خانه / سیستم عامل

سیستم عامل

۳۹ نکته برای امن کردن سرورهای لینوکسی

اگر به دنبال محافظت از داده های خود هستید، امن کردن سرورهای لینوکسی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار خواهد بود.  ادمین سیستم ها معمولا مسئول امنیت سرورهای لینوکسی هستند. در این مقاله قصد داریم ۳۹ نکته مهم برای امن کردن سرورهای لینوکسی را با هم مرور کنیم. پس همراه وب ایده باشید. ادامه مطلب »

چه سیستم عاملی برای سرورهای اختصاصی بهتر است؟

هر رایانه ای که شما مورد استفاده قرار می دهید بر روی سیستم عامل اجرا می شود.  سرور اختصاصی شما نیز به سیستم عامل نیاز خواهد داشت.  سیستم عاملی که برای سرور اختصاصی خود انتخاب می کنید نقش مهمی در تجربه ای که از سرور خواهید داشت بازی می کند. با اینکه قبل از سرمایه گذاری بر روی سرورهای اختصاصی ... ادامه مطلب »

۱۰ مورد از فایروال های امنیتی متن باز برای سیستم های لینوکسی

فایروال نقش مهمی در امنیت سیستم های لینوکسی و شبکه دارد.  این گزینه همانند یک دروازه امنیتی بین شبکه های داخلی و خارجی عمل می کند و ترافیک ورودی و خروجی را بر اساس Rule های تنظیم شده مدیریت کرده و کنترل می کند. این مجموعه از قوانین فایروال ها، تنها  به ارتباطات امن و قانونی  اجازه ورود و خروج ... ادامه مطلب »

فناوری های متن بازی که به راه حل های هاستینگ قدرت می بخشند

زمانی که صحبت از فناوری های موجود برای کسب وکارها به میان می آید، دو گرایش رایج وجود خواهد داشت.گرایش اول این است که تقاضاهای خاصی دارید و می خواهید بدانید چه نرم افزارهایی برای نگهداری آنلاین سایت نیاز است. گرایش دوم این است که به نرم افزارها فکر می کنید و می خواهید سایت با کمترین دردسر اجرا شود. ... ادامه مطلب »

تهدید امینتی فوق العاده خطرناک برای ویندوز های سرور و دسکتاپ

حمله بی سابقه سایبری به کشورهای جهان توسط باج افزار بسیار خطرناک در ویندوز به نام WannaCry از روز گذشته حمله وسیع سایبری در جهان اتفاق افتاده است این باج افزار بیش از نود کشور جهان را درگیر خود کرده است. از جمله چندین بیمارستان در کشور انگلستان و بزرگترین شرکت مخابراتی اسپانیا ، روسیه و اوکراین و همچنین مانع از ... ادامه مطلب »

۶ مورد از ملزومات کانتینرهای داکر

داکر یکی از پروژه های متن باز موفقی است که در سال های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است. این پروژه توانسته است به خوبی  طرز فکر افراد در مورد اجرا، ساخت و انتقال اپلیکیشن ها را متحول کند. اگر شما نیز در حوزه فناوری مشغول به کار هستید حتما  اطلاعات زیادی در مورد این پروژه دارید. در این مقاله ... ادامه مطلب »

۲۰ مورد از دستورات virsh برای مدیریت هایپروایز و ماشین مجازی

همانطور که می دانید دستورات virsh زیادی وجود دارد . اما اینکه دقیقا بدانید چه دستوراتی مناسب  نیازهای مدیریتی شما در محیط مجازی هستند کمی دشوار و خسته کننده است. در این مقاله قصد داریم لیستی از این دستورات را در اختیار شما قرار دهیم که مطالعه آن خالی از لطف نیست. استفاده از این لیست به شما کمک می ... ادامه مطلب »