سی پنلکنترل پنلمقالات وب

چگونه به کمک سی پنل، SSL را روی سایت نصب کنیم؟

بعد از اینکه گواهینامه شما فعال شد می توانید آن را در سی پنل خود نصب کنید. در این مقاله قصد داریم به همین موضوع بپردازیم. پس همراه وب ایده باشید.

وارد اکانت سی پنل خود شوید.

در صفحه باز  شده بخش امنیت یا همان security  را پیدا کنید. در این بخش به دنبال  SSL/TLS Manager بگردید و روی آن کلیک کنید.

زیر بخش  Install and Manage SSL for your website (HTTPS) باید بر روی Manage SSL Sites کلیک کنید:

نکته: برخی از شرکت های فراهم کننده هاست گزینه ای برای مدیریت SSL در سی پنل خود ندارند. در چنین شرایطی باید با شرکت تماس بگیرید تا بتوانید به طور مستقیم فرایند نصب را انجام دهید یا از خود شرکت برای اینکار کمک بگیرید.

کد گواهینامه ای که از شرکت مدنظر گرفته اید را کپی کنید.  این کد در برگیرنده—-BEGIN CERTIFICATE—– و —–END CERTIFICATE—– است.  حالا کد کپی شده را در بخش “Certificate: (CRT)”  صفحه بعدی پیست کنید. فایل گواهینامه را  می توان به کمک نرم افزاری ویرایشگر متن  همچون نوت پد باز کرد.

نکته: کد گواهینامه را می توان در فایل *yourdomain*.crt پیدا کرد. این فایل معمولا از طرف شرکتی که گواهینامه را دریافت کرده اید به ایمیل تان ارسال می شود.  اگر چنین ایمیلی را دریافت نکردید وارد اکانت خود شوید و آن را دانلود کنید.

بر روی دکمه Autofill by Certificate   کلیک کنید که  کنار گواهینامه وارد شده ظاهر می شود. سیستم تلاش می کند نام دامنه و private key را به دست آورد. شما می توانید نام دامنه خود را از فهرست کشویی به دست آورید و به طور دستی گواهینامه  و private key را در جعبه های مربوطه وارد نمایید. اگر سیستم نتوانست private key را به دست آورد شما می توانید آن را در  بخش private key قسمت SSL/TLS Manager به دست اورید.

خوب حالا باید CA Bundle را در جعبه زیر Certificate Authority Bundle (CABUNDLE) وارد کنید. اگر در حال حاضر این بخش پر بود به آن دست نزنید.  اگر می خواهید از این گواهینامه برای سرویس های ایمیلی استفاده کنید  جعبه Enable SNI for Mail Services را هم تیک بزنید. اینکار شما را قادر می سازد از دامنه خود  به عنوان هاست نیم میل سرور استفاده نمایید.

بر روی دکمه “Install Certificate”   کلیک کنید.

خوب گواهینامه شما روی سرور نصب شده است.  حالا باید بتوانید از طریق نسخه HTTPS به سایت خود دسترسی پیدا کنید.

چگونه به کمک سی پنل، SSL را روی سایت نصب کنیم؟
امتیاز دهید
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن