خانه / مدیریت سرور

مدیریت سرور

آموزش تصویری نصب کالی لینوکس

همانطور که می دانید کالی لینوکس  توزیع لینوکسی مبتنی بر دبیان است که هدف آن  تست و بررسی نفوذ و مسائل امنیتی است.  کالی در برگیرنده صدها ابزار مختلف است که آن را برای انجام وظایف امنیتی همچون تست نفوذ، تحقیق در مورد مسائل امنیتی و مهندسی معکوس عالی می سازد.  کالی لینوکس توسط Offensive Security که یک شرکت پیشرو ... ادامه مطلب »

تنظیم و راه اندازی Nginx با pagespeed بر روی اوبونتو ۱۶٫۰۴

همانطور که می دانید PageSpeed یک پروژه متن باز است که برای بهینه سازی عملکرد سایت به کمک ماژول های آپاچی و Nginx طراحی شده است. در این مقاله قصد داریم نحوه نصب Nginx را به کمک ماژول ngx_pagespeed با هم مرور کنیم. Pagespeed به شما کمک می کند اندازه تصاویر، جاوا اسکریپت و CSS را به حداقل برسانید و ... ادامه مطلب »

چگونه جاوا را بر روی اوبونتو ۱۶٫۰۴ نصب کنیم؟

در این مقاله قصد داریم نحوه نصب جاوا بر روی اوبونتو ۱۶٫۰۴ را با هم مرور کنیم. Oracle JDK نسخه رسمی توزیع شده توسط اوراکل است. این راهنما را می توان بر روی دبیان و لینوکس مینت نیز مورد استفاده قرار داد اما به خاطر داشته باشید که  موارد بیان شده در این مقاله بر روی ابونتو تست شده است. ... ادامه مطلب »

چگونه در آپاچی و Nginx، ترافیک HTTP را به HTTPS ریدایرکت کنیم؟

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید ترافیک HTTP را به HTTPS در آپاچی و Nginx ریدایرکت کنید.  برای محافظت از سایت خود باید همیشه از HTTPS استفاده کنید حتی اگر داده های حساسی را مدیریت نمی کنید. در این مقاله همراه وب ایده باشید تا این موضوع را با هم مرور کنیم. ادامه مطلب »

چگونه فایل htaccess را بر روی آپاچی تنظیم کنیم؟

در این مقاله قصد داریم نحوه راه اندازی و پیکربندی فایل htaccess را برای آپاچی بیان کنیم. این راهنما موضوعات مرتبط با مدیریت ساختار فایل های سایت، ریدایرکت ها، محدودیت های مرتبط با آی پی آدرس را پوشش خواهد داد. پس همراه وب ایده باشید. ادامه مطلب »

چگونه LEMP را بر روی اوبونتو ۱۶٫۰۴ نصب کنیم؟

در این مقاله قصد داریم نحوه نصب LEMP  بر روی اوبونتو را با هم مرور کنیم.  فقط به خاطر داشته باشید که منظور از LEMP stack در این مقاله (Linux, Nginx, MySQL, PHP) است. پس همراه وب ایده باشید. ادامه مطلب »

چگونه ابونتو ۱۶٫۱۰/۱۶٫۰۴ را در کنار ویندوز ۱۰ یا ۸ نصب کنیم؟

در این مقاله قصد داریم نصب اوبونتو ۱۶٫۱۰ و ابونتو ۱۶٫۰۴ را در کنار ویندوز ۱۰ یا ۸ با هم مرور کنیم. در این راهنما فرض می کنیم که دستگاه شما از قبل سیستم عامل ویندوز ۱۰ یا ۸ را در خود نصب شده دارد.  در مواردی که سخت افزار از UEFI استفاده می کند باید تنظیمات EFI اصلاح شود ... ادامه مطلب »