خانه / سرور مجازی

سرور مجازی

چگونه ISPConfig 3 را بر روی اوبونتو ۱۶٫۰۴ نصب کنیم؟

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید ISPConfig 3 را بر روی ابونتو ۱۶٫۰۴ نصب کنید. همانطور که می دانید ISPConfig 3 یک کنترل پنل متن باز هاستینگ است که سرعت بسیار زیادی دارد، امن است و پایداری بسیار خوبی در اختیار کاربران قرار می دهد. این کنترل پنل توسط ادمین های زیادی برای مدیریت ... ادامه مطلب »

چگونه جاوا را بر روی اوبونتو ۱۶٫۰۴ نصب کنیم؟

در این مقاله قصد داریم نحوه نصب جاوا بر روی اوبونتو ۱۶٫۰۴ را با هم مرور کنیم. Oracle JDK نسخه رسمی توزیع شده توسط اوراکل است. این راهنما را می توان بر روی دبیان و لینوکس مینت نیز مورد استفاده قرار داد اما به خاطر داشته باشید که  موارد بیان شده در این مقاله بر روی ابونتو تست شده است. ... ادامه مطلب »

چگونه بر روی اوبونتو یا سنت او اس، فایروال را با iptable تنظیم کنیم؟

در این مقاله قصد داریم نحوه راه اندازی فایروال به کمک iptable را بر روی سرور مجازی لینوکس که سیستم عامل اوبونتو یا سنت او اس  دارد را با هم مرور کنیم. همانطور که می دانید iptable یک ابزار مدیریتی برای فیلتر بسته های IPv4 و NAT است و برای تنظیم و مدیریت جداول قوانین فیلتر بسته های IPv4 در ... ادامه مطلب »

نصب وردپرس با OpenLiteSpeed بر روی ابونتو ۱۶٫۰۴

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید وردپرس را با OpenLiteSpeed بر روی اوبونتو ۱۶٫۰۴ نصب کنید. همانطور که می دانید OpenLiteSpeed یک سرور HTTP متن باز و سبکی است که  توسط فناوری لایت اسپید توسعه یافته است.  این گزینه رابط وب کاربرپسندی را ارائه می کند و از سیستم عامل های مختلفی همچون لینوکس، ... ادامه مطلب »

چگونه LEMP را بر روی اوبونتو ۱۶٫۰۴ نصب کنیم؟

در این مقاله قصد داریم نحوه نصب LEMP  بر روی اوبونتو را با هم مرور کنیم.  فقط به خاطر داشته باشید که منظور از LEMP stack در این مقاله (Linux, Nginx, MySQL, PHP) است. پس همراه وب ایده باشید. ادامه مطلب »

چگونه ارتباط امن و ریموتی را برای MYSQL در سرور مجازی اوبونتو ۱۶٫۰۴ پیکربندی کنیم؟

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید ارتباط امن و ریموتی را برای MYSQL خود در سرور مجازی ابونتو ۱۶٫۰۴ ایجاد کنید. اگر از ارتباط رمزگذاری نشده برای سرور MariaDB/MySQL ریموت خود استفاده می کنید ممکن است هر فردی بتواند به شبکه تان دسترسی داشته باشد و داده هایی که بین کلاینت و سرور ارسال ... ادامه مطلب »

چگونه وردپرس را بر روی سرور مجازی لینوکس بهینه سازی کرده و سرعت ببخشیم؟

اگر  وبلاگ کوچکی دارید یا اینکه سایت وردپرسی پرترافیکی برای خود ایجاد کرده اید، بهینه سازی وردپرس می تواند یکی از اولویت های برترتان باشد. سرعت صفحات این روزها که گوگل الگوریتم های خود را برای انطباق این گزینه به روزرسانی کرده است بسیار اهمیت دارد. علاوه براین، سایتی که سرعت بارگذاری پایینی دارد بازدیدکننده های خود را از دست ... ادامه مطلب »