خانه / مجازی سازی

مجازی سازی

چگونه اوبونتو را بر روی VirtualBox نصب کنیم؟

همانطور که می دانید ویرچوال باکس(VirtualBox) نرم افزاری با کاربرد اسان است که به شما اجازه می دهد سیستم عامل های متعددی را به طور همزمان مورد استفاده قرار دهید.  از آنجایی که هر کدام از سیستم عامل ها مزایا و معایب خاص خود را دارند، استفاده از ماشین مجازی به شما اجازه می دهد همه مزایای آن ها را ... ادامه مطلب »

چگونه بهترین توزیع لینوکس را برای محیط Xen انتخاب کنیم؟

مجازی ساز Xen

توزیع لینوکس های اندکی هستند که برای محیط Xen، پشتیبانی سطح شرکتی را ارائه می کنند و حتی در میان این توزیع ها نیز تفاوت های مهمی وجود دارد. برای اینکه بتوانید بهترین گزینه موردنظر خود را انتخاب کنید، سطح پشتیبانی مورد نیاز را تعیین نمایید و گزینه هایی که در ادامه بیان می کنیم را مرور کنید. همراه وب ... ادامه مطلب »

چگونه از Filezilla برای انتقال و مدیریت فایل ها بر روی سرور مجازی استفاده کنیم؟

شاید برایتان پیش آمده است  که بخواهید فایل هایتان را به طور امن بر روی VPS یا همان سرور مجازی مدیریت کرده یا انتقال دهید. در چنین شرایطی استفاده از دستورات خط فرمان برای بیشتر افراد کار دشوار و البته خسته کننده ای است.  استفاده از Filezilla می تواند رابط گرافیکی اسان و کاربرپسندی را فراهم آورد و فایل های ... ادامه مطلب »

نصب مجازی ساز KVM بر روی ابونتو و سنت او اس ۷

همانطور که می دانید KVM یکی از راه حل های مجازی سازی کامل برای لینوکس است که بر روی سخت افزارهای x86 کار می کند و در برگیرنده اکستنشن های مجازی سازی است. این مجازی ساز شامل  ماژول هسته قابل بارگذاری به نام Kvm.ko است که می تواند زیرساخت مجازی سازی اصلی را فراهم کند. ماژول مخصوص پردازنده به نام ... ادامه مطلب »

۱۶ مورد از دستورات پر کاربرد در OpenVZ

همانطور که می دانید OpenVZ تکنیک مجازی سازی سطح سیستم عامل و مبتنی بر کانتینر  برای لینوکس است. این مجازی ساز می تواند کانتینرهای لینوکسی متعدد، امن و جداگانه بر روی سرور فیزیکی واحد ایجاد کند. هر کانیتنر  درست همانند یک سرور جدا عمل می کند و اجرا می شود.  این سیستم عامل های جداگانه را کانتینر یا سرور خصوصی ... ادامه مطلب »

۵ مورد از توزیع های جدید لینوکس در سال ۲۰۱۷

اگر به طور منظم از سایت Distrowatch بازدید کنید، متوجه خواهید شد که رتبه بندی های محبوب از سالی به سال دیگر تغییر می کند.  برخی از توزیع ها وجود دارد که همیشه در ده رتبه برتر قرار دارند و برخی نیز ممکن است امروز در این لیست قرار گرفته باشند و در انتهای سال از لیست حذف گردند.  یکی ... ادامه مطلب »

VMware Host Profiles چیست؟

همانطور که می دانید VMware Host Profiles  برای استانداردسازی پیکربندی هاست ها در سرتاسر کلاسترهای بزرگ بسیار مفید خواهد بود.  داشتن  پیکربندی امنیتی، پیکربندی ذخیره سازی  و پیکربندی شبکه سازی یکسان برای تمامی محیط ها بسیار مهم است. درک این موضوع که VMware Host Profiles چه کاری انجام می دهد زیاد دشوار نیست. در ابتدا باید اسنپ شاتی از یک ... ادامه مطلب »