سیستم عاملفناوریمدیریت سرورمقالات وب

به روزرسانی جدید ویندوز ۱۰ (۱۴۳۹۳٫۱۰) ممکن است کورتانا را از کار بیندازد

شب گذشته مایکروسافت پچ یا وصله ای را برای ویندوز ۱۰ منتشر کرد . هر بار که پچ یا وصله ای منتشر می شود( حتی اگر ساده ترین مورد باشد) ممکن است مشکلاتی به وجود آید. همانطور که اشاره کردیم شب گذشته مایکروسافت KB 3176929 را منتشر کرد که سومین به روزرسانی تجمعی برای ویندوز ۱۰ است. بدون شک شما نیز می دانید که نسخه نهایی ویندوز ۱۰ قرار بود در دوم آگوست یک به روزرسانی بزرگ داشته باشد. در شرایط معمولی، مایکروسافت نسخه ای را منتشر می کند که تمامی به روزرسانی های تجمعی و کامل در آن اعمال شده باشد. حالا سوال اینجاست که KB 3176929 دقیقا چه کاری انجام می دهد؟

هنوز سرنخی برای این موضوع وجود ندارد. مقاله ای که این موضوع را توضیح دهد وجود ندارد. دونا سارکار سخنگوی Windows Insider در توییتر خود چنین نوشت:

ما این به رورسانی تجمعی را تنها برای رایانه های شخصی منتشر کردیم.

سپس چهار ساعت بعد نوشت:

در حال حاضر این به روزرسانی برای حلقه های PR، آهسته و سریع وجود دارد.

از آن زمان به بعد رفتارها و نوشته های متفاوتی در این مورد بیان شد. برای افرادی که نسخه ۱۴۳۹۳ را دارند و آن را از طریق برنامه Windows Insider به دست نیاورده اند، این نسخه به خوبی کار می کند و توییت اول دونا اشتباه است. شاید بتوان گفت یکی از مشکلات اساسی در این به روزرسانی ، اشکال در کورتاناست . به عنوان مثال لامبارت از WindowsCentral می گوید:

من در لپ تاپ خود قادر نیستم با کوتانا کار کنم. تنها چیزی که دارم آیکون جستجویی است که جایگزین آیکون کورتانا در ویندوز ۱۰ شده است. من به روزرسانی اخیر را غیر فعال کردم و متوجه شدم کورتانا در این شرایط به خوبی کار می کند. در صورت نصب به روزرسانی باز هم این مشکل وجود خواهد داشت.

این به روزرسانی می تواند کورتانا را از کار بیندازد. امیدوارم مایکروسافت این مشکل را مد نظر داشته باشد و در به روزرسانی اصلی آن را حل کند.

در سایت ردیت netherbound می گوید:

این به روزرسانی باعث از کار افتادن کورتانا برای من شد. این گزینه اصلا کار نمی کند. ماشین میزبان نیز تحت تاثیر قرار گرفته است اما به روزرسانی در ماشین مجازی بر روی هاست خوب بوده و کورتانا در حال کار است.

Rpodric نیز این موضوع را تایید می کند و می نویسد:

کورتانا در به روزرسانی اخیر کار نمی کند.

به نظر می رسد در اثر به روزرسانی های اخیر، مشتریان ویندوز ۱۰ با مشکلات زیادی در مورد غیر فعال شدن برخی از قابلیت های کورتانا مواجه بوده اند . این قابلیت ها شامل پاسخگویی صوتی و دسترسی به اینترنت است.

منبع

به روزرسانی جدید ویندوز ۱۰ (۱۴۳۹۳٫۱۰) ممکن است کورتانا را از کار بیندازد
امتیاز دهید
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن