خانه / مدیریت سرور

مدیریت سرور

لایت اسپید چیست؟

همانطور که می دانید لایت اسپید یک وب سرور است. وظیفه آن پاسخ دادن به درخواست هایی است که از طرف مشتریان ارسال می شود. هم پاسخ و هم درخواست، به شکل پروتکل HTTP خواهد بود.  پاسخ های وب نیز به شکل فایلی خواهد بود که یک صفحه وب را ایجاد می کند. وب سرورهای رایجی که در میان بیشتر ... ادامه مطلب »

چه سیستم عاملی برای سرورهای اختصاصی بهتر است؟

هر رایانه ای که شما مورد استفاده قرار می دهید بر روی سیستم عامل اجرا می شود.  سرور اختصاصی شما نیز به سیستم عامل نیاز خواهد داشت.  سیستم عاملی که برای سرور اختصاصی خود انتخاب می کنید نقش مهمی در تجربه ای که از سرور خواهید داشت بازی می کند. با اینکه قبل از سرمایه گذاری بر روی سرورهای اختصاصی ... ادامه مطلب »

نصب مجازی ساز KVM بر روی ابونتو و سنت او اس ۷

همانطور که می دانید KVM یکی از راه حل های مجازی سازی کامل برای لینوکس است که بر روی سخت افزارهای x86 کار می کند و در برگیرنده اکستنشن های مجازی سازی است. این مجازی ساز شامل  ماژول هسته قابل بارگذاری به نام Kvm.ko است که می تواند زیرساخت مجازی سازی اصلی را فراهم کند. ماژول مخصوص پردازنده به نام ... ادامه مطلب »

چگونه کنترل پنل Webmin را بر روی دبیان ۹ نصب کنیم؟

همانطور که می دانید Webmin یک ابزار مدیریتی و اطلاعاتی مبتنی بر وب و متن باز  برای سیستم های شبیه یونیکس همچون لینوکس و سیستم های ویندوزی است.  در مقاله قبلی با عنوان” ۲۰  مورد از کنترل پنل های متن باز/تجاری برای مدیریت سیستم های لینوکسی“، برخی از کنترل پنل های محبوب را معرفی کردیم. اگر این مقاله را مطالعه ... ادامه مطلب »

۲۰ مورد از کنترل پنل های متن باز/تجاری برای مدیریت سرورهای لینوکسی

بدون وجود کنترل پنل، مدیریت کردن سایت های متعدد بسیار دشوار خواهد بود.  کنترل پنل های هاستینگ ،رابط های مبتنی بر  وبی هستند که توانایی مدیریت سرویس های وب را در یک موقعیت واحد فراهم می کنند. این کنترل پنل های مبتنی بر وب می توانند اکانت های ایمیلی، اکانت های FTP، عملکردهای مرتبط با مدیریت فایل، ایجاد زیردامنه، مانیتور ... ادامه مطلب »

چگونه امنیت سایت در هاست اشتراکی را تامین کنیم؟

زمانی که سایت شما به عنوان بخشی از هاست اشتراکی اجرا می شود، برای محافظت از سایت خود در برابر هکرها و سایر کاربران موجود در سرور که مسئولیت پذیر نیستند تنها چند مرحله اساسی می توانید انجام دهید.  سایت شما در این نوع هاست بیشتر تحت نظر فراهم کننده هاست خواهد بود. با اینحال باز هم می توانید برای ... ادامه مطلب »

از چه نسخه اوبونتو باید استفاده کنیم؟

اگر مطالعاتی را در مورد لینوکس و توزیع های مختلف آن داشته باشید متوجه می شوید که بهترین انتخاب برای افراد مبتدی استفاده از اوبونتوست.  به همین خاطر تصمیم می گیرید این توزیع را بر روی سیستم خود نصب کنید. در این مرحله به احتمال زیاد یک سوال مهم به ذهنتان خطور می کند و آن هم این است که ... ادامه مطلب »