اوبونتو

چگونه آپاچی، MYSQL و PHP را بر روی ابونتو ۱۶٫۰۴ نصب کنیم؟

همانطور که می دانید پشته LAMP مجموعه ای از نرم افزارهای متن باز است که به همراه هم نصب می شوند و سرور را قادر می سازند سایت ها و اپلیکیشن های پویایی را میزبانی کند. این واژه  از اول کلمات سیستم عامل لینوکس، وب سرور آپاچی، پایگاه داده MYSQL و PHP گرفته شده است.  در این مقاله قصد داریم ... ادامه مطلب »

چگونه Redis را بر روی اوبونتو نصب و پیکربندی کنیم؟

همانطور که می دانید ردیس(Redis) ذخیره گاه کلید-مقدار داخل حافظه است که در اصل به عنوان پایگاه داده و کش مورد استفاده قرار می گرفت. نصب ردیس بر روی اوبونتو ۱۶٫۰۴ کار اسانی است. کافیست مراحلی که در این مقاله بیان می کنیم را به دقت دنبال کنید. پس همراه وب ایده باشید. ادامه مطلب »

چگونه VNC را بر روی اوبونتو ۱۶٫۰۴ نصب و پیکربندی کنیم؟

با سلطه روزافزون توزیع های لینوکسی بر  دنیای سرورها، مسائل زیادی برای کاربران  و مدیران شبکه نیز ایجاد شده است. مدیریت چنین سرورهایی برای همه افراد اسان نیست.  یکی از دلایل بزرگ این امر این است که  همه افراد استفاده از دستورات خط فرمان را به خوبی بلد نیستند حتی اگر دانشی در مورد آن داشته باشند.  همین امر باعث ... ادامه مطلب »

چگونه تایپو۳ را بر روی اوبونتو ۱۶٫۰۴ نصب کنیم؟

تایپو۳(TYPO3) یک سیستم مدیریت محتوای متن باز و رایگان به زبان PHP است.  این سیستم مدیریت محتوا به کاربران اجازه می دهد سایت های خود را حتی اگر تجربه ای در مورد توسعه وب سایت ندارند هم به راحتی ایجاد کنند. استفاده از تایپو۳ بسیار ساده است و این گزینه یکی از ابزارهای موثر برای سایت های کوچک و نیز ... ادامه مطلب »

چگونه اوبونتو را بر روی VirtualBox نصب کنیم؟

همانطور که می دانید ویرچوال باکس(VirtualBox) نرم افزاری با کاربرد اسان است که به شما اجازه می دهد سیستم عامل های متعددی را به طور همزمان مورد استفاده قرار دهید.  از آنجایی که هر کدام از سیستم عامل ها مزایا و معایب خاص خود را دارند، استفاده از ماشین مجازی به شما اجازه می دهد همه مزایای آن ها را ... ادامه مطلب »

چگونه وب سرور NGINX را بر روی اوبونتو ۱۶٫۰۴ امن کنیم؟

همانطور که می دانید Let’s Encrypt گواهینامه رایگانی است که توسط ISRG ارائه شده است. این گواهینامه روش آسان و خودکاری را برای  فراهم کردن گواهینامه های رایگان SSL/TSL  در اختیار افراد قرار می دهد که مراحل ضروری برای فعالسازی رمزگذاری و ترافیک HTTPS بر روی وب سرور هستند. این نرم افزار را می توان در حضور دسترسی شل به ... ادامه مطلب »

سنت او اس در برابر اوبونتو: کدام یک برای راه اندازی یک سرور گزینه بهتری هستند؟

خوب حالا که تصمیم گرفته اید سرور مجازی برای فعالیت های خود خرید کنند باید نوع سیستم عاملی که قصد استفاده از آن را دارید هم تعیین نمایید. همانطور که می دانید سرورهای مجازی  از دو سیستم عامل ویندوز و توزیع های لینوکس بهره می برند. در سرور مجازی لینوکس، انتخاب توزیع مناسب بر اساس فعالیت هایی که انجام می ... ادامه مطلب »