خانه / سیستم عامل

سیستم عامل

۶ مورد از ملزومات کانتینرهای داکر

داکر یکی از پروژه های متن باز موفقی است که در سال های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است. این پروژه توانسته است به خوبی  طرز فکر افراد در مورد اجرا، ساخت و انتقال اپلیکیشن ها را متحول کند. اگر شما نیز در حوزه فناوری مشغول به کار هستید حتما  اطلاعات زیادی در مورد این پروژه دارید. در این مقاله ... ادامه مطلب »

۲۰ مورد از دستورات virsh برای مدیریت هایپروایز و ماشین مجازی

همانطور که می دانید دستورات virsh زیادی وجود دارد . اما اینکه دقیقا بدانید چه دستوراتی مناسب  نیازهای مدیریتی شما در محیط مجازی هستند کمی دشوار و خسته کننده است. در این مقاله قصد داریم لیستی از این دستورات را در اختیار شما قرار دهیم که مطالعه آن خالی از لطف نیست. استفاده از این لیست به شما کمک می ... ادامه مطلب »

تنظیم و کنترل منابع در Proxmox cluster

شما می توانید منابع را به کلاستر خود اضافه کنید و دسترسی های درست و مناسبی  به آن اختصاص دهید. در این مقاله قصد داریم تنظیم و کنترل دسترسی به منابع در محیط Proxmox را با هم مرور کنیم. پس همراه وب ایده باشید. ادامه مطلب »

۱۰۰ ایده خلاقانه برای ایجاد سایت

دنیای دیجیتال بیشتر از قبل مورد توجه افراد قرار گرفته است. امروزه بیشتر کسب وکارها از فضای مجازی برای معرفی شرکت و محصولات خود استفاده می کنند. ایجاد سایت بهترین روش برای تعامل با مخاطبان محسوب می شود اما سوال اینجاست که چه نوع سایتی می توان ایجاد کرد؟ چگونه می توان یک سایت ایجاد کرد؟  خوب این سوال یکی ... ادامه مطلب »

توسعه Docker Swarm با استفاده از OpenStack Magnum

OpenStack Magnum برای توسعه و پیگیری کانتینرهایی (ظروف) همچون Docker Swarm، Google Kubernetes و Apache Mesos به کار می رود اما این پروژه ابزارهای مفید دیگری نیز دارد. همانطور که می دانید در سال های اخیر بر محبوبیت کانتینرها افزوده شده است زیرا توسعه آنها بسیار آسان تر است و کوچک تر از هایپروایزرها هستند.  سه مورد از محبوب ترین ... ادامه مطلب »

عربستان سعودی از کلان داده برای افزایش نوآوری کسب وکارها استفاده می کند

کلان داده(Big data) واژه ای برای مجموعه ای از داده هاست که بسیار بزرگ و پیچیده هستند و فرایندهای پردازش سنتی نمی توانند از عهده این موارد بر آیند. کلان داده یا بزرگ‌ داده‌ها مسیر حرکت کسب و کار و فرآیند چرخش کار در سازمان ‌ها را مشخص می ‌کنند. فناوری کلان داده(Big data) نقش کلیدی در  متنوع ساختن اقتصاد ... ادامه مطلب »

استفاده از OpenStack Sahara برای ایجاد Hadoop

همانطور که می دانید OpenStack Sahara یک ابزار خط فرمان(command-line) است که  نصب و توسعه هادوپ و اسپارک(Hadoop and Spark) را با استریم کردن فرآیند و پیگیری جزییات پیچیده آسان‌تر می سازد. OpenStack یک سیستم عامل ابری است که برای ارائه ماشین های مجازی مورد استفاده قرار می گیرد. این در حالیست که OpenStack Sahara یک جزء افزودنی یا همان ... ادامه مطلب »

نمایش Modal Popup بعد از تاخیر زمانی

در این مقاله قصد داریم به موضوع Modal Popup بپردازیم و نشان دهیم چگونه می توانید بعد از یک وقفه زمانی کوتاه؛پنجره مودال را به نمایش بگذارید. همانطور که می دانید پنجره مودال (Modal window) در علوم رایانه به پنجره‌هایی در واسط کاربر گفته می‌شود که تا زمان بسته‌شدنشان اجازه انجام هیچ کاری در پنجره ‌های دیگر را نمی ‌دهند. ... ادامه مطلب »

استفاده از اپن تایپ برای متن

در این مقاله قصد داریم ترفندها و نکاتی را در مورد استفاده از اپن تایپ بیان کنیم. پس همراه وب ایده باشید. همانطور که اشاره کردیم  در این مقاله قصد داریم در مورد اپن تایپ صحبت کنیم.اپن تایپ فرمتی از فونت های رایانه ای مقایس پذیر است که مشترکاً توسط مایکروسافت و ادوبی بعنوان نسخه الحاقی فرمت TrueType شرکت اپل ... ادامه مطلب »

چگونه VMware VCSA 6.0 را نصب کنیم؟

همانطور که می دانید VMware VCSAبسیار مقیاس پذیر و قوی است. در حالیکه توسعه vCenter server مبتنی بر ویندوز در شرکت ها بسیار محتمل تر است اما VCSA  گزینه محبوبی محسوب نمی شود. دلیل این امر محدودیت هایی است که نسخه های قبلی VCSA  داشت. در حال حاضر این محدودیت ها حل شده است. قبلا VCSA می توانست تنها ۱۰۰ ... ادامه مطلب »