سنت او اس

مانیتور کردن و شناسایی فایل های اصلاح شده با Tripwire بر روی سنت او اس

همانطور که می دانید Tripwire یک ابزار رایگان و متن باز برای شناسایی حملات به سرور است. این ابزار امنیتی برای مانیتور کردن و هشدار دادن در مورد فایل های اصلاح شده و تغییراتی که بر روی فایل ها انجام می شود به کار می رود. Tripwire یک ابزار بسیار قدرتمند برای شناسایی حملات است که از سیستم شما در ... ادامه مطلب »

چگونه SSH را با تایید هویت دو مرحله ای در سنت او اس امن کنیم؟

فاکتور تایید هویت بخشی از اطلاعات است که تایید می کند شما حق دسترسی به سیستم را دارید. SSH  به طور پیش فرض از پسورد برای تایید هویت استفاده می کند و این موضوع اصلا خوب نیست زیرا تنها یک فاکتور واحد است و اگر پسورد شما در دسترس افراد قرار گیرد  احتمال ربوده شدن اطلاعات افزایش خواهد یافت.  در ... ادامه مطلب »

چگونه MariaDB را بر روی سنت او اس ۷ نصب کنیم؟

همانطور که می دانید MariaDB پایگاه داده متن باز و رایگانی است که به طور گسترده در سایت های مختلف و نرم افزارهای بانکداری مورد استفاده قرار می گیرد. این پایگاه داده جایگزین تایید شده و بهبود یافته ای برای MYSQL خواهد بود.  این گزینه یکی از محبوب ترین سرورهای پایگاه داده در جهان است. در این مقاله قصد داریم ... ادامه مطلب »

چگونه کنترل پنل webmin را بر روی سنت او اس ۷ نصب کنیم؟

همانطور که می دانید webmin رابط مبتنی بر وب برای مدیریت سرورهای مبتنی بر لینوکس است.  این گزینه یکی از محبوب ترین  کنترل پنل های متن باز برای  هاست محسوب می شود. Webmin عمدتا بر اساس زبان پرل است. این کنترل پنل برای برقراری ارتباط از TCP پورت ۱۰۰۰۰ استفاده می کند و می توان  در صورت نصب Openssl، از ... ادامه مطلب »

چگونه آپاچی را بر روی سنت او اس ۷ نصب کنیم؟

آپاچی وب سرور متن بازی است که می توان آن را بر روی سرور پیکربندی کرد. در این مقاله قصد داریم نحوه نصب آپاچی بر روی سرور سنت او اس را با هم مرور کنیم. پس همراه وب ایده باشید. ادامه مطلب »

چگونه پایتون ۳٫۶٫۴ را بر روی سنت او اس ۷ نصب کنیم؟

پایتون  هسته بسیاری از سایت ها و برنامه های محبوب است . بیشتر برنامه های محبوب بر روی قابل اعتماد بودن و عملکرد پایتون  برای انجام بسیاری از وظایف خود تکیه دارند.  پایتون یک زبان برنامه نویسی شیء محور با مقاصد عمومی است که به عنوان یک راه حل نرم افزاری برای بیشتر مشکلات به کار می رود.  با اینحال ... ادامه مطلب »

چگونه در سنت او اس ۷، کاربر Sudo ایجاد کنیم؟

همانطور که می دانید sudo برنامه خط فرمان لینوکسی است که به شما اجازه می دهد دستورات را به عنوان کاربر ادمین یا سایر کاربران سیستم، اجرا کنید. فایل پیکربندی دسترسی های متعددی را در اختیار شما قرار می دهد. در این مقاله سعی می کنیم نحوه ایجاد کاربر sudo را در سنت او اس ۷ با هم مرور کنیم. ... ادامه مطلب »