خانه / سرور مجازی

سرور مجازی

نصب کنترل پنل بر روی سرور مجازی لینوکس

بعد از خرید سرور مجازی ، باید بتوانید به راحتی با آن کار کنید. یکی از کارهای مهمی که باید بعد از خرید انجام دهید امن کردن سرور مجازی است. همانطور که در مقاله های قبلی نیز ذکر کردیم باید پسورد سرور مجازی خود را عوض کنید و مراحلی را برای امن کردن آن طی نمایید. بعد از امن کردن ... ادامه مطلب »

نصب SSL certificate بر روی سرور مجازی لینوکس در کنترل پنل دایرکت ادمین

نصب گواهینامه SSL  زمانی که از اطلاعات حساس و مهم استفاده می کنید یا اطلاعاتی همچون پسورد، اطلاعات شماره کارت و ادرس ایمیل افراد را جمع آوری می نمایید از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اگر بتوانید این گواهینامه را به درستی نصب کنید، تمامی اطلاعات و ارتباطات بین مرورگر و وب سرور رمزگذاری می شود. در این مقاله قصد ... ادامه مطلب »

چگونه Virtualmin را بر روی سرور مجازی لینوکس نصب کنیم؟

همانطور که می دانید Virtualmin یک  کنترل پنل هاستینگ قدرتمند و انعطاف پذیر برای سیستم های لینوکسی و یونیکسی است.  این کنترل پنل بر پایخ ابزار پیکربندی مبتنی بر وب و متن باز Webmin است.  شما می توانید از طریق رابط Virtualmin، دامنه های مجازی، پایگاه داده ها، میل باکس ها و موارد دیگر را به راحتی مدیریت کنید. Virtualmin ... ادامه مطلب »

۶ سوال رایج در مورد سرور مجازی

با وجود انواع مختلف هاستینگ، انتخاب برای بیشتر افراد دشوار خواهد بود. یکی از انواع سردرگم کننده هاستینگ، سرور مجازی است . این گزینه تقریبا شکل جدیدی از هاستینگ محسوب می شود به خصوص زمانی که با سرور اختصاصی و هاست اشتراکی مقایسه می گردد.  اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد سرور مجازی(VPS) به دست بیاورید و بتوانید انتخاب ... ادامه مطلب »

چگونه در سرور مجازی لینوکس فایل هایی را ایجاد کرده و ویرایش کنیم؟

سرور مجازی

ایجاد یا ویرایش فایل ها یکی از مهم ترین وظایف ادمین سیستم هاست. در این آموزش به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید در سرور مجازی لینوکس، فایل هایی را ایجاد و ویرایش کنید. پس همراه وب ایده باشید. ادامه مطلب »

۱۱ مرحله برای امن کردن سرور مجازی ویندوز

بعد از دریافت اطلاعات لاگین سرور مجازی، مهم ترین کاری که باید انجام دهید امن کردن آن است. در این مقاله قصد داریم ۱۱ مرحله را برای امن کردن سرور مجازی ویندوز بیان کنیم. پس همراه وب ایده باشید. ادامه مطلب »

چگونه وردپرس را بر روی سرور مجازی لینوکس امن کنیم؟

سرور مجازی لینوکس

همانطور که می دانید وردپرس یکی از محبوب ترین ابزارهای موجود برای ایجاد سایت و وبلاگ است. در حقیقت، بیش از ۶۰ میلیون نفر از وردپرس برای اجرای سایت یا وبلاگ خود استفاده می کنند. به خاطر همین محبوبیت، این سیستم مدیریت محتوا  هدف حملات مختلفی قرار می گیرد. هکرها تلاش می کنند از هر نوع ضعفی در وردپرس برای ... ادامه مطلب »