خانه / فناوری

فناوری

تشخیص کابل های Lightning اصلی شرکت اپل

شرکت اپل همواره به مشتریان خود توصیه می کند تنها از لوازم جانبی تایید شده توسط شرکت و آن هایی که لوگوی آیپد، ایفون و Ipod دارند استفاده کنند. در این مقاله سعی می کنیم مشکلاتی که لوازم جانبی تقلبی و غیر اصل می تواند برای دستگاه شما ایجاد کند و نحوه شناسایی این لوازم جانبی را بیان نماییم. پس ... ادامه مطلب »

چشم انداز رایانش ابری در سال ۲۰۱۷

 در سال ۲۰۱۷، فناوری های محاسباتی بدون سرور، تجزیه و تحلیل داده ها و کانتینرهای داکر به ایجاد نوآوری در ابر کمک خواهد کرد.  در چنین شرایطی کاربران قادر خواهند بود به ازای خدماتی که از ابر دریافت کرده اند هزینه پرداخت کنند. همانطور که می دانید رایانش ابری ایده کاملا جدیدی نیست اما روز به روز در حال رشد ... ادامه مطلب »

مهم ترین گرایش تجربه کاربری در سال ۲۰۱۷ چه چیزی خواهد بود؟

همیشه اعتقاد بر این است که سال جاری سال کاربران است اما  در سال ۲۰۱۷ شاهد به وقوع پیوستن این واقعیت هستیم.  چنین تمرکزی بر روی تجربه کاربری، همه چیز در مورد طراحی نرم افزار را تغییر خواهد داد. سال ۲۰۱۷،  کاملا در اختیار کاربران و برای کاربران است. ادامه مطلب »

۱۲ روش برای امن تر کردن سایت وردپرسی

امنیت سایت وردپرسی بسیار مهم است. این فرآیند همانند اضافه کردن موارد امنیتی به یک قلعه است. حتی اگر کارهایی را برای بهبود امنیت سایت خود انجام نداده باشید باز هم با برخی از تاکتیک های محبوب در این حوزه آشنا خواهید بود.  حتما شما نیز همانند سایر افراد  مقالاتی را در مورد افزونه های امنیتی موجود خوانده اید.  با ... ادامه مطلب »

مقایسه اجمالی: حافظه NVME در برابر SASو SATA

همانطور که می دانید NVMe استاندارد جدیدی برای  حافظه های SSD  بسیار سریع است. این گزینه می تواند عملکرد قابل توجهی نسبت به سایر پروتکل ها داشته باشد.  افزایش استفاده از  فضای ذخیره سازی فلش در سال های اخیر به یک موضوع رایج تبدیل شده است. این گزینه عملکرد بهتری نسبت به سایر گزینه های موجود دارد. کلمات کلیدی مطلب:فناوری ... ادامه مطلب »

گرایش های فناوری اطلاعات در شرکت های امارات متحده عربی در سال ۲۰۱۷

با وجود نوساناتی که در قیمت نفت وجود دارد،  این کشورها تلاش می کنند هزینه های صرف شده در حوزه فناوری اطلاعات را افزایش دهند و از فناوری های جدیدی که در این حوزه وجود دارد به نحو احسن استفاده نمایند.  شرکت IDC پیش بینی می کند هزینه های صرف شده در حوزه ای تی تا سال ۲۰۱۷ به ۶٫۲ ... ادامه مطلب »

شرکت اچ پی به فکر کسب وکارهای جدید است

اطلاعات بازار در طول چند سال گذشته کاهش مستمری در حوزه فروش رایانه ها داشته است. این  موضوع دقیقا همان چالشی است که جورج براشر مدیرعامل شرکت اچ پی(HP) با آن مواجه بوده است.  جورج براشر معتقد است که شرکت در مسیر موفقیت قرار دارد. او در این باره می گوید:  من در مورد اولین سال جدایی  بخش رایانه های ... ادامه مطلب »

بیش از ۲۰۰۰ روتر تاک تاک توسط بدافزار میرای بات نت آلوده شده اند

حدود ۲۴۰۰ روتر خانگی در انگلستان با  کد میرای بات نت آلوده شده اند. این بدافزار از حملات DDOS استفاده می کند. یک اسکن سریع نشان داده است که ۹۹ درصد از  روترهای خانگی آلوده شده به این بدافزار متعلق به شبکه مخابراتی تاک تاک(TalkTalk) هستند. ادامه مطلب »

تعداد کمی از اپلیکیشن های IOS الزمات امنیتی جدید اپل را برآورده می سازند

بر اساس تحقیقات و مطالعات انجام شده، تنها ۳ درصد از ۲۰۰ اپلیکیشن برتر IOS نصب شده بر روی دستگاه های شرکت های مختلف در سرتاسر جهان، الزامات امنیتی جدید اپل را به کار گرفته اند. همانطور که می دانید شرکت اپل در ژوئن  ۲۰۱۶،  اعلام کرد که ATS (App Transport Security) برای تمامی اپلیکیشن های جدیدی که در فروشگاه ... ادامه مطلب »

وردپرس ۴٫۷ چه ویژگی‌هایی دارد؟

وردپرس ۴٫۷ به تازگی منتشر شده است. این نسخه از وردپرس آخرین نسخه وردپرس است که در سال ۲۰۱۶ منتشر شده است  و پیشرفت های جدیدی به ارمغان اورده است. در نسخه ای که اخیرا منتشر شده است اشکالات زیادی برطرف شده است. در این مقاله قصد داریم قابلیت های جدیدی که به وردپرس ۴٫۷ اضافه شده است را بیان ... ادامه مطلب »