اوبونتو

چگونه لاراول ۵٫۶ را با NGINX بر روی اوبونتو ۱۸٫۰۴ نصب کنیم؟

همانطور که می دانید لاروال یک فریم ورک PHP متن باز است که از الگوی طراحی MVC استفاده می کند.این گزینه تلاش داشت جایگزین پیشرفته تری را برای فریم ورک CI فراهم آورد. در سال ۲۰۱۱، لاراول نسخه اول و دوم خود را منتشر کرد و آخرین نسخه یعنی نسخه ۵٫۶ آن به همراه قابلیت های بهبودیافته ای همچون پشتیبانی ... ادامه مطلب »

چگونه سیستم مانیتورینگ Nagios را بر روی اوبونتو ۱۶٫۰۴ نصب کنیم؟

همانطور که می دانید Nagios نرم افزار متن بازی برای مانیتورینگ سیستم و شبکه است. این نرم افزار می تواند فعالیت هاست و سرویس های آن را  مورد بررسی قرار دهد و اگر اتفاق بدی روی سرور بیفتد به فرد مدنظر هشدار دهد.  شما می توانید این نرم افزار را بر روی سیستم های لینوکسی اجرا کنید. در این مقاله ... ادامه مطلب »

۳ مورد از ابزارهای موجود برای اسکن سرور اوبونتو

سرورها ممکن است به طور مداوم دچار حملات مختلفی شوند و به همین خاطر استفاده از ابزارهای مناسب برای اسکن آن ها ضروری است. با اینکه استفاده از فایروال و به روزرسانی مداوم سیستم، اولین لایه دفاعی از سرور و امنیت آن  است اما باید به طور منظم و در بازه های زمانی تعیین شده سرور خود را به کمک ... ادامه مطلب »

چگونه OpenSSH را بر روی اوبونتو نصب و پیکربندی کنیم؟

همانطور که می دانید SSH پروتکلی است که به شما اجازه می دهد به طور امن و به صورت ریموت به سرور مجازی خود دسترسی داشته باشید. این در حالیست که  OpenSSH مجموعه ای از ابزارهای مبتنی بر پروتکل SSH می باشد. در این مقاله به شما نشان خواهیم داد چگونه می توانید این گزینه را بر روی سرور مجازی ... ادامه مطلب »

۱۳ مورد از بهترین محیط های دسکتاپی برای ابونتو

لینوکس سیستم عامل متن باز، قابل سفارشی سازی و چند کاره ای است. شما می توانید در صورت نیاز یکی از توزیع های لینوکسی را به عنوان سیستم عامل بر روی رایانه خود نصب کنید. اوبونتو یکی از بهترین توزیع های لینوکسی است که با محیط های دسکتاپی مختلفی در دسترس افراد قرار می گیرد.  اگر اوبونتوی شما دارای محیط ... ادامه مطلب »

چگونه NextCloud 13 را بر روی اوبونتو نصب کنیم؟

نکست کلود یا همان NextCloud یکی از محبوب ترین  برنامه های اشتراک گذاری  و سینک  فایل هاست که به طور متن باز و رایگان در اختیار افراد قرار می گیرد. شما می توانید از این برنامه برای  ذخیره سازی فایل ها، اطلاعات مخاطبین، تصاویر، موسیقی و موارد دیگر استفاده کنید. نکست کلود به شما اجازه می دهد هر زمانی که ... ادامه مطلب »

چگونه آپاچی، MYSQL و PHP را بر روی ابونتو ۱۶٫۰۴ نصب کنیم؟

همانطور که می دانید پشته LAMP مجموعه ای از نرم افزارهای متن باز است که به همراه هم نصب می شوند و سرور را قادر می سازند سایت ها و اپلیکیشن های پویایی را میزبانی کند. این واژه  از اول کلمات سیستم عامل لینوکس، وب سرور آپاچی، پایگاه داده MYSQL و PHP گرفته شده است.  در این مقاله قصد داریم ... ادامه مطلب »