سنت او اس

چگونه لاگین روت SSH را در سنت او اس ۷ فعال یا غیرفعال کنیم؟

همه ما به خوبی می دانیم که دسترسی روت در سنت او اس برای دنیای بیرون به طور پیش فرض غیر فعال شده است. این موضوع بدین معنی است که شما نمی توانید به عنوان کاربر روت از طریق SSH به طور مستقیم به سرور خود وصل شوید اما می توانید به جای آن از دستورات Sudo کمک بگیرید. با ... ادامه مطلب »

چگونه Puppet Master را بر روی سنت او اس ۷ نصب و راه اندازی کنیم؟

همانطور که می دانید Puppet یکی از ابزارهای مدیریت پیکربندی متن باز و فریم ورک اتوماسیون سرور است. این گزینه را می توان بر روی سیستم عامل های شبیه یونیکس و نیز ویندوز نصب کرد. Puppet به شما اجازه می دهد وظایف مدیریتی را انجام دهید و پیکربندی های صدها سیستم را از طریق یک سرور به راحتی دنبال نمایید. ... ادامه مطلب »

چگونه وردپرس را به کمک EasyEngine بر روی اوبونتو و دبیان نصب کنیم؟

همانطور که می دانید EasyEngine ابزار خط فرمان برای وب سرورهای NGINX برای مدیریت سایت های وردپرسی است که بر روی LEMP Stack اجرا می شوند. EasyEngine با زبان برنامه نویسی پایتون ایجاد شده است و می توان آن را بر روی توزیع های لینوکسی دبیان و اوبونتو نصب کرد. در این مرحله به صورت گام به گام نحوه نصب ... ادامه مطلب »

چگونه Nagios را بر روی سنت او اس ۷ نصب و پیکربندی نماییم؟

در این مقاله قصد داریم نحوه نصب و پیکربندی Nagios بر روی سنت او اس را با هم مرور کنیم. همانطور که می دانید Nagios یک نرم افزار قدرتمند و متن باز است که زیرساخت های شبکه، سرورها و اپلیکیشن ها را مانیتور می کند. شما می توانید از این ابزار برای بررسی سرورهای ویندوزی و لینوکسی و نیز اپلیکیشن ... ادامه مطلب »

چگونه آخرین نسخه از MYSQL را بر روی سنت او اس، فدورا و RHEL نصب کنیم؟

همانطور که می دانید MYSQL یکی از سیستم های مدیریت پایگاه داده منطقی متن باز است. این گزینه برای اجرای پایگاه داده های مختلف بر روی یک سرور واحد مورد استفاده قرار می گیرد و به کاربران مختلف اجازه می دهد به هر کدام از پایگاه داده های ایجاد شده دسترسی داشته باشند. در این مقاله قصد داریم آخرین نسخه ... ادامه مطلب »

چگونه LEMP stack را بر روی سنت او اس ۷ نصب کنیم؟

پشته LEMP  یا همان lemp stack که از اول واژه های لینوکس، NGINX، MariaDB و PHP به دست آمده است یک پیکربندی محبوب برای سرورهاست که برای توسعه و اپلیکیشن های میزبانی وب مورد استفاده قرار می گیرد. چهار جزء تشکیل دهنده این پشته به  گونه ای انتخاب شده اند که می توان به جای هر کدام از آن ها از ... ادامه مطلب »

چگونه tar.gz را بر روی سنت او اس نصب کنیم؟

بیشتر اوقات شما پکیج های مورد نیاز خود را به کمک پکیج منیجر داخل لینوکس نصب می کنید. در سنت او اس این گزینه Yum است. برای دبیان این گزینه apt-get  است. اگر خوش شانس باشید می توانید از همین موارد گنجانده شده در توزیع های لینوکسی برای نصب موارد مورد نیاز استفاده کنید اما همه نرم افزارهای مفید به ... ادامه مطلب »