خانه / امنیت

امنیت

چگونه آسیب پذیری Meltdown را در لینوکس بررسی و پچ کنیم؟

همانطور که می دانید ملت داون(Meltdown) اسیب پذیری امنیتی سطح تراشه(Chip) است که بیشتر فضاهای ایزوله اساسی بین برنامه های کاربر و سیستم عامل را می شکند. این موضوع به برنامه موجود اجازه می دهد به کرنل سیستم عامل  و سایر نواحی خصوصی در حافظه برنامه دسترسی داشته باشد و به احتمال زیاد داده های حساسی همچون پسورد و سایر ... ادامه مطلب »

فایروال ایرانی

دیوار آتش یا همان فایروال سیستمی است که میان کاربران یک شبکه محلی ( LAN ) و شبکه بیرونی (WAN) قرار می گیرد و علاوه بر نظارت بر دسترسی ها در تمام سطوح ،ورود و خروج اطلاعات را تحت نظر می گیرد و دسترسی به منابع داخلی شبکه را از بیرون کنترل می کند. دیوار آتش یکی از مهمترین لایه‌های ... ادامه مطلب »

اینترنت اشیا رشد بدافزارهای مرتبط با لینوکس را تقویت می کند

تعداد بدافزارهایی که سیستم عامل لینوکس را هدف قرار می دهند در حال افزایش است . این موضوع بیشتر به خاطر افزایش دستگاه هایی است که برای ارتباط با اینترنت اشیا ایجاد شده اند.  این گزارش توسط WatchGuard Technologies که سازنده ابزارهای امنیتی شبکه است منتشر شده است. ادامه مطلب »

درس های کلیدی که می توان از حملات باج افزار پتیا گرفت

محققان امنیتی  در حال تلاش برای یافتن این حقیقت هستند که ایا باج افزاری که مسئول آخرین حملات جهانی بوده، نسخه جدیدی از پتیاست یا خیر.  چیزی که محققان امنیتی در این زمینه پیدا کرده اند می تواند در استراتژی های امنیتی و بهبود شرایط به شما کمک کند. در این مقاله قصد داریم به همین موضوع بپردازیم. پس همراه ... ادامه مطلب »