خانه / مجازی سازی

مجازی سازی

چرا ماشین مجازی تان دیگر پاسخگو نیست؟

مشکلات زیادی می تواند به ایجاد عدم پاسخ از طرف ماشین مجازی منجر شود و به عبارت دیگر  باعث متوقف شدن عملکرد آن گردد. این مشکلات در برگیرنده ایجاد وظایف خاص همچون اسنپ شات ها یا مهاجرت ها، ناتوانی زیرساخت ها و پیکربندی نادرست منابع است. دلیل از کار افتادن  ماشین مجازی هر چه که باشد باید پیدا و رفع ... ادامه مطلب »

بهترین نرم افزارهای ایجاد ماشین مجازی

مجازی سازی روزی یکی از توانایی های شگفت انگیز رایانه های قدرتمند بود اما امروزه  افراد می توانند اینکار را بر روی گوشی های هوشمند خود نیز انجام دهند. اینکه بتوانید رایانه را به بخش های مجازی متعددی تقسیم بندی کنید مزایای زیادی  برایتان خواهد داشت به خصوص زمانی که می خواهید کدهای تجربی را از فرایندهای ضروری و حیاتی ... ادامه مطلب »

بعد از دریافت سرور مجازی اوبونتو چه کاری باید انجام داد؟

حالا که سرور مجازی اوبونتو را دریافت کرده اید باید گام هایی را برای بهبود عملکرد آن بردارید. شما می توانید بلافاصله کار خود را با آن آغاز کنید و از تمامی مزایای سرور مجازی لینوکس بهره ببرید اما  مواردی که در این مقاله بیان خواهیم کرد به شما کمک می کند تجربه بهتری از سرور خود داشته باشید. پس ... ادامه مطلب »

هر آنچه که باید در مورد سرور مجازی و سرور فیزیکی بدانید

سرور مجازی

در این مقاله قصد داریم تفاوت های کلیدی بین سرور فیزیکی و مجازی را از دیدگاه یک مشتری مورد بررسی قرار دهیم.  در این مسیر سعی می کنیم برخی از تصوراتی که در مورد سرورها وجود دارد را هم  مرور نماییم. امیدواریم این آموزش بتواند به شرکت ها و افراد کمک کند در خرید سرور، بهترین تصمیم را اتخاذ کنند. ... ادامه مطلب »

چگونه اوبونتو را بر روی VirtualBox نصب کنیم؟

همانطور که می دانید ویرچوال باکس(VirtualBox) نرم افزاری با کاربرد اسان است که به شما اجازه می دهد سیستم عامل های متعددی را به طور همزمان مورد استفاده قرار دهید.  از آنجایی که هر کدام از سیستم عامل ها مزایا و معایب خاص خود را دارند، استفاده از ماشین مجازی به شما اجازه می دهد همه مزایای آن ها را ... ادامه مطلب »

چگونه بهترین توزیع لینوکس را برای محیط Xen انتخاب کنیم؟

مجازی ساز Xen

توزیع لینوکس های اندکی هستند که برای محیط Xen، پشتیبانی سطح شرکتی را ارائه می کنند و حتی در میان این توزیع ها نیز تفاوت های مهمی وجود دارد. برای اینکه بتوانید بهترین گزینه موردنظر خود را انتخاب کنید، سطح پشتیبانی مورد نیاز را تعیین نمایید و گزینه هایی که در ادامه بیان می کنیم را مرور کنید. همراه وب ... ادامه مطلب »

چگونه از Filezilla برای انتقال و مدیریت فایل ها بر روی سرور مجازی استفاده کنیم؟

شاید برایتان پیش آمده است  که بخواهید فایل هایتان را به طور امن بر روی VPS یا همان سرور مجازی مدیریت کرده یا انتقال دهید. در چنین شرایطی استفاده از دستورات خط فرمان برای بیشتر افراد کار دشوار و البته خسته کننده ای است.  استفاده از Filezilla می تواند رابط گرافیکی اسان و کاربرپسندی را فراهم آورد و فایل های ... ادامه مطلب »