خانه / کنترل پنل

کنترل پنل

چگونه دسترسی FTP به سایت را از طریق سی پنل تنظیم و راه اندازی کنیم؟

پروتکل انتقال فایل یا FTP یک روش اسان و سریع برای انتقال فایل هایی همچون قالب، تصاویر و فایل های افزونه به سایت وردپرسی است. برای اینکه بتوانید از  FTP استفاده کنید باید قبل از هر چیزی دسترسی FTP را به خودتان بدهید.  همانطور که می دانید سی پنل یکی از کنترل پنل های محبوبی است که در بیشتر پلن ... ادامه مطلب »

کار با دامنه در سی پنل

ممکن است بر اساس بسته هاستی که خریداری کرده اید، بتوانید سایت های متعددی را بر روی آن میزبانی کنید. اگر با بسته ای که خریداری کرده اید زیاد اشنا نیستید می توانید  تعداد دامنه های addon ای که در سی پنل خود دارید را مشخص کنید.  از روی stats در سی پنل قادر خواهید بود آمار دامنه های addon، ... ادامه مطلب »

کار با فایل منیجر در سی پنل

در این سری از آموزش ها قصد داریم کار با کنترل پنل سی پنل را با هم مرور کنیم. سی پنل می تواند تمامی فایل های اکانت شما را در فولدرها سازماندهی کند. می توانید از رابط فایل منیجر برای مدیریت و فایل های خود استفاده کنید. در این مقاله همراه وب ایده باشید تا  کار با فایل منیجر در ... ادامه مطلب »

کار با فایل منیجر در دایرکت ادمین

در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی را در مورد کار با فایل منیجر در دایرکت ادمین فراهم آوریم. فایل منیجر به شما اجازه می دهد با فایل سیستم سرور تعامل داشته باشید. می توانید فولدرها را مرور کنید، فایلی را کپی نمایید، فایلی را انتقال دهید، نام آن را عوض کنید، در صورت نیاز فایل را پاک کنید، دسترسی های ... ادامه مطلب »

کار با زیردامنه در دایرکت ادمین

در این مقاله قصد داریم در مورد موضوعاتی همچون ایجاد زیردامنه، حذف زیر دامنه، آمارهای مرتبط با زیر دامنه، گزارش مصرف، گزارش خطاها، ایجاد کاربر FTP برای هر زیردامنه در دایرکت ادمین صحبت کنیم. پس همراه وب ایده باشید. ادامه مطلب »

بک آپ گیری از سایت در دایرکت ادمین

در این مقاله قصد داریم مطالبی همچون انتخاب موارد مهم برای بک آپ گیری، ایجاد بک آپ، ذخیره سازی بک آپ و بازیابی آن در دایرکت ادمین را پوشش دهیم.  معمولا سایت های بزرگ باید حداقل هفته ای یکبار از سایت خود پشتیبان گیری کنند. این در حالیست که سایت های  کوچک دو الی چهار هفته یکبار باید  اینکار را ... ادامه مطلب »

کار با پایگاه داده در دایرکت ادمین

در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در مورد پایگاه داده Mysql   در کنترل پنل دایرکت ادمین فراهم آوریم. در این بخش می توانید نحوه ایجاد پایگاه داده، حذف پایگاه داده، اضافه کردن کاربر به پایگاه داده، تغییر پسورد، تنظیمات  پایگاه داده با اسکریپت را در  کنترل پنل دایرکت ادمین مشاهده کنید.  استفاده از کنترل پنل ، مدیریت پایگاه داده را ... ادامه مطلب »