خانه / سیستم عامل لینوکس

سیستم عامل لینوکس

چگونه آپاچی، MYSQL و PHP را بر روی ابونتو ۱۶٫۰۴ نصب کنیم؟

همانطور که می دانید پشته LAMP مجموعه ای از نرم افزارهای متن باز است که به همراه هم نصب می شوند و سرور را قادر می سازند سایت ها و اپلیکیشن های پویایی را میزبانی کند. این واژه  از اول کلمات سیستم عامل لینوکس، وب سرور آپاچی، پایگاه داده MYSQL و PHP گرفته شده است.  در این مقاله قصد داریم ... ادامه مطلب »

چگونه آپاچی را بر روی سنت او اس ۷ نصب کنیم؟

آپاچی وب سرور متن بازی است که می توان آن را بر روی سرور پیکربندی کرد. در این مقاله قصد داریم نحوه نصب آپاچی بر روی سرور سنت او اس را با هم مرور کنیم. پس همراه وب ایده باشید. ادامه مطلب »

چگونه Redis را بر روی اوبونتو نصب و پیکربندی کنیم؟

همانطور که می دانید ردیس(Redis) ذخیره گاه کلید-مقدار داخل حافظه است که در اصل به عنوان پایگاه داده و کش مورد استفاده قرار می گرفت. نصب ردیس بر روی اوبونتو ۱۶٫۰۴ کار اسانی است. کافیست مراحلی که در این مقاله بیان می کنیم را به دقت دنبال کنید. پس همراه وب ایده باشید. ادامه مطلب »

چگونه VNC را بر روی اوبونتو ۱۶٫۰۴ نصب و پیکربندی کنیم؟

با سلطه روزافزون توزیع های لینوکسی بر  دنیای سرورها، مسائل زیادی برای کاربران  و مدیران شبکه نیز ایجاد شده است. مدیریت چنین سرورهایی برای همه افراد اسان نیست.  یکی از دلایل بزرگ این امر این است که  همه افراد استفاده از دستورات خط فرمان را به خوبی بلد نیستند حتی اگر دانشی در مورد آن داشته باشند.  همین امر باعث ... ادامه مطلب »

چگونه اسنپ را در توزیع های متعدد لینوکس نصب کنیم؟

این روزها ممکن است در مورد اپلیکیشن های اسنپ صحبت های زیادی شنیده باشید. کنونیکال اسنپ را به عنوان یک پکیج لینوکسی جهانی معرفی می کند که می تواند بر روی هر توزیعی مفید و موثر باشد. اسنپ در اصل اپلیکیشن کامپایل شده  با dependency ها و کتابخانه هایش است که  محیط سندباکسی را برای اجرای اپلیکیشن ها فراهم می ... ادامه مطلب »

چگونه پکیج RPM را بر روی اوبونتو نصب کنیم؟

در این مقاله سعی می کنیم نحوه نصب پکیج RPM بر روی سرور مجازی اوبونتو را با هم مرور کنیم. سیستم های مبتنی بر دبیان همچون اوبونتو و سیستم های مبتنی بر ردهت همچون سنت او اس از لحاظ طراحی بسیار شبیه هم هستند. با اینحال تفاوت های اندکی در این موارد وجود دارد. به عنوان مثال سیستم های مبتنی ... ادامه مطلب »

چگونه لاراول را بر روی دبیان ۹ نصب کنیم؟

در این مقاله نحوه نصب لاراول را بر روی دبیان ۹ با هم مرور خواهیم کرد.  ما لاراول را به همراه nginx و PHP-FPM نصب خواهیم کرد. همانطور که می دانید لاراول نسل بعدی فریم ورک php است  و یکی از محبوب ترین فریم ورک های متن باز PHP محسوب می شود.  این گزینه برای توسعه برنامه های وب مدرن ... ادامه مطلب »