خانه / مدیریت سرور

مدیریت سرور

چگونه ابزار Cacti را بر روی فدورا، سنت او اس و RHEL نصب کنیم؟

همانطور که می دانید Cacti یکی از ابزارهای متن باز مبتنی بر وب برای مانیتورینگ شبکه و سیستم است که برای کسب وکارهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزار کاربران را قادر می سازد در دوره های زمانی منظم سرویس های خود را مورد بررسی قرار دهند و نمودارهایی را به کمک ابزار  RRD ایجاد نمایند. معمولا این ... ادامه مطلب »

چگونه به کمک افزونه NRPE هاست لینوکس را به سرور مانیتورینگ Nagios اضافه کنیم؟

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد چگونه می توانید ماشین ریموت لینوکس  و سرویس های آن را به هاست مانیتورینگ nagios اضافه کنیم.  امیدواریم در حال حاضر Nagios را به درستی نصب و اجرا کرده باشید. بعد از اینکه آن را نصب کردید می توانید افزونه NRPE را بر روی هاست ریموت لینوکس نصب نمایید. در این مقاله ... ادامه مطلب »

برای سایت جدید خود سرور مجازی بگیریم یا هاست ابری؟

زمانی که صحبت از انتخاب هاست یا سرور برای سایت جدید به میان می آید سوالات فراوانی به ذهن خطور می کند.  انتخاب هاست مناسب برای سایت جدید می تواند کمی پیچیده باشد. در این شرایط گزینه های متعددی پیش رو خواهید داشت و می توانید از میان هاست ابری، هاست اشتراکی، سرور مجازی، سرور اختصاصی یکی را به دلخواه ... ادامه مطلب »

چگونه بهترین سرور اختصاصی را انتخاب کنیم؟

در طول چند سال گذشته شاهد تغییرات بزرگی در حوزه  فناوری اطلاعات بوده ایم. گزینه ها و شرکت های متعددی هستند که سرورهای اختصاصی را برای کسب وکار شما ارائه می کنند. در چنین شرایطی بررسی نیازهای کسب وکار و انتخاب یک گزینه مناسب برای آن می تواند دشوار و البته خسته کننده باشد. در این مقاله قصد داریم نکاتی ... ادامه مطلب »

چگونه LAMP سرور را امن کنیم؟

پشته LAMP به معنای لینوکس، آپاچی، MySQL/MariaDB و PHP/Python/Perl است که ترکیب بسیار محبوبی از نرم افزارهای متن باز و رایگان برای اجرای میلیون ها سایت می باشد.  اگرچه بیشتر افراد از پشته LEMP استفاده می کنند اما تعداد زیادی از کاربران هم هستند که برای اجرای پروژه های خود به سراغ LAMP می روند. در حقیقت، بیش از ۳۰ ... ادامه مطلب »

چگونه نرم افزارها را بر روی سرور مجازی لینوکس به روزرسانی کنیم؟

به روزرسانی نرم افزارها یکی از اولین و مهم ترین کارهایی است که باید بعد از دریافت سرور مجازی انجام دهید.  اسیب پذیری های مختلفی به خاطر به روز نبودن نرم افزارها در سرور رخ می دهد و شما را در معرض خطر قرار می دهد. در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید نرم افزارهای ... ادامه مطلب »

هاست HDD در برابر هاست SSD: تفاوت این دو در چیست؟

بیشتر بسته های هاستی که این روزها در اختیار مشتریان قرار می گیرد به آن ها اجازه می دهد از میان HDD و SSD یکی را به دلخواه و بر اساس نیازهای خود انتخاب کنند. بیشتر افراد بدین خاطر که HDD ارزان تر از گزینه دوم است به سراغ آن می روند. با اینحال، چیزی که بیشتر کاربران نمی دانند ... ادامه مطلب »