دبیان

چگونه PostgreSQL را بر روی دبیان ۹ نصب کنیم؟

همانطور که می دانید PostgreSQL یک سیستم مدیریت پایگاه داده رابطه ای -شیءگراست که به زبان سی نوشته شده است. این سیستم رایگان و متن باز است و می تواند داده ها را به صورت امن در خود ذخیره کند و در صورت نیاز آن ها را برای درخواست های سایر برنامه ها بازیابی نماید. نصب PostgreSQL بر روی دبیان ... ادامه مطلب »

چگونه هاست مجازی آپاچی را بر روی دبیان ۹ نصب کنیم؟

آپاچی وب سرور متن باز و رایگانی است که در اختیار افراد قرار دارد. این وب سرور یکی از وب سرورهای محبوب و پرکاربرد در سرتاسر جهان است و عمدتا در سرورهای لینوکسی به کار می رود.  در این مقاله قصد داریم ویرچوال هاست را بر روی دبیان ۹ نصب کنیم. پس همراه وب ایده باشید. ادامه مطلب »

چگونه لاراول را بر روی دبیان ۹ نصب کنیم؟

در این مقاله نحوه نصب لاراول را بر روی دبیان ۹ با هم مرور خواهیم کرد.  ما لاراول را به همراه nginx و PHP-FPM نصب خواهیم کرد. همانطور که می دانید لاراول نسل بعدی فریم ورک php است  و یکی از محبوب ترین فریم ورک های متن باز PHP محسوب می شود.  این گزینه برای توسعه برنامه های وب مدرن ... ادامه مطلب »

چگونه جوملا ۳ را بر روی دبیان ۹ نصب کنیم؟

جوملا یکی از محبوب ترین CMS های متن باز رایگان است که به شما اجازه می دهد به راحتی سایت های پویایی ایجاد کنید و آن ها را مدیریت نمایید. این پلتفرم به زبان PHP نوشته شده و می تواند داده های خود را در پایگاه داده MySQL یا PostgreSQL ذخیره سازی کند. در این آموزش به شما نحوه نصب ... ادامه مطلب »

چگونه PhpPgAdmin را بر روی دبیان ۹، اوبونتو ۱۶٫۰۴ ، لینوکس مینت ۱۸ نصب کنیم؟

همانطور که می دانید PhpPgAdmin یک ابزار مدیریتی مبتنی بر وب برای مدیریت پایگاه داده PostgreSQL است که شباهت زیادی به phpMyAdmin دارد.  اگر قبلا با phpMyAdmin کار کرده  باشید درک عملکرد phpPgAdmin نیز برایتان ساده و آسان خواهد بود. در این مقاله قصد داریم به نصب این ابزار مدیریتی بپردازیم. پس همراه وب ایده باشید. ادامه مطلب »

چگونه LEMP Stack را بر روی دبیان ۹ نصب و پیکربندی کنیم؟

همانطور که می دانید LEMP stack مخففی است که نشان دهنده گروهی از بسته هاست که با هم ترکیب شده اند. این بسته ها عبارتند از : کرنل لینوکس، وب سرور Nginx، پایگاه داده MariaDB یا پایگاه داده MYSQL؛ زبان برنامه نویسی سمت سرور PHP.  این بخش از نرم افزارها به طور گسترده ای بر روی سرورهای موجود در اینترنت ... ادامه مطلب »

چه سیستم عاملی برای سرورهای اختصاصی بهتر است؟

هر رایانه ای که شما مورد استفاده قرار می دهید بر روی سیستم عامل اجرا می شود.  سرور اختصاصی شما نیز به سیستم عامل نیاز خواهد داشت.  سیستم عاملی که برای سرور اختصاصی خود انتخاب می کنید نقش مهمی در تجربه ای که از سرور خواهید داشت بازی می کند. با اینکه قبل از سرمایه گذاری بر روی سرورهای اختصاصی ... ادامه مطلب »