که برای همگام سازی ساعت رایانه در شبکه طراحی شده است. این پروتکل به شما اجازه می دهد ساعت کل سیستم ها در شبکه را با هم هماهنگ سازید. NTP Server زمان خود را با برقراری ارتباط با سرورهای سرتاسر جهان هماهنگ می سازد. در این مقاله قصد داریم نحوه نصب NTP ... ادامه مطلب »

چرا ترافیک سایت تان پایین آمده است؟

زمانی که وارد دنیای وبمستری می شوید با مشکلات و چالش های متعددی روبرو خواهید شد. در برخی از شرایط ممکن است متوجه تغییر در ترافیک سایت خود شوید. شناسایی علت تغییر این ترافیک ها زیاد هم دشوار نیست. در این مقاله به شما نشان خواهیم داد چگونه می توانید کنترل ترافیک سایت خود را به دست بگیرید و به ... ادامه مطلب »

۷ گام برای حفظ و نگهداری از سایت

اگر هاست و  دامنه خود خریداری کرده اید می توانید به سراغ طراحی سایتتان بروید و کسب وکار خود را در دنیای آنلاین راه اندازی کنید. بعد از اینکه سایت خود را منتشر کردید نمی توانید بنشینید و انتظار داشته باشید همه چیز به خوبی به پیش رود و همه کارها به درستی انجام شود. در دنیای انلاین باید مراقب ... ادامه مطلب »

چگونه فایل های لاگ بزرگ در لینوکس را مدیریت کنیم؟

اگر تا به حال سرور لینوکسی را برای بازه زمانی خاصی مدیریت کرده باشید حتما با مشکلات فایل های لاگ اشنایی دارید. یافتن این مشکلات می تواند بسیار دشوار باشد. برخی از اوقات با فایل هایی مواجه خواهید شد که صدها مگابایت اندازه دارند و حتی اندازه ان ها به چندین گیگابایت می رسد. جستجو در داخل چنین فایل هایی ... ادامه مطلب »

چگونه خطاهایی که به هنگام به روزرسانی در اوبونتو ایجاد می شود را برطرف کنیم؟

با وجود مزایای مختلفی که استفاده از اوبونتو در اختیار شما قرار می دهد اما برخی از اوقات به روزرسانی این سیستم می تواند سردرگم کننده باشد و کاربرانی که در حوزه سیستم عامل اوبونتو تازه کار و مبتدی هستند را نگران نماید. به همین خاطر در این مقاله سعی می کنیم خطاهای رایجی که در این شرایط بروز می ... ادامه مطلب »