خانه / کنترل پنل / دایرکت ادمین

دایرکت ادمین

چگونه Nginx را بر روی دایرکت ادمین نصب کنیم؟

به طور پیش فرض دایرکت ادمین با وب سرور آپاچی توسعه پیدا می کند.  تبدیل این گزینه به Nginx را می توان به کمک ابزار CustomBuild انجام داد. بعد از تکمیل  مطالعه این مقاله شما می توانید دایرکت ادمینی با Nginx داشته باشید. پس همراه وب ایده باشید تا فرایند نصب را با هم مرور کنیم. ادامه مطلب »

کار با فایل منیجر در دایرکت ادمین

در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی را در مورد کار با فایل منیجر در دایرکت ادمین فراهم آوریم. فایل منیجر به شما اجازه می دهد با فایل سیستم سرور تعامل داشته باشید. می توانید فولدرها را مرور کنید، فایلی را کپی نمایید، فایلی را انتقال دهید، نام آن را عوض کنید، در صورت نیاز فایل را پاک کنید، دسترسی های ... ادامه مطلب »

کار با زیردامنه در دایرکت ادمین

در این مقاله قصد داریم در مورد موضوعاتی همچون ایجاد زیردامنه، حذف زیر دامنه، آمارهای مرتبط با زیر دامنه، گزارش مصرف، گزارش خطاها، ایجاد کاربر FTP برای هر زیردامنه در دایرکت ادمین صحبت کنیم. پس همراه وب ایده باشید. ادامه مطلب »

بک آپ گیری از سایت در دایرکت ادمین

در این مقاله قصد داریم مطالبی همچون انتخاب موارد مهم برای بک آپ گیری، ایجاد بک آپ، ذخیره سازی بک آپ و بازیابی آن در دایرکت ادمین را پوشش دهیم.  معمولا سایت های بزرگ باید حداقل هفته ای یکبار از سایت خود پشتیبان گیری کنند. این در حالیست که سایت های  کوچک دو الی چهار هفته یکبار باید  اینکار را ... ادامه مطلب »

کار با پایگاه داده در دایرکت ادمین

در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در مورد پایگاه داده Mysql   در کنترل پنل دایرکت ادمین فراهم آوریم. در این بخش می توانید نحوه ایجاد پایگاه داده، حذف پایگاه داده، اضافه کردن کاربر به پایگاه داده، تغییر پسورد، تنظیمات  پایگاه داده با اسکریپت را در  کنترل پنل دایرکت ادمین مشاهده کنید.  استفاده از کنترل پنل ، مدیریت پایگاه داده را ... ادامه مطلب »

آموزش کار با دایرکت ادمین: دامنه

در این سری از مقالات قصد داریم نحوه کار با دایرکت ادمین را با هم مرور کنیم. در این مقاله کار با دامنه را در این کنترل پنل خواهیم آموخت. پس همراه وب ایده باشید. ادامه مطلب »