سنت او اس

چگونه tar.gz را بر روی سنت او اس نصب کنیم؟

بیشتر اوقات شما پکیج های مورد نیاز خود را به کمک پکیج منیجر داخل لینوکس نصب می کنید. در سنت او اس این گزینه Yum است. برای دبیان این گزینه apt-get  است. اگر خوش شانس باشید می توانید از همین موارد گنجانده شده در توزیع های لینوکسی برای نصب موارد مورد نیاز استفاده کنید اما همه نرم افزارهای مفید به ... ادامه مطلب »

چگونه Zabbix را بر روی سنت او اس ۷ نصب و پیکربندی کنیم؟

Zabbix یکی از ابزارهای مانیتورینگ متن باز برای خدمات شبکه، سخت افزار شبکه، سرورها و اپلیکیشن هاست. این ابزار برای پیگیری و مانیتور کردن وضعیت سیستم ها و سرورها طراحی شده است. این ابزار از سیستم های پایگاه داده ای مختلف برای ذخیره سازی داده ها استفاده می کند.  Zabbix در بک اند به زبان سی و در فرانت اند ... ادامه مطلب »

چگونه SFTP سرور را بر روی سنت او اس راه اندازی کنیم؟

در این مقاله قصد داریم نحوه نصب و استفاده از SFTP سرور را بر روی سنت او اس با هم مرور کنیم.  قبل از اینکه به سراغ آموزش برویم اجازه دهید ببینیم SFTP سرور برای چه کاری مورد استفاده قرار می گیرد. بیشتر افراد می دانند که چگونه می توانند از FTP معمولی برای انتقال، دانلود و آپلود اطلاعات و ... ادامه مطلب »

معرفی FirewallD در سنت او اس

همانطور که می دانید FirewallD یک کنترلر فرانت اند برای Iptable است که برای اجرای قوانین ترافیک شبکه به کار می رود.  این گزینه دستورات خط فرمان و رابط کاربری را برای افراد ایجاد می کند و در مخزن بیشتر توزیع های لینوکسی موجود است. کار با FirewallD دو  تفاوت اصلی در مقایسه با کنترل مستقیم Iptables دارد: FirewallD از ... ادامه مطلب »

چگونه انی دسک را بر روی اوبونتو و سنت او اس نصب کنیم؟

انی دسک(AnyDesk) یک برنامه ریموت دسکتاپ متن باز و رایگان است.  این برنامه یکی از محبوب ترین برنامه های برقراری ارتباط ریموت در سرتاسر جهان محسوب می شود. شما می توانید بدون  قرار دادن داده ها در ابر یا اعتماد کردن به سرویس دهندگان ابری،  از هر جایی به برنامه ها، اسناد و فایل های خود دسترسی داشته باشید. می ... ادامه مطلب »

مانیتور کردن و شناسایی فایل های اصلاح شده با Tripwire بر روی سنت او اس

همانطور که می دانید Tripwire یک ابزار رایگان و متن باز برای شناسایی حملات به سرور است. این ابزار امنیتی برای مانیتور کردن و هشدار دادن در مورد فایل های اصلاح شده و تغییراتی که بر روی فایل ها انجام می شود به کار می رود. Tripwire یک ابزار بسیار قدرتمند برای شناسایی حملات است که از سیستم شما در ... ادامه مطلب »

چگونه SSH را با تایید هویت دو مرحله ای در سنت او اس امن کنیم؟

فاکتور تایید هویت بخشی از اطلاعات است که تایید می کند شما حق دسترسی به سیستم را دارید. SSH  به طور پیش فرض از پسورد برای تایید هویت استفاده می کند و این موضوع اصلا خوب نیست زیرا تنها یک فاکتور واحد است و اگر پسورد شما در دسترس افراد قرار گیرد  احتمال ربوده شدن اطلاعات افزایش خواهد یافت.  در ... ادامه مطلب »